Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

12. survival horror

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 12. Najpopularniejsze gry o tematyce survival horror.

PC
PC Windows287 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 523 Sony PlayStation 4127 Sony PlayStation 361 Sony PlayStation 224 Sony PlayStation 116 PlayStation Portable8 PlayStation Vita18
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S24 Microsoft XBOX ONE114 Microsoft Xbox 36062 Microsoft Xbox9
Mobile
Android18 Apple iOS23 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch63 Nintendo Wii16 Nintendo DS2 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube8
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

survival horror
Dead Island: Ryder White
Dead Island: Ryder White

Akcji 1 lutego 2012

Ryder White to fabularny dodatek DLC do polskiej gry akcji Dead Island, w której walczymy z zombiakami opanowującymi tropikalną wyspę Banoi. Wcielamy się w znanego z pełnej wersji Rydera White’a i możemy przyjrzeć się znanym wydarzeniom z innej perspektywy.

PCX360PS3

Clock Tower 3
Clock Tower 3

Przygodowe 18 marca 2003

Gracz wciela się w postać Alyssi Hamilton – spokojnej nastolatki z katolickiej szkoły z internatem. Cała historia rozpoczyna się od tajemniczego listu od matki Alyssi, w którym rodzicielka każe swej córce znaleźć bezpieczną kryjówkę i trzymać się z dala od domu. Oczywiście dziewczynka robi coś zupełnie przeciwnego. W tym momencie rozpoczyna się podróż w mrocznym świecie zagubionych dusz i potworów, w którym 14-letnia bohaterka odkrywa swe przeznaczenie.

PS2

Onimusha: Warlords (2001)
Onimusha: Warlords (2001)

Akcji 6 lipca 2001

W Onimusha: Warlords rozgrywka łączy elementy slashera z gatunkiem survival horroru, a podczas zabawy wcielamy się w postać samuraja, który próbując uratować swą porwaną kuzynkę, stawia czoła hordom demonów.

PCPS2XBOX

Dear Charlotte
Dear Charlotte

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa gra akcji w konwencji psychologicznego survival horroru, będąca debiutancką produkcją niezależnego, indyjskiego studia Method to Madness. W grze Dear Charlotte wcielamy się w rolę mężczyzny, będącego niegdyś pacjentem podupadłego ośrodka badawczego. Kiedy na terenie placówki wybucha epidemia tajemniczego wirusa, zostaje on uratowany przez niezbyt stabilnego psychicznie dr Kremlina, który wydaje się sprawcą całego zamieszania.

PCPS4XONE

Clock Tower II: The Struggle Within
Clock Tower II: The Struggle Within

Przygodowe 12 marca 1998

Trzecia odsłona cyklu przygodowych horrorów wykorzystujących mechanikę point & click. Produkcja nie nawiązuje fabularnie do poprzednich części i wprowadza kilka nowości, jak opcja przełączania się pomiędzy dwiema osobowościami głównej bohaterki.

PS1

Black Death
Black Death

Akcji prace wstrzymane

Pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w klimacie survival horroru. Przenosimy się w niej do miasta opanowanego przez dziwne potwory. Gracz może korzystać z wielu rodzajów broni oraz środków chemicznych, aby odpierać ataki wrogów i przedzierać się przez kolejne lokacje. Całość została utrzymana w wyjątkowo przygnębiającej stylistyce.

PCX360PS3

Debris
Debris

Akcji 23 października 2017

Przygotowana przez Moonray Studios pierwszoosobowa przygodówka akcji z elementami survival horroru. W Debris wcielamy się w płetwonurków, których zadaniem jest sfilmowanie meteorytu znajdującego się pod lodem pokrywającym Ocean Arktyczny. Kiedy w trakcie ekspedycji dochodzi do wybuchu odcinającego drogę odwrotu, celem protagonistów jest znalezienie wyjścia z podwodnego labiryntu, zanim skończy im się tlen.

PCPS4XONE

Left 4 Dead 2: The Passing
Left 4 Dead 2: The Passing

Akcji 22 kwietnia 2010

Oficjalne rozszerzenie do wydanej pod koniec 2009 roku kooperacyjnej strzelaniny FPS Left 4 Dead 2 firmy Valve Software. Główną atrakcją dodatku zatytułowanego The Passing jest możliwość pokierowania czterema głównymi postaciami z pierwszej części cyklu, tzn. Billem, Francisem, Louisem oraz Zooey.

PCX360

Remorse: The List
Remorse: The List

Akcji październik 2021

Pierwszoosobowy survival horror od twórców modyfikacji Grey do strzelanki Half-Life 2. W produkcji przenosimy się do Węgier i wcielamy w niejakiego Adriana, który pewnego dnia budzi się w opuszczonym magazynie, gdzie znajduje tajemniczy list i latarkę. W ten sposób zaczyna się jego przerażająca przygoda.

PC

Buried in Ice
Buried in Ice

Przygodowe 2022

Buried in Ice to pierwszoosobowy survival horror inspirowany filmem Johna Carpentera Coś. Gracz wciela się Kurta, który jako jedyny przetrwał atak tajemniczego stwora na bazę naukową na Antarktyce. Teraz musi ponownie stawić czoła bestii i ocalić ekipę ratunkową.

PCPS5XSX

Coma: Mortuary
Coma: Mortuary

Przygodowe 13 maja 2014

Pierwszoosobowa gra przygodowa, utrzymana w konwencji horroru i opowiadająca historię mężczyzny, który postanawia popełnić samobójstwo z tęsknoty po utracie ukochanej. Udaje mu się przeżyć, lecz zapada w śpiączkę trafiając do tajemniczego świata umarłych. Charakter rozgrywki zmienia się sukcesywnie w miarę postępów fabuły, przechodząc od spokojnej przygodówki do dynamicznego survival horroru.

PC

Dispatcher
Dispatcher

Akcji 12 listopada 2015

Osadzone w realiach science fiction RPG akcji z elementami horroru, będące debiutanckim dziełem rosyjskiego studia Civil Savages. Akcja gry osadzona została na pokładzie statku kosmicznego, który wpadł w zasadzkę przygotowaną przez agresywną rasę obcych. Fakty wskazują na to, że wypadek nie był dziełem przypadku, a przyczynić mógł się do niego jeden z członków załogi.

PC

Inkwizytor: Księga Samaela
Inkwizytor: Księga Samaela

Akcji prace wstrzymane

Inkwizytor: Księga Samaela to osadzona w osiemnastowiecznej Europie gra będąca połączeniem survival horroru i strzelaniny ukazanej w perspektywie pierwszej osoby. Produkcja jest przeznaczona na komputery PC. Za jej opracowanie odpowiedzialne jest polskie studio developerskie Openoko Entertainment, które na swoim koncie ma również grę Dragonblade: Skarb Ziem Przeklętych.

PC

Yomawari: The Long Night Collection
Yomawari: The Long Night Collection

Przygodowe 26 października 2018

Kompilacja dwóch skradanek wzbogaconych o elementy survival horroru, czyli Yomawari: Night Alone oraz Yomawari: Midnight Shadows. W trakcie zabawy w Yomawari: The Long Night Collection wcielamy się w dzieczynki, które przemierzają mroczne ulice miasta opanowanego przez duchy i potwory. Protagonistki nie potrafią z nimi walczyć, więc muszą ukrywać się przed ich wzrokiem, przemykać za ich plecami i odwracać ich uwagę, a w razie potrzeby – salwować się ucieczką.

Switch

Saturn 9
Saturn 9

Przygodowe 21 czerwca 2013

Osadzony w realiach science-fiction survival horror w konwencji FPP. Naszym zadaniem jest zbadanie pokładu statku kosmicznego, z którym nieoczekiwanie utracono łączność i ustalenie co stało się z jego załogą. Mimo, iż gra jest wyjątkowo krótka, bardzo umiejętnie stopniuje napięcie igrając z uczuciami i obawami gracza.

X360

Day One: Garry's Incident
Day One: Garry's Incident

Przygodowe 25 września 2013

Day One: Garry’s Incident to stworzona przez ekipę Wild Games Studio gra z gatunku survival-FPS. Gracze kierują w niej poczynaniami tytułowego Garry’ego, którego zadaniem jest przetrwanie w amazońskiej dżungli. W tle przygody przewijają się zarówno osobiste tragedie głównego bohatera, jak i tajemnicza, obca cywilizacja.

PC

Final Exam
Final Exam

Zręcznościowe 5 listopada 2013

Obscure to dynamiczna, side-scrollowa platformówka autorstwa zespołu deweloperskiego studia Mighty Rocket. Gracze kierują poczynaniami nastolatków, którzy muszą stawić czoła hordom potworów. Całość utrzymana jest w konwencji survival-horroru okraszonego sporą dawką groteski i absurdalnego humoru.

PCX360PS3

Ecstatica: A State of Mind
Ecstatica: A State of Mind

Przygodowe 3 listopada 1994

Doskonała gra przygodowo-zręcznościowa utrzymana w konwencji survival horror. Wcielasz się w rolę młodego podróżnika, który przypadkiem trafia do małej wioski Tirich, opanowanej przez okrutnego demona.

PC

Stifled
Stifled

Przygodowe 31 października 2017

Niezależna, pierwszoosobowa gra akcji utrzymana w konwencji thrillera, oferująca wsparcie dla zestawów VR. Eksploracja poziomów w Stifled opiera się na oryginalnym mechanizmie wykorzystującym echolokację – fale dźwiękowe rozchodzące się po pomieszczeniach ujawniają ich wygląd, konstrukcję oraz rozkład ulokowanych w nich przedmiotów. Odgłosy może generować nie tylko główny bohater i niektóre elementy otoczenia, lecz również sam gracz, wykorzystując w tym celu mikrofon.

PCPS4XONE

Infestation: New Beginnings
Infestation: New Beginnings

Akcji prace wstrzymane

Przygotowany przez twórców oryginału ze studia Hammerpoint Interactive remake postapokaliptycznego MMO z zombie w roli głównej - Infestation: Survivor Stories. Znana pierwotnie jako WarZ produkcja, w wyniku oskarżeń o plagiat oraz konfliktu z twórcami filmu World War Z, uległa wielu modyfikacjom, które spowodowały nie tylko zmianę tytułu, ale i całej koncepcji gry. Jej nowa wersja stanowi zaś próbę ponownej realizacji pierwowzoru, zgodnie z początkowym pomysłem autorów.

PC

Worse Than Death
Worse Than Death

Przygodowe 1 lipca 2019

Gra przygodowa utrzymana w konwencji side-scrollowego horroru 2D. W Worse Than Death wcielamy się w Holly – dziewczyna musi wyrwać się ze szponów tajemniczej, nadnaturalnej siły, która opanowała jej rodzinne miasteczko, a także uratować swojego najlepszego przyjaciela.

PCPS4SwitchiOS

Claire
Claire

Przygodowe 8 lipca 2014

Survival horror, którego akcja rozgrywa się w dwuwymiarowym środowisku. Za produkcją stoi niezależne studio Hailstorm Games, a inspirację dla zespołu stanowiły takie klasyki, jak Silent Hill oraz Clockwork. Gracz wciela się w rolę tytułowej bohaterki, która w tajemniczych okolicznościach znalazła się w opanowanej przez potwory szkole. Dziewczyna musi stawić czoła nie tylko samym straszydłom, lecz także koszmarom ze swej przeszłości.

PC

Middle of Nowhere
Middle of Nowhere

Przygodowe prace wstrzymane

Middle of Nowhere to pierwszoosobowy survival horror z klasycznymi mechanizmami rozgrywki, stworzony przez niezależne studio VisionArts. Jako ojciec chorej na parasomnię dziewczynki trafiamy do spowitej mgłą krainy z jej koszmarów, gdzie musimy odszukać córkę, walcząc o przetrwanie z krwiożerczymi monstrami.

PC

White Noise 2
White Noise 2

Akcji 7 kwietnia 2017

Kontynuacja utrzymanej w klimacie horroru gry akcji hiszpańskiego studia Milkstone, przeznaczonej głównie do zabawy w asymetrycznym trybie wieloosobowym. W White Noise 2 wcielamy się w role badaczy-detektywów, którzy muszą odnaleźć wszystkie ukryte w świecie gry kasety z nagraniami i w ten sposób dowiedzieć się, kto lub co nawiedza to miejsce.

PCXONE