Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

14. survival horror

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Najpopularniejsze gry o tematyce survival horror.

PC
PC Windows286 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 522 Sony PlayStation 4127 Sony PlayStation 361 Sony PlayStation 224 Sony PlayStation 116 PlayStation Portable8 PlayStation Vita18
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S23 Microsoft XBOX ONE114 Microsoft Xbox 36062 Microsoft Xbox9
Mobile
Android18 Apple iOS23 Windows Phone4
Nintendo
Nintendo Switch62 Nintendo Wii16 Nintendo DS2 Nintendo Wii U8 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube8
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

survival horror
The Chant
The Chant

Akcji 2022

The Chant jest utrzymaną w konwencji horroru grą akcji. Tytuł przenosi nas na ziemie należące do kultu new age, które opanowane zostały przez mroczne istoty. Jest to debiutanckie dzieło studia Brass Token.

PCPS5XSXPS4XONE

Edge of Nowhere
Edge of Nowhere

Przygodowe 6 czerwca 2016

Klimatyczna przygodówka akcji z elementami horroru, stworzona z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Edge of Nowhere jest dziełem doświadczonego studia Insomniac Games, twórców wielu znanych tytułów, w tym serii Spyro, Ratchett & Clank, Resistance czy Sunset Overdrive. W odróżnieniu od większości produkcji przeznaczonych dla urządzeń VR, Edge of Nowhere oferuje perspektywę trzecioosobową.

PC

Debris
Debris

Akcji 23 października 2017

Przygotowana przez Moonray Studios pierwszoosobowa przygodówka akcji z elementami survival horroru. W Debris wcielamy się w płetwonurków, których zadaniem jest sfilmowanie meteorytu znajdującego się pod lodem pokrywającym Ocean Arktyczny. Kiedy w trakcie ekspedycji dochodzi do wybuchu odcinającego drogę odwrotu, celem protagonistów jest znalezienie wyjścia z podwodnego labiryntu, zanim skończy im się tlen.

PCPS4XONE

Mental Hospital IV
Mental Hospital IV

Akcji 21 lutego 2016

Czwarta część wykreowanego przez studio AGaming+ cyklu mobilnych survival horrorów, połączonych motywem tytułowego szpitala psychiatrycznego. Akcja Mental Hospital IV kontynuuje historię z poprzedniej części serii, jednak jej znajomość nie jest konieczna do zabawy. W grze wcielamy się w postać znanego z trójki dziennikarza, który próbując rozwikłać zagadkę tajemniczych wydarzeń ze Szpitala św.

ANDiOS

Strobophagia
Strobophagia

Przygodowe 28 października 2020

Strobophagia jest psychodelicznym survival horrorem, w którym gracz wciela się w gościa festiwalu techno, starającego się wydostać z imprezy, która okazała się być niebezpieczna. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę Green Tile Digital.

PC

Theresia
Theresia

Przygodowe 11 września 2008

Theresia to wyprodukowana przez studio WorkJam gra przygodowa w konwencji pierwszoosobowego horroru. Gracze mają okazję poznać dwie mroczne historie, kierując odrębnie poczynaniami kobiety i mężczyzny. Oboje bohaterów cierpi na amnezję i próbuje wydostać się przez labirynty pomieszczeń naszpikowanych zagadkami oraz pułapkami. Gra wykorzystuje możliwości techniczne konsoli Nintendo DS, w tym dotykowy ekran urządzenia.

NDS

Possession
Possession

Akcji prace wstrzymane

Possession to gra utrzymana w konwencji survival horroru, w przeciwieństwie jednak do obecnych na rynku pozycji tego gatunku, tym razem to właśnie gracz staje po stronie nieumarłych.

PCX360PS3

Dead Rising 2: Case West
Dead Rising 2: Case West

Akcji 27 grudnia 2010

Kolejne rozszerzenie do gry Dead Rising 2, będące swoistym epilogiem dla przedstawionych w niej wydarzeń. Tym razem obok Chucka Greene'a do akcji wkracza bohater pierwszej części serii – Frank West. Zadaniem protagonistów jest powstrzymanie kolejnego zagrożenia ze strony zombiaków i niedopuszczenie do tego, by ktokolwiek dowiedział się o udziale tego pierwszego w całym zamieszaniu.

X360

Sacrilegium
Sacrilegium

Akcji prace wstrzymane

Survival horror, który przygotowali twórcy gry Two Worlds II z polskiego studia Reality Pump. Wcielamy się w nim w młodą Alex i stajemy do walki z istotami z piekła rodem. Mroczna przygoda rozgrywa się w wielu zróżnicowanych lokacjach. Produkcja powstała na bazie silnika graficznego GRACE 2.

PCX360PS3

Dead Realm
Dead Realm

Akcji 20 maja 2016

Opracowany przez niezależne studio Section klimatyczny survival horror, przeznaczony do rywalizacji wieloosobowej. Areną rozgrywki w Dead Realm jest dawna posiadłość pewnego magnata przemysłowego, w której sto lat wcześniej brutalnie zamordował on swoją rodzinę oraz całą służbę. Ich duchy straszą teraz w domu, starając się pozbawić życia każdego, kto przekroczy jego próg. Grupka nieustraszonych przyjaciół postanawia zbadać osławioną nieruchomość i wyjaśnić jej mroczną tajemnicę.

PC

Dead Rising 2: Case Zero
Dead Rising 2: Case Zero

Akcji 31 sierpnia 2010

Pierwsze rozszerzenie do gry Dead Rising 2, będące swoistym wprowadzeniem do opowiedzianej w niej historii. Wydarzenia przedstawione w opisywanym dodatku toczą się bowiem dwa lata po zakończeniu pierwszej odsłony cyklu oraz trzy lata przed akcją kontynuacji.

X360

Dear Charlotte
Dear Charlotte

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Pierwszoosobowa gra akcji w konwencji psychologicznego survival horroru, będąca debiutancką produkcją niezależnego, indyjskiego studia Method to Madness. W grze Dear Charlotte wcielamy się w rolę mężczyzny, będącego niegdyś pacjentem podupadłego ośrodka badawczego. Kiedy na terenie placówki wybucha epidemia tajemniczego wirusa, zostaje on uratowany przez niezbyt stabilnego psychicznie dr Kremlina, który wydaje się sprawcą całego zamieszania.

PCPS4XONE

Phantom Halls
Phantom Halls

Akcji 31 października 2018

Phantom Halls to opracowany z myślą o pecetach nietypowy survival horror. Kierujemy w nim grupą młodych ludzi dysponujących różnymi umiejętnościami specjalnymi; fabuła została potraktowana z przymrużeniem oka i regularnie naśmiewa się z najbardziej oklepanych schematów gatunkowych horroru.

PC

Silent World
Silent World

Przygodowe 19 marca 2020

Koreańska gra przygodowa 2D w konwencji survival horroru, która przenosi nas do świata po katastrofie nuklearnej. W Silent World jako samotny ocalały staramy się przejść przez kolejne poziomy, unikając zabójczych mutantów oraz rozwiązując zagadki.

PCSwitch

Project Zero 2: Wii Edition
Project Zero 2: Wii Edition

Przygodowe 29 czerwca 2012

Project Zero 2: Wii Edition to przygotowany z myślą o technicznych możliwościach konsoli Nintendo Wii remake głośnego hitu z PlayStation 2 i Xboksa. Fabuła gry przedstawia losy bliźniaczek - Mio i Mayu Amakura, które przypadkowo trafiają do spowitej wiecznym mrokiem wioski. Wkrótce okazuje się, że jej niematerialni mieszkańcy chcą złożyć dziewczyny w rytualnej ofierze.

Wii

Solarix
Solarix

Akcji 30 kwietnia 2015

Utrzymana w stylistyce survival horroru pierwszoosobowa gra akcji, będąca debiutem niezależnego, turecko-brytyjskiego studia Pulsetense Games. Fabuła gry inspirowana jest kultowymi horrorami science-fiction, takimi jak 2001: Odyseja Kosmiczna czy cykl Obcy. Gracz się w postać inżyniera, wysłanego z misją do pewnej kosmicznej kolonii. Jak nietrudno się domyślić czeka tam na niego coś więcej, niż tylko naprawa uszkodzonych obwodów elektrycznych.

PC

Worse Than Death
Worse Than Death

Przygodowe 1 lipca 2019

Gra przygodowa utrzymana w konwencji side-scrollowego horroru 2D. W Worse Than Death wcielamy się w Holly – dziewczyna musi wyrwać się ze szponów tajemniczej, nadnaturalnej siły, która opanowała jej rodzinne miasteczko, a także uratować swojego najlepszego przyjaciela.

PCPS4SwitchiOS

Sadness
Sadness

Przygodowe prace wstrzymane

Gra Sadness miała być przygodówką w konwencji survival horroru, utrzymaną w czarno-białej tonacji i gotyckiej stylistyce. Niestety plany polskich deweloperów wzięły w łeb i gra nigdy nie ujrzała światła dziennego.

WiiWiiU

Eleusis
Eleusis

Przygodowe 22 lutego 2013

Stworzony na silniku Unreal Engine, pierwszoosobowy survival horror, którego akcja przenosi nas do pozornie opuszczonej greckiej wioski. Okazuje się ona siedliskiem mrocznych kultystów, którzy, wykorzystując pradawną wiedzę, pragną ożywić niebezpieczne siły i wykorzystać ich moc. Naszym zadaniem, prócz przetrwania w pełnym niebezpieczeństw środowisku, jest pokrzyżowanie ich niepokojących zakusów.

PC

Remorse: The List
Remorse: The List

Akcji październik 2021

Pierwszoosobowy survival horror od twórców modyfikacji Grey do strzelanki Half-Life 2. W produkcji przenosimy się do Węgier i wcielamy w niejakiego Adriana, który pewnego dnia budzi się w opuszczonym magazynie, gdzie znajduje tajemniczy list i latarkę. W ten sposób zaczyna się jego przerażająca przygoda.

PC

Extermination
Extermination

Przygodowe 8 czerwca 2001

Jeden z pierwszych tytułów z gatunku survival horror na konsolę Playstation 2. Jako Denis Riley gracz musi rozwiązać zagadkę jednostki badawczej, z którą od jakiegoś czasu nie można nawiązać kontaktu.

PS2

Montague's Mount
Montague's Mount

Przygodowe 19 listopada 2013

Utrzymana w konwencji psychologicznego thrillera gra przygodowa, wyprodukowana przez niezależne studio PolyPusher. Gracz wciela się w rolę rozbitka, który trafia na pozornie opustoszałą irlandzką wysepkę. Próbując odkryć, co stało się z mieszkańcami i znaleźć sposób powrotu do domu, bohater poznaje mroczne sekrety miejsca, w jakim się znalazł.

PC

Chaos Break
Chaos Break

Akcji 27 stycznia 2000

Survival-horror, w którym akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby. Gra opowiada o losach dwójki bohaterów wysłanych do zbadania sytuacji w pewnym laboratorium badawczym u wybrzeży Ameryki Południowej.

PS1

The Crow's Eye
The Crow's Eye

Akcji 20 marca 2017

Pierwszoosobowa gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru. Za jej stworzenie odpowiada niezależne, hiszpańskie studio 3D2 Entertainment. Gracz wciela się w młodego mężczyznę uwięzionego wbrew swej woli w opuszczonym budynku Uniwersytetu Medycznego w Crowswood. W związku z zaginięciem kilku studentów, w 1947 roku gmach zamknięto na cztery spusty. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest nie tylko ucieczka z tego miejsca, lecz także poznanie skrywanych przez nie ponurych sekretów.

PC