Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Don't Be Afraid (PC)

Don't Be Afraid PC

Polska gra przygodowa FPP w konwencji survival horroru. W Don’t Be Afraid wcielamy się w jedenastoletniego Davida uwięzionego w przerażającym domu przez zamaskowanego psychopatę. Nasz podopieczny musi walczyć o przetrwanie, szukając sposobu na ucieczkę z tego koszmaru.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | polskie | indie

PC Windows
Okładka Don't Be Afraid (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17grudnia2020

17grudnia2020

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Don't Be Afraid jest zrealizowaną w konwencji survival horroru grą przygodową, w której w przeciwieństwie do większości przedstawicieli tego gatunku nie wcielamy się w dorosłą osobę, lecz w walczące o przetrwanie dziecko. Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio Broken Arrow Games, a jej wydaniem zajęła się rodzima firma Hydra Games.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Don't Be Afraid jest jedenastolatek imieniem David. Chłopiec został porwany przez dziwnego, zamaskowanego mężczyznę i zamknięty w przerażającym domu. Choć paraliżuje go strach i poczucie bycia pod ciągłą obserwacją, nasz podopieczny musi spróbować znaleźć sposób na ucieczkę z tego koszmaru, jednocześnie nie dając się złapać sadyście, który go uwięził.

Mechanika

W Don’t Be Afraid akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki eksplorujemy dwanaście przyprawiających o dreszcze lokacji, rozwiązujemy zagadki środowiskowe, a także szukamy strzępków informacji na temat historii tajemniczego domostwa oraz jego mieszkańców. Sprawę komplikuje fakt, że w pokojach roi się od pułapek, a niekiedy również przeciwników, z których każdy posiada określone umiejętności. Nasze poczynania mogą doprowadzić do jednego z trzech zakończeń przedstawionej tu opowieści.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Don’t Be Afraid prezentuje przyzwoitą jakość. Atmosferę zaszczucia tworzy tu zarówno oszczędne oświetlenie lokacji, jak i klimatyczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 50,99 PLN

Gry podobne do Don't Be Afraid

Wymagania wiekowe Don't Be Afraid

18+

Wymagania sprzętowe Don't Be Afraid

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.1 GHz / AMD Phenom II X3 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 6870 lub lepsza
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8/10