Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Don't Be Afraid (PC)
OkładkaDon't Be Afraid (PC)

Don't Be Afraid PC

Polska gra przygodowa FPP w konwencji survival horroru. W Don’t Be Afraid wcielamy się w jedenastoletniego Davida uwięzionego w przerażającym domu przez zamaskowanego psychopatę. Nasz podopieczny musi walczyć o przetrwanie, szukając sposobu na ucieczkę z tego koszmaru.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | polskie | indie

Don't Be Afraid Premiera PC

17grudnia2020

Steam

17grudnia2020

producent: Broken Arrow Games wydawca: Hydra Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Don't Be Afraid

Outlast

Layers of Fear

DYING: 1983

Don't Be Afraid jest zrealizowaną w konwencji survival horroru grą przygodową, w której w przeciwieństwie do większości przedstawicieli tego gatunku nie wcielamy się w dorosłą osobę, lecz w walczące o przetrwanie dziecko. Produkcja została opracowana przez niezależne polskie studio Broken Arrow Games, a jej wydaniem zajęła się rodzima firma Hydra Games.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Don't Be Afraid jest jedenastolatek imieniem David. Chłopiec został porwany przez dziwnego, zamaskowanego mężczyznę i zamknięty w przerażającym domu. Choć paraliżuje go strach i poczucie bycia pod ciągłą obserwacją, nasz podopieczny musi spróbować znaleźć sposób na ucieczkę z tego koszmaru, jednocześnie nie dając się złapać sadyście, który go uwięził.

Mechanika

W Don’t Be Afraid akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki eksplorujemy dwanaście przyprawiających o dreszcze lokacji, rozwiązujemy zagadki środowiskowe, a także szukamy strzępków informacji na temat historii tajemniczego domostwa oraz jego mieszkańców. Sprawę komplikuje fakt, że w pokojach roi się od pułapek, a niekiedy również przeciwników, z których każdy posiada określone umiejętności. Nasze poczynania mogą doprowadzić do jednego z trzech zakończeń przedstawionej tu opowieści.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Don’t Be Afraid prezentuje przyzwoitą jakość. Atmosferę zaszczucia tworzy tu zarówno oszczędne oświetlenie lokacji, jak i klimatyczny soundtrack.

Tryb gry: single player  

Don't Be Afraid cena w dniu premiery: 50,99 PLN

Wymagania wiekowe Don't Be Afraid: 18+

Don't Be Afraid Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.1 GHz / AMD Phenom II X3 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 6870 lub lepsza
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8/10