Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka SpellForce: Heroes & Magic (AND)

SpellForce: Heroes & Magic

Strategia turowa będąca spin-offem cyklu SpellForce. W SpellForce: Heroes & Magic trafiamy do fantastycznego świata Eo, który podbijamy, prowadząc jedną z trzech ras – mrocznych elfów, ludzi lub orków.

Strategiczne | fantasy | turowe | widok izometryczny

Okładka SpellForce: Heroes & Magic (AND)

data premiery gry:

26kwi2019

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SpellForce: Heroes & Magic jest strategią turową, za której opracowaniem stoi firma HandyGames. Produkcja stanowi spin-off cyklu SpellForce, który dotychczas zaznaczył swoją obecność wyłącznie na komputerach osobistych.

Fabuła

W SpellForce: Heroes & Magic warstwa fabularna schodzi na dalszy plan. Produkcja zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Eo i pozwala przejąć kontrolę nad trzema rasami – ludźmi, orkami oraz mrocznymi elfami. Poza nimi w grze pojawia się jeszcze sześć frakcji (gargulce, cienie, elfy, krasnoludy, barbarzyńcy oraz trolle), z którymi możemy nawiązywać mniej lub bardziej przyjazne stosunki. Naszym zadaniem jest natomiast budowa rozległego imperium.

Mechanika

W SpellForce: Heroes & Magic akcję ukazano w widoku izometrycznym. Rozgrywka toczy się w trybie turowym, a większość czasu spędzamy na mapie strategicznej, po której przemieszczamy herosów i podległe im jednostki, pozyskując surowce, przejmując rozmaite budowle (pokroju farm lub kopalni), a także stając do walki z napotkanymi przeciwnikami. Starcia z tymi ostatnimi odbywają się na arenach pokrytych heksagonalną siatką, a może w nich brać udział czterdzieści pięć rodzajów jednostek. Ich lista obejmuje piechotę (jak rycerze czy łucznicy), specjalnych żołnierzy (szamani, czarnoksiężnicy), a także machiny oblężnicze. Każda z nich dysponuje przy tym indywidualnym zestawem mocnych i słabych stron, a wybrane posiadają specjalne zdolności.

W miarę postępów zarówno prowadzony przez nas bohater, jak i członkowie armii zdobywają punkty doświadczenia i awansują na kolejne poziomy, poznając nowe umiejętności. Poza tym herosów i poszczególnych żołnierzy można zaopatrywać w coraz lepszy ekwipunek. W pogoni za kolejnymi sukcesami na polu bitwy nie należy jednak zapominać o zapleczu naszego królestwa, a co za tym idzie – o rozbudowie miast, prawidłowym przepływie surowców czy też stopniowej ekspansji.

Tryby gry

Na SpellForce: Heroes & Magic składa się tryb przygodowy (składający się z trzynastu misji) oraz losowe potyczki toczone na mapach generowanych proceduralnie.

Kwestie techniczne

SpellForce: Heroes & Magic posiada grafikę przyzwoitej jakości, okraszoną bogatą kolorystyką budzącą skojarzenia z pierwszymi odsłonami pecetowego cyklu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SpellForce: Heroes & Magic

12+

Data BlizzConu 2019, premiera SpellForce Heroes & Magic i inne wieści
Data BlizzConu 2019, premiera SpellForce Heroes & Magic i inne wieści

wiadomość26 kwietnia 2019

Dziś piszemy o dacie kolejnej edycji imprezy BlizzCon, zapowiedzi tegorocznej odsłony cyklu Madden NFL oraz premierze mobilnego SpellForce: Heroes & Magic. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

THQ Nordic zapowiada SpellForce Heroes & Magic
THQ Nordic zapowiada SpellForce Heroes & Magic

wiadomość14 marca 2019

Firmy THQ Nordic oraz HandyGames zapowiedziały grę SpellForce: Heroes & Magic. Mowa o strategii turowej będącej spin-offem komputerowego cyklu, która zmierza na urządzenia mobilne. Tytuł powinien się spodobać przede wszystkim fanom serii Heroes of Might and Magic.

AND
iOS