Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Secret Neighbor (PC)

Secret Neighbor

Multiplayerowa gra akcji z elementami przygodowymi, w której gracze wcielają się w dzieci próbujące uwolnić przyjaciela przetrzymywanego w piwnicy przez sąsiada. Sprawę komplikuje fakt, że jeden z uczestników zabawy w Secret Neighbor jest złowieszczym mężczyzną w przebraniu.

Akcji | FPP | TPP | skradanki | horror | elementy przygodowe | multiplayer | indie | kooperacja | Xbox Game Pass

Okładka Secret Neighbor (PC)

data premiery gry:

23paź2019

XONE

24paź2019

PC

Secret Neighbor jest multiplayerową grą akcji z elementami przygodowymi, za której opracowaniem stoją zespoły Dynamic Pixels (autorzy gry Hello Neighbor) oraz Hologryph.

Fabuła

Secret Neighbor zabiera nas w podróż na przedmieścia znane z gry Hello Neighbor, a dokładnie – do domu jednego z mieszkańców, który skrywa ponurą tajemnicę. Akcja tej produkcji toczy się pomiędzy pierwszym i drugim aktem historii opowiedzianej w poprzednim dziele ekipy Dynamic Pixels; w trakcie zabawy wcielamy się w grupę dzieci, których zadaniem jest uratowanie przyjaciela przetrzymywanego przez sąsiada w piwnicy.

Mechanika

W Secret Neighbor akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca pomiędzy graczami (w zmaganiach może brać udział maksymalnie ośmiu śmiałków) i poszukiwanie kluczy otwierających drzwi do kolejnych pomieszczeń.

Sprawę komplikuje jednak fakt, że jeden z uczestników zabawy jest tak naprawdę złowieszczym sąsiadem w przebraniu. Jego zadaniem jest zdobycie zaufania dzieci i uprzykrzanie im życia na rozmaite sposoby. Mając do dyspozycji zróżnicowane gadżety, może on próbować je rozdzielić, zdezorientować czy wreszcie zastraszyć; zabawa toczy się na jego terytorium, co zapewnia mu dodatkową przewagę.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę gry Secret Neighbor utrzymano w kreskówkowej stylistyce znanej z Hello Neighbor, która stoi w opozycji do niepokojącej atmosfery towarzyszącej rozgrywce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 6  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Secret Neighbor

Wymagania wiekowe Secret Neighbor

12+

Wymagania sprzętowe Secret Neighbor

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-3330 3.0 GHz / AMD FX-8300 3.3 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R9 270 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10
  • Zalecane: Intel Core i5-4690 3.5 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10
Darmowa beta Secret Neighbor dostępna na Steamie
Darmowa beta Secret Neighbor dostępna na Steamie

wiadomość5 sierpnia 2019

W serwisie Steam pojawiła się darmowa wersja beta gry Secret Neighbor, czyli sieciowej produkcji osadzonej w uniwersum Hello Neighbor. Każdy zainteresowany będzie mógł sprawdzić tytuł do 19 sierpnia.

Hello Neighbor: Hide and Seek – zapowiedziano nową skradankową przygodówkę
Hello Neighbor: Hide and Seek – zapowiedziano nową skradankową przygodówkę

wiadomość31 sierpnia 2018

Studio Dynamic Pixels zapowiedziało grę Hello Neighbor: Hide and Seek, która jest prequelem wydanego w ubiegłym roku Hello Neighbor. Nowa produkcja ukaże się jeszcze w tym roku, a jej bohaterami będzie dwójka obdarzonych bogatą wyobraźnią dzieci. Poza tym w produkcji jest multiplayerowy Secret Neighbor.

PC
XONE