Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDSwitchiOSPS4
Okładka SaGa Frontier Remastered (PC)

SaGa Frontier Remastered

Remaster niedocenianej, klasyczne produkcji z gatunku jRPG autorstwa Square Enix. Tytuł zabiera gracza do układu planetarnego zwanego Regionami, gdzie magia przeplata się z technologią. Wcielamy się w ośmiu bohaterów, z których każdy posiada oddzielną historię.

RPG | fantasy | turowe | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Okładka SaGa Frontier Remastered (PC)

data premiery gry:

15kwi2021

PC PS4 Switch AND iOS

SaGa Frontier Remastered to odświeżona edycja niedocenionej, klasycznej produkcji na pierwsze PlayStation zatytułowanej SaGa Frontier. Za tytuł odpowiada japońskie Square Enix, odpowiedzialne za kultowe dla miłośników jRPG Final Fantasy, Chrono Trigger oraz Kingdom Hearts. Reedycja usprawnia grę na wiele sposobów oraz przywraca elementy wycięte z podstawki.

Fabuła

Akcja SaGa Frontier rozgrywa się w układzie planet zwanym Regionami. Każdy ze znajdujących się tam światów ma inną kulturę i zamieszkują go inne rasy. W przedstawionym uniwersum gracz styka się zarówno z magią, jak i z technologią.

Struktura gry przywodzi na myśl Octopath Traveler, także wydane przez Square Enix. Zamiast jednej długiej kampanii, w grze znajduje się osiem scenariuszy różniących się fabułą oraz bohaterami. Każdy scenariusz oferuje innego protagonistę i całkowicie odmienny klimat. Przykładowo młody mag Blue ma za zadanie opanować tajniki magii, by przewyższyć umiejętnościami swojego brata. Modelka Emilia zostaje wrobiona w morderstwo swojego narzeczonego i wyrusza na osobistą krucjatę, by odnaleźć prawdziwego zabójcę. Red natomiast jest superbohaterem walczącym z organizacją terrorystyczną odpowiedzialną za śmierć jego rodziny. Choć bohaterowie często natrafiają na siebie przez przypadek, nie łączą na stałe sił, a każdy scenariusz pełni rolę oddzielnej kampanii. Remaster przywraca także ósmy scenariusz, wycięty z podstawowej wersji gry przez brak czasu w trakcie oryginalnego procesu produkcji. Jego bohaterem jest międzyplanetarny stróż prawa Fuse.

Mechanika

System walki w SaGa Frontier jest turowy, i pozwala graczowi na kontrolowanie pięcioosobowej drużyny. Podczas starć możemy atakować, korzystać z przedmiotów oraz magii. Dość unikalnym elementem jest obecność LP, czyli punktów życia. Wbrew swojej nazwie są odmienną statystyką od punktów zdrowia, i pełnią rolę wytrzymałości. Potężniejsze techniki kosztują nas określoną liczbę LP. Jeśli LP bohatera wyczerpie się, nie będzie on w stanie brać udziału w walce do czasu odpoczynku w gospodzie. System wymusza rozwagę w walce i oszczędzanie zasobów. Remaster zmienia interfejs na bardziej przystępny oraz dodaje możliwość przyspieszania potyczek.

Gra cechuje się nieliniowością. Niemal cały świat gry jest dla nas otwarty od samego początku. W zależności od dokonywanych przez nas wyborów, rekrutowanych członków drużyny oraz wybranego protagonisty czekają nas inne wydarzenia. Tytuł zawiera także wiele misji pobocznych, których może podjąć się każdy z bohaterów.

Tryby gry

SaGa Frontier Remastered zawiera wyłącznie tryb jednoosobowy.

Kwestie techniczne

Styl graficzny Remastered jest bardzo podobny do oryginalnej wersji gry. Bohaterowie są reprezentowani poprzez dwuwymiarowe sprite’y na prerenderowanych tłach. Wszystkie sprite’y i tła utworzono jednak na nowo w jakości HD, dzięki czemu gra jest przyjemna dla oka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do SaGa Frontier Remastered

Klasyfikacja PEGI SaGa Frontier Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe SaGa Frontier Remastered

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 1.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Celeron G1610T 2.3 GHz / AMD A4-5300 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 730 lub lepsza lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
PC
PS4
Switch
AND
iOS