Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rush for Berlin: Rush for the Bomb (PC)

Rush for Berlin: Rush for the Bomb PC

Rush for the Bomb to pierwszy, oficjalny dodatek do strategii czasu rzeczywistego o nazwie Rush for Berlin. Za produkcję rozszerzenia odpowiada węgierskie studio Stormregion, mające na swym koncie takie tytuły, jak S.W.I.N.E.

To jest dodatek do gry Rush for Berlin.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Rush for Berlin: Rush for the Bomb (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27kwietnia2007

Rush for the Bomb to pierwszy, oficjalny dodatek do strategii czasu rzeczywistego o nazwie Rush for Berlin.Za produkcję rozszerzenia odpowiada węgierskie studio Stormregion, mające na swym koncie takie tytuły, jak S.W.I.N.E. czy popularną, aczkolwiek kontrowersyjną serię Codename: Panzers. Akcja gry przenosi nas do roku 1942, w którym to Amerykanie chcąc wyprodukować pierwszą na świecie bombę atomową, rozpoczęli realizację projektu „Manhattan”.

Tymczasem, według scanarzystów gry, niemieckim szpiegom udało się wykraść plany budowy ładunku wybuchowego, lecz stanęli oni przed dużym problemem, jakim było przetransportowanie dokumentów z powrotem do Berlina. Od gracza zależy, czy stanie on po stronie Osi, pomagając w ochronie i przewożeniu ważnych papierów z neutralnej Hiszpanii aż do stolicy III Rzeszy czy też wybierze stanowisko bliższe Aliantom, starając się za wszelką cenę przechwycić teczki z niebezpiecznymi planami i zwrócić je Amerykanom.

Niezależnie od wyboru jakiego dokonamy, musimy przygotować się na bezpardonową walkę, toczoną w dwóch kampaniach, zawierających łącznie 24 misje (po 12 dla Niemców oraz państw Sojuszu). Działania bojowe prowadzimy w większości na terytorium Europy, wszczynając batalie w takich rejonach jak Półwysep Iberyjski i sąsiadujące z nim Baleary czy też zimne, norweskie fiordy, gdzie tworzy się półprodukty niezbędne do stworzenia bomby atomowej.

Dla odtworzenia drugowojennego klimatu programiści oddali nam do dyspozycji garść nowych jednostek. Wśród pojazdów warto wymienić chociażby prototypowy odrzutowiec Horten Ho-229, myśliwiec szturmowy Messerschmitt Bf-109, bombowiec nurkujacy Junkers Ju 87 Stuka oraz czołgi: M4 Sherman Calliope, KV-2, A-34 Comet i wyposażony w miotacz ognia T-26. Zadbano również o wprowadzenie nowinek, jeśli chodzi o zasoby ludzkie. Rush for the Bomb zawiera trzy premierowe typy oficerów (Mobile Infantry Officer, Feldkommandant, Military Intelligence Officer), dysponujących specjalnymi umiejętnościami, wyróżniającymi ich spośród zwykłych wojaków. Wymienieni dowódcy potrafią np. automatycznie reperować wszystkie sojusznicze maszyny, odsłaniać ukryte jednostki oponentów albo zwiększać efektywność produkcji w pobliskich fabrykach.

Dzieło zespołu Stormregion może pochwalić się również podrasowaną oprawą audiowizualną, a także kilkoma trybami rozgrywki w sieci. Przeznaczone są one dla osób, które nabrały już doświadczenia w kampanii single i pragną zasmakować nowych doświadczeń w starciach z żywymi przeciwnikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 1 DVD PLN

Gry podobne do Rush for Berlin: Rush for the Bomb

Klasyfikacja PEGI Rush for Berlin: Rush for the Bomb

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rush for Berlin: Rush for the Bomb

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.7 GHz
  • 1 MB RAM
  • 128 MB akcelerator 3D (DirectX 9.0c)
  • 4 GB na HDD
  • Windows 2000/XP
Premiery gier w Polsce (16-22 marca)
Premiery gier w Polsce (16-22 marca)

wiadomość23 marca 2009

Koniec zimy (przynajmniej tej kalendarzowej) przyniósł nam wysyp gier na rozmaite platformy, i to nie tylko wśród tytułów premierowych, ale również w segmencie reedycji.

Twórcy serii Codename: Panzers wykupieni

wiadomość7 czerwca 2007

Budapesztańską firmę Stormregion rozpoznawalną uczyniły przede wszystkim gry spod znaku Codename: Panzers. Węgierscy developerzy stali się więc łakomym kąskiem dla większych rynkowych podmiotów, co ostatecznie doprowadziło do ogłoszonej właśnie fuzji z niemiecką korporacją 10TACLE STUDIOS. Nasi zachodni sąsiedzi posiadają teraz komplet udziałów we wspomnianym studiu znad Dunaju.

Pierwszy dodatek do gry Rush for Berlin jest już gotowy
Pierwszy dodatek do gry Rush for Berlin jest już gotowy

wiadomość12 kwietnia 2007

Węgierskie studio Stormregion zakończyło prace nad pierwszym rozszerzeniem gry Rush for Berlin, która na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała w połowie ubiegłego roku. Rush for the Bomb, bo tak nazywa się dodatek, najpierw doczeka się premiery u naszych zachodnich sąsiadów.