Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Nations: Gold Edition (PC)
OkładkaRise of Nations: Gold Edition (PC)

Rise of Nations: Złota Edycja PC

Rise of Nations: Gold Edition

Rise of Nations: Złota Edycja to pakiet składający się z podstawowej wersji gry Rise of Nations oraz wydanego rok później dodatku Thrones and Patriots. Za produkcją obu tytułów stoi firma Big Huge Games, mająca na swoim koncie m.in.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rise of Nations: Złota Edycja Premiera PC

28października2004

pudełko PL

7czerwca2007

producent: 38 Studios / Big Huge Games wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rise of Nations: Złota Edycja

Empire Earth

Kozacy: Europejskie Boje

Age of Empires II: The Age of the Kings

Rise of Nations: Złota Edycja to pakiet składający się z podstawowej wersji gry Rise of Nations oraz wydanego rok później dodatku Thrones and Patriots. Za produkcją obu tytułów stoi firma Big Huge Games, mająca na swoim koncie m.in. next-genową strategię Catan oraz The Asian Dynasties, rozszerzenie do Age of Empires III.

Rise of Nations to strategia czasu rzeczywistego, w pracach nad którą uczestniczył m.in. Brian Reynolds, współtwórca takich tytułów, jak Civilization II oraz Alpha Centauri. Opisywana produkcja łączy w sobie epicki wymiar strategii turowych oraz dynamikę rozgrywki typową dla RTS-ów. Gracz rozpoczyna zabawę jako przywódca małej wioski z epoki kamienia łupanego, a jego zadaniem jest poprowadzić swoją nację (do wyboru 10 grywalnych narodów) przez 5 tysięcy lat rozwoju (łącznie 8 epok), aż po czasy współczesne. Warto podkreślić, że możemy zająć się wszystkimi aspektami działalności państwa, tj. ekonomią, rozwojem naukowym i technologicznym, dyplomacją, budową armii, walką oraz ekspansją terytorialną.

W trakcie rozgrywki stopniowo rozbudowujemy swoją osadę, wznosimy nowe budynki, m.in. farmy, tartaki, spichlerze; rozszerzamy granice naszego terenu i wraz z postępem przekształcamy go w wielki kraj, składający się z wielu wiosek i miast, posiadający złożoną gospodarkę oraz wysoki poziom nauki. Gra posiada rozbudowane opcje dyplomatyczne, przy pomocy których możemy ustanawiać sojusze, układy handlowe; wywierać wpływ na sąsiadów lub też sprowokować przeciwników do wypowiedzenia wojny. Występuje tu 168 różnych typów jednostek bojowych, począwszy od zwykłych, prehistorycznych oszczepników, aż po nowoczesne czołgi i niewykrywalne myśliwce. Rise of Nations pozwala zarówno na rozgrywkę pojedynczą, jak i wieloosobową. Więcej informacji na temat gry znajdziecie tutaj.

Throne and Patriots to pełnoprawne rozszerzenie strategii czasu rzeczywistego Rise of Nations. Na potrzeby wymienionego projektu autorzy przygotowali m.in.: szereg nowych opcji do trybu multiplayer, sześć premierowych nacji do wyboru (Persowie, rdzenne plemiona indiańskie Lakota i Irokezi, Holendrzy, Amerykanie oraz Hindusi), czy kilka wariantów kampanii singleplayer (wybrane epizody wojenne z historii ludzkości, włączając w to czasy współczesne). Ponadto pojawiło się ponad 20 nowych jednostek, a także możliwość wybudowania kolejnych cudów - budynków pozwalających nam na przejście do wyższej epoki rozwoju technologiczno-gospodarczego.

Warto również zwrócić uwagę na opcję Government. Polega ona na tym, że w zależności od wyboru sposobu rządzenia w danym państwie, różnie radzimy sobie z zaistniałymi problemami natury militarnej, ekonomicznej czy politycznej. W Throne and Patriots zaimplementowano ponadto szereg poprawek systemowych, usuwających wykryte do tej pory błędy programistyczne, jak również zadbano o ogólną poprawę efektów audio-wizualnych. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 181 głosów czytelników.

Rise of Nations: Złota Edycja cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Rise of Nations: Złota Edycja: 12+

Rise of Nations: Złota Edycja Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta graficzna 16 MB
  • Windows 98/ME/2000/XP