Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGXSXPCPS5
Okładka Project Eve (XSX)
OkładkaProject Eve (XSX)

Project Eve

Gra RPG akcji inspirowana przez takie hity, jak NieR: Automata oraz God of War. W Project Eve trafiamy do postapokaliptycznego świata i wcielamy się w wojowniczkę walczącą z potworami, które go opanowały.

RPG | TPP | science fiction | postapokalipsa | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Eve Premiera

2022

PC XSX PS5

producent: Shift Up wydawca: Shift Up Strona oficjalna

Project Eve jest widowiskową grą RPG akcji, opracowaną przez południowokoreańskie studio Shift Up. Mowa o zespole, który wcześniej specjalizował się w projektach mniejszego kalibru, tworzonych z myślą o urządzeniach mobilnych. Głównym źródłem inspiracji dla twórców były między innymi takie gry, jak NieR: Automata oraz God of War.

Fabuła

Project Eve zabiera nas w podróż do postapokaliptycznego uniwersum. Główna bohaterka gry – tytułowa Eve – to dzielna wojowniczka stawiająca czoła potworom znanym jako NA-tives, starając się położyć kres ich panowaniu nad światem.

Mechanika

W Project Eve akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji częściowo otwarty świat, na który składają się przede wszystkim zniszczone obszary miejskie; wśród lokacji nie brakuje również malowniczych plenerów. Przemierzając owe miejsca, zajmujemy się głównie walką z adwersarzami, wśród których prym wiodą potężni bossowie. Starcia są niebywale dynamiczne, a wrogów eliminujemy, robiąc użytek z miecza stanowiącego podstawową broń protagonistki i wykonując efektowne kombosy.

Tempo pojedynków można nieco zmniejszyć (a widowiskowość – wręcz przeciwnie) poprzez skorzystanie ze spowolnienia czasu. W trakcie starć musimy zwracać uwagę nie tylko na pasek życia Eve, lecz również na trzy inne wskaźniki. Mowa o tarczy chroniącej wojowniczkę przed ciosami, mocy miecza ładowanej poprzez unikanie i blokowanie ataków nieprzyjaciół, która na krótki czas zwiększa siłę zadawanych przez niego obrażeń, a także o wskaźniku pokazującym pozostałą liczbę dostępnych uleczeń.

Kwestie techniczne

Project Eve działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Produkcja może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości, którą utrzymano w przyjemnej dla oka, mangowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Project Eve: 16+

PC
XSX
PS5