Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor (PC)

Pool of Radiance: Ruiny Myth Drannor PC

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

Fascynująca i onieśmielająca rozmachem gra przygodowa osadzona w Zapomnianych Krainach - jednej z baśniowych krain najpopularniejszego na świecie systemu gier fabularnych Dungeon's&Dragons.

RPG | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30września2001

20lutego2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor to pierwsza gra komputerowa oparta na zasadach Trzeciej Edycji gry Dungeons & Dragons, opublikowanych w sierpniu 2000 przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Jest to jednocześnie nawiązanie do pierwszej gry komputerowej opartej na zasadach D&D, stworzonej w 1988 roku przez SSI. Gracze kierując początkowo czteroosobową drużyną, wkraczają w fantastyczną przygodę oscylującą wokół legendarnego miasta elfów Myth Drannor (obecnie tajemniczego skupiska starożytnych ruin), opanowanego przez magię i straszliwe niebezpieczeństwa. Rozpatrując jego tragedię oraz dawno minioną chwałę, swymi bohaterskimi czynami mogą ocalić Myth Drannor od zła.

W miarę rozwoju akcji, postacie spotykają potężnych sprzymierzeńców, których można nakłonić do uczestnictwa w wyprawie (maksymalnie sześć postaci w drużynie). W grze zmagamy się z nieustępliwymi siłami zła i próbujemy sprostać wyzwaniom i zagadkom, czekającym na nas po drodze. W tej niesamowitej historii, mamy do czynienia z wieloma wątkami pobocznymi urozmaicającymi naszą przygodę oraz postaciami zamieszkującymi świat, który dane nam jest przemierzać. Bohaterowie mogą awansować do szesnastego poziomu doświadczenia, a także posługiwać się zaklęciami z ósmego poziomu magii. Losowy układ lochów zapewnia wiele godzin dobrej zabawy. Scenariusz podąża ścieżką tradycyjnych RPG, a obecny Mistrz Podziemi (Mistrz Gry), informuje nas o wszystkich istotnych wydarzeniach.

  • W pełni trójwymiarowe animacje postaci i modele potworów.
  • Kontrola nad szykiem drużyny.
  • Lochy dla jednego i wielu graczy, liczne losowe podziemia.
  • Ponad 100 magicznych zaklęć.
  • Nowe potwory i przedmioty z D&D.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 276 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Gry podobne do Pool of Radiance: Ruiny Myth Drannor

Wymagania wiekowe Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

16+

Wymagania sprzętowe Pool of Radiance: Ruiny Myth Drannor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 450MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D
Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - recenzja gry
Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor - recenzja gry

Recenzja 26 listopada 2001, 10:15

„Armia Ciemności zajęła Myth Drannor w Roku Krwawego Kła. Walki w mieście szalały przez pewien czas, by w końcu miasto upadło i zostało zniszczone. W Roku Smoka Tyranthraxus, jeden z pierwotnych zdobywców Phlan, wykorzystał Pool of Radiance, aby raz jeszcze dokonać próby podboju krain Faerunu. Został jednak ponownie pokonany, a Pool of Radiance zniszczone przez grupę poszukiwaczy przygód najętych przez radę miejską. Lecz jeszcze tego samego roku Tyranthraxus starał się powrócić do Faerunu, tym razem wykorzystując dla swoich celów moc spowijającego Myth Drannor Mythalu oraz kolejnego Pool of Radiance. Raz jeszcze pokonany Tyranthraxus już nie powrócił, a Pool of Radiance pozostawało uspokojone przez wiele lat. Tymczasem w terenach otaczających Myth Drannor szerzyły się wojny i niepokoje, nierzadko sięgające aż po okolice Tantras i Waterdeep. Myth Drannor stało się znane wśród poszukiwaczy przygód jako miejsce dogodne do zdobycia sławy i fortuny, a także spotkania szybkiej śmierci. I chociaż miasto znajduje się w ruinach, wiele z jego oryginalnych budowli nadal stoi dzięki mistrzostwu dawnych budowniczych. Jednakże ostatnimi czasy zaczęły znowu pojawiać się pogłoski o wzmożonej aktywności w okolicy ruin miasta. Gdy potwierdzili je skauci elfów, fala zaniepokojenia przemknęła przez Dalelands. Niektórzy spośród śmiałków, którzy odważyli się spenetrować ruiny wrócili w glorii i chwale bohaterów, inni nie wrócili w ogóle. Najwyższy już czas po temu, by się dowiedzieć, którym z nich ty się okażesz...”