Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Książki - Gry Strategiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce książki na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

PC
Strategiczne
książki
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Strategiczne 6 grudnia 2004

Opracowana przez zespół studia EA Los Angeles strategia czasu rzeczywistego, osadzona w fantastycznym uniwersum tolkienowskiego Śródziemia. Gra pozwala na wzięcie udziału w dwóch odrębnych kampaniach, w których stajemy na czele jednej z 4 nacji: jeźdźców Rohanu, żołnierzy Gondoru, armii Isengardu oraz legionów Mordoru, a każda z nich ma oczywiście swoje mocne i słabe strony.

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II
Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie II

Strategiczne 28 lutego 2006

Kontynuacja bestsellerowej strategii czasu rzeczywistego, bazującej na cieszącej się niesłabnącą popularnością trylogii Władca Pierścieni oraz jej kinowej adaptacji. Akcja gry przenosi nas tym razem w północne rejony Śródziemia, gdzie ścierają się połączone siły ludzi, elfów i krasnoludów z armią złego Saurona, reprezentowaną przez orki Mordoru i Isengardu. Na graczy czeka zaś po 15 scenariuszy na każdą z grywalnych stron konfliktu.

Dune 2000
Dune 2000

Strategiczne 30 września 1998

Odświeżona, oznaczona numerem 2000 wersja starego hitu Dune 2. Znowu możemy wcielić w głównodowodzącego jednego z trzech wielkich domów i toczyć wielkie bitwy na powierzchni planety Arrakis.

Gra o tron: Początek
Gra o tron: Początek

Strategiczne 29 września 2011

RTS wzbogacony o elementy turowe, za którego opracowaniem stoi zespół Cyanide Studio. Produkcja została opracowana w oparciu o bestsellerową sagę Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina – jej akcja toczy się jednak setki lat przed wydarzeniami opisanymi w książkach, a fabuła ukazuje proces unifikacji Siedmiu Królestw. Gracze mogą więc wziąć udział w tytułowej grze o tron, czyli rozgrywkach pomiędzy wysoko usytuowanymi szlachcicami.

Game of Thrones: Winter is Coming
Game of Thrones: Winter is Coming

Strategiczne 14 listopada 2019

Rozbudowana produkcja przeglądarkowa łącząca w sobie elementy strategii oraz RPG. Gra powstała w oparciu o licencję popularnego serialu telewizyjnego Gra o tron (Game of Thrones). Za jej stworzenie odpowiada chińskie studio Yoozoo Games.

Władca Pierścieni: Wojna o Pierścień
Władca Pierścieni: Wojna o Pierścień

Strategiczne 4 listopada 2003

Władca Pierścieni: Wojna o Pierścień to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez studio Liquid Entertainment. Akcja osadzona została w uniwersum znanym z powieści J.R.R. Tolkiena. Gracze mają okazję wziąć udział w widowiskowych bitwach znanych z kart "Władcy Pierścieni", kierując siłami dobra lub sługami Saurona.

Emperor: Battle for Dune
Emperor: Battle for Dune

Strategiczne 12 czerwca 2001

Trzecia strategia czasu rzeczywistego studia Westwood, oparta na Diunie, słynnej powieści Franka Herberta. Akcja rozgrywa się po śmierci imperatora Fredricka IV. Gracz wciela się w jedną z trzech nacji, które walczą o unikalny surowiec i władzę absolutną nad wszystkimi innymi istotami. Świetna, trójwymiarowa grafika, nowe jednostki i możliwość rozgrywki w sieci z innymi graczami czynią tą produkcję obowiązkową dla wszystkich fanów Diuny.

Wiedźmin Gra Przygodowa
Wiedźmin Gra Przygodowa

Strategiczne 27 listopada 2014

Elektroniczna adaptacja gry planszowej, osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego na potrzeby sagi Wiedźmin. Za powstanie tytułu oraz jego stołowego pierwowzoru odpowiada studio CD Projekt RED, twórcy bestsellerowej serii RPG, zaś w pracach nad grą uczestniczył Ignacy Trzewiczek, szef specjalizującego się w grach fabularnych wydawnictwa Portal. Rozgrywkę zaprojektowano z myślą o zabawie dla 2 do 4 osób, grających przy jednym komputerze lub w sieci.

Dune II: Battle for Arrakis
Dune II: Battle for Arrakis

Strategiczne 3 września 1992

Dune 2: The Building of a Dynasty to opracowana przez studio deweloperskie Westwood gra komputerowa, która zapoczątkowała gatunek strategii czasu rzeczywistego. Fabuła tytułu oparta została na motywach bestselerowej powieści Franka Herberta „Diuna”. Gracz wciela się w przywódcę jednego z Wysokich Rodów i staje do walki o Przyprawę, niezwykle cenną substancję wydobywaną na pustynnej planecie Arrakis.

Conan Unconquered
Conan Unconquered

Strategiczne 29 maja 2019

RTS z elementami tower defense, osadzony w świecie znanym z opowiadań Roberta E. Howarda i inspirowany grą They Are Billions. Zadaniem gracza jest odpieranie ataków dzikich hord, co wymaga zarówno budowania twierdz, struktur obronnych i pułapek, jak i werbowania armii oraz dowodzenia nią.

Reigns: Game of Thrones
Reigns: Game of Thrones

Strategiczne 18 października 2018

Czwarta produkcja spod szyldu Reigns, opracowana przez studio Nerial i firmę Devolver Digital, we współpracy z HBO. Reigns: Game of Thrones zabiera graczy do uniwersum serialu Gra o Tron. Mamy do dyspozycji takich bohaterów jak Jon Snow, Tyrion Lannister czy Daenerys Targaryen.

Nantucket
Nantucket

Strategiczne 18 stycznia 2018

Nantucket to opracowana z myślą o pecetach hybryda strategii i RPG-a, kontynuująca fabułę powieści Moby Dick. Gracz wciela się w kapitana statku wielorybniczego i do jego zadań należy organizowanie polowań, realizowanie zadań, zarządzanie załogą oraz toczenie turowych bitew.

Man of Prey
Man of Prey

Strategiczne 11 września 2009

Man of Prey to wyprodukowana przez studio Apeiron gra taktyczna z elementami RPG, której fabuła oparta została na motywach powieści Berkema Al Atomi'ego „Marauder”. Gracz wciela się w rolę mieszkańca fikcyjnego miasta Południowy Ural, który próbuje zapewnić przetrwanie swojej rodzinie w ogarniętej anarchią Rosji.

Starship Troopers: Terran Ascendancy
Starship Troopers: Terran Ascendancy

Strategiczne 24 października 2000

Starship Troopers: Terran Ascendancy to strategia czasu rzeczywistego przygotowana przez studio Blue Tongue Software. Warstwa fabularna gry bazuje na wątkach powieści Roberta A. Heinleina. Gracz kieruje poczynaniami tytułowych żołnierzy kosmosu, którzy wysłani zostają na macierzystą planetę Arachnidów z zadaniem zniszczenia zagrażających Ziemi obcych. Twórcy przewidzieli 20 misji do wykonania przy użyciu rozmaitych rodzajów broni.

Left Behind 4: World at War
Left Behind 4: World at War

Strategiczne 25 października 2011

Kolejna część strategicznego cyklu opartego na bestsellerowej, chrześcijańskiej serii książek dr Tima LaHaye’a i Jerry’ego B. Jenkinsa. Kierując Siłami Ucisku, Wspólnotą Globalnych Sił Pokojowych, bądź amerykańską milicją stajemy do ostatecznej walki dobra ze złem.

Riverworld
Riverworld

Strategiczne 1 czerwca 1998

Rozbudowana strategia czasu rzeczywistego, w której gracz dowodzi ludami z wielu różnych epok, starając się zdominować pozostałe cywilizacje. Walki prowadzone są na tytułowej planecie RiverWorld.

Dune Generations
Dune Generations

Strategiczne prace wstrzymane

Strategiczna gra massive multiplayer online rozgrywająca się w olbrzymim wszechświecie Dune z powieści Franka Herberta, w której głównym celem jest przejęcie kontroli nad planetą Arrakis.

Galactic Assault: Więzień Mocy
Galactic Assault: Więzień Mocy

Strategiczne 22 sierpnia 2007

Galactic Assault: Prisoner of Power to gra strategiczna z podziałem na tury, wyprodukowana przez studio Wargaming.net, która nawiązuje do rosyjskiej powieści Arkadija i Borysa Strugackich, znanej w naszym kraju jako Przenicowany świat.

Left Behind: Eternal Forces
Left Behind: Eternal Forces

Strategiczne 7 listopada 2006

Gra Left Behind: Eternal Forces powstała pod kierownictwem Troy’a Lyndona (twórcy Madden Football) jest rozbudowanym RTS-em dziejącym się w świecie znanym z bestsellerowej chrześcijańskiej serii książek Tima LaHaye'a i Jerry'ego B. Jenkinsa „Left Behind” (w Polsce: „Czasy ostateczne”).

Left Behind 3: Rise of the Antichrist
Left Behind 3: Rise of the Antichrist

Strategiczne 25 października 2010

Trzecia część strategicznego cyklu gier bazujących na bestsellerowej serii książek, znanej w Polsce jako "Powieść o czasach ostatecznych". Wraz z nią otrzymujemy kilka drobnych usprawnień i 46 nowych misji, w których możemy dowodzić Opozycją Ucisku, bądź amerykańską milicją.

Left Behind: Tribulation Forces
Left Behind: Tribulation Forces

Strategiczne 15 listopada 2007

Druga część strategii bazującej na serii chrześcijańskich powieści. Gra oferuje 45 misji dla jednego gracza i 39 map przeznaczonych do sieciowych potyczek.