Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Riverworld (PC)
OkładkaRiverworld (PC)

Riverworld PC

Rozbudowana strategia czasu rzeczywistego, w której gracz dowodzi ludami z wielu różnych epok, starając się zdominować pozostałe cywilizacje. Walki prowadzone są na tytułowej planecie RiverWorld.

Strategiczne | RTS | książki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Riverworld Premiera PC

1czerwca1998

producent: Cryo Interactive wydawca: Cryo Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Riverworld to gra stanowiąca połączenie wymagającej strategii czasu rzeczywistego oraz klasycznego RPG-a. Całość pod wieloma względami nawiązuje do książek z tytułowej serii, autorstwa amerykańskiego pisarza Philipa José Farmera. Za przygotowanie i wydanie omawianej gry odpowiedzialne jest Cryo Interactive, znane również dzięki takim seriom jak Atlantis czy Arthur's Knights.

Akcja Riverworld toczy się w odległej przyszłości. Miejscem dla prezentowanych wydarzeń jest tytułowa planeta RiverWorld, pod wieloma względami przypominająca Ziemię, lecz składająca się obecnie z jednej rzeki, łączącej oba bieguny. Właściwa zabawa pod wieloma względami przypomina takie serie jak Empire Earth czy Age of Empires. Rozgrywka rozpoczyna się w epoce prehistorycznej, a kończy w odległej przyszłości. Wyłącznie od decyzji gracza uzależnione jest to, czy jego cywilizacja zdoła awansować do kolejnych epok (między innymi drewna czy kamienia). Zabawa w dużym stopniu opiera się na podejmowaniu właściwych decyzji ekonomicznych, tworzeniu łańcuchów produkcyjnych oraz eksploracji najbliższego otoczenia.

Równie istotną rolę odgrywają działania o podłożu militarnym. Na planecie RiverWorld znajdują się słynne i charyzmatyczne postaci i to właśnie dążenie do zdominowania prowadzonych przez nich cywilizacji stanowi jeden z kluczowych elementów gry. Podbijanie nowych terytoriów odbywa się poprzez przejmowanie kontroli nad ściśle konkretnymi obiektami. W dalszej perspektywie działania te przyczyniają się też do możliwości awansowania do nowych epok.

Całość rozgrywana jest w trójwymiarowym otoczeniu, po którym można się do woli przemieszczać. Sterowanie jest dość rozbudowane, a interfejs użytkownika bardzo przejrzysty. Na ekranie widoczne są czytelne przyciski służące do uruchamiania określonych akcji, jak również mapa najbliższej okolicy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Riverworld: 12+

Riverworld Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 300MHz
  • 64MB RAM
  • karta graficzna 4MB
  • Windows 95/98/Me