Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix (PC)
OkładkaDune: Spice Wars - House Vernius of Ix (PC)

Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix PC

Pierwszy dodatek do strategii z 2023 roku. Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix koncentruje się na tytułowym rodzie Vernius, który po kryjomu prowadzi badania nad samouczącymi się maszynami. Frakcja dysponuje unikalnymi jednostkami oraz mechanikami, jak sieć węzłów neuronowych.

To jest dodatek do gry Dune: Spice Wars.

Strategiczne | science fiction | RTS | 4X | książki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix Premiera PC

7marca2024

Steam

7marca2024

producent: Shiro Games wydawca: Funcom Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix jest pierwszym dodatkiem do wydanej w 2023 roku strategii pod tytułem Dune: Spice Wars, który wprowadza nowe grywalne stronnictwo. Rozszerzenie zostało opracowane przez autorów podstawowej wersji gry, czyli studio Shiro Games.

Fabuła

W Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix główną rolę odgrywa tytułowy ród Vernius, na którego czele którego stoi hrabia Rhombur Vernius. Po nieudanym zamachu na swoje życie musiał poświęcić część człowieczeństwa i zostać cyborgiem. Teraz jego ród potajemnie sprzeciwia się woli cesarza i ograniczeniom Dżihadu Bulteriańskiego, w sekrecie badając zakazaną technologię samouczących się maszyn.

Mechanika

Vernius wyróżnia się na tle pozostałych rodów za sprawą unikalnej wiedzy i mechaniki, które ograniczają jego zależność od wody. W zamian za zmniejszone zużycie tego zasobu, a także ograniczenia w ekspansji, obejmuje on swoje włości siecią tak zwanych węzłów neuronowych, zapewniającą m.in. lepszą ochronę jego dronów.

Jako że do zwycięstwa prowadzi go przede wszystkim rozwój technologiczny, musi mieć wysoką pozycję w Landsraadzie, gdyż zawierane przez niego sojusze gwarantują mu rozmaite bonusy, na czele z przyspieszeniem badań. Choć początkowo owoce tych ostatnich zapewniają korzyści sprzymierzonym z nim frakcjom, z czasem (a dokładnie po zdobyciu 10 tysięcy punktów Hegemonii i poświęceniu 20 punktów pozycji) może on zataić swoje postępy technologiczne.

Innym czynnikiem wyróżniającym ród Vernius na tle pozostałych domów jest sposób działania dystryktów w głównej bazie. Każdy z nich oferuje premie, które są determinowane przez wzniesione w nich budynki. Co zaś tyczy się działań wojennych – na jego podorędziu znajduje się szeroki wachlarz jednostek, na czele z dronami do walki wręcz, flankierami, oddziałami przeciwpancernymi, niewidzialnym statkiem kosmicznym (Duchem) oraz Przekaźnikiem Zakrzywienia, czyli fregatą dysponującą możliwością szybkiej teleportacji.

Bohaterowie

Dodatek House Vernius of Ix zadebiutował wraz z aktualizacją Heroes of Dune do podstawowej wersji gry Dune: Spice Wars. Za jej sprawą na mapie pojawili się bohaterowie mający wpływ na potencjał militarny danej frakcji, których zróżnicowano pod kątem zapewnianych przez nich bonusów oraz umiejętności, jakimi dysponują.

W opisywanym DLC do naszej dyspozycji oddano takich bohaterów jak C'tair Pilru (specjalista od walki partyzanckiej), a także Nuwa Cenva (dowodzi tajnym projektem Vernius i ma zdolności wzmacniające drony bojowe tego rodu).

Kwestie techniczne

Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix to niesamodzielne rozszerzenie, toteż wymaga do działania podstawowej wersji gry Dune: Spice Wars.

Ostatnia modyfikacja 8 marca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix cena w dniu premiery: 59,99 PLN

Wymagania wiekowe Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix: 12+

Dune: Spice Wars - House Vernius of Ix Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5 2.5 GHz / AMD Ryzen 5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 / Radeon RX 550 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7 2.8 GHz / AMD Ryzen 7
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 / Radeon RX 6600 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 10/11 64-bit