Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Quiz - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce quiz na platformę PC Windows ułożone według popularności.

PC
quiz
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe2
Wyścigi
Symulacje
Logiczne7 Towarzyskie9
Who Wants to Be a Millionaire?
Who Wants to Be a Millionaire?

Towarzyskie 29 października 2020

Who Wants to Be a Millionaire? to nowa wersja gry wykorzystującej licencję popularnego programu telewizyjnego Milionerzy. Za jej stworzenie odpowiada znane z serii Outcast Appeal Studios. Gra oferuje multiplayer nawet dla 100 graczy.

Beat Up a Millionaire
Beat Up a Millionaire

Logiczne 4 sierpnia 2000

Parodia polskiej edycji popularnego teleturnieju Milionerzy, gdzie oprócz pieniędzy możesz zarobić siniec pod okiem i złamany nos.

Awkward
Awkward

Towarzyskie 5 czerwca 2018

Gra towarzyska, w której odpowiadamy na rozmaite pytania na swój temat, a następnie pozostali uczestnicy zabawy muszą odgadnąć nasze odpowiedzi. Awkward pozwala nie tylko na rozgrywkę w towarzystwie maksymalnie piątki graczy, lecz również na zabawę w pojedynkę (dokonane przez nas wybory możemy porównać z decyzjami podjętymi przez graczy z całego świata) oraz na transmitowanie przebiegu zmagań w Internecie.

Wheel of Fortune
Wheel of Fortune

Towarzyskie 11 września 1987

Opracowana przez firmę Softie a wydana w 1987 roku przez koncern ShareData, komputerowa adaptacja popularnego niegdyś także i w naszym kraju teleturnieju „Koło Fortuny”.

Friends: The One With All The Trivia
Friends: The One With All The Trivia

Logiczne 15 listopada 2005

Elektroniczno-rozrywkowe przedsięwzięcie, które jest wirtualnym odpowiednikiem niezwykle popularnego serialu Przyjaciele (Friends) - opowiadającego o przygodach i perypetiach szóstki przyjaciół, którym ciężko odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości.

Round the World Challenge
Round the World Challenge

Logiczne 20 lutego 2003

Gra powstała z myślą o najmłodszych, która bawiąc jednocześnie uczy. Zadaniem gracza jest zwiedzenie ponad siedemdziesięciu miast i słynnych miejsc rozrzuconych po całym Świecie.

You Don't Know Jack: Headrush
You Don't Know Jack: Headrush

Towarzyskie 20 kwietnia 1998

Spin-offowa odsłona serii gier towarzyskich, będących adaptacją amerykańskiego teleturnieju You Don't Know Jack. Produkcja studia Jackbox Games, Inc. skierowana jest do nastoletnich graczy i pozwala sprawdzić swoją wiedzę oraz bystrość umysłu poprzez setki nieszablonowych pytań dotyczących ciekawostek z różnych dziedzin wiedzy.

Beat Up A Millionaire 2
Beat Up A Millionaire 2

Logiczne 5 kwietnia 2002

Beat Up A Millionaire 2 to druga edycja przebojowej parodii znanego teleturnieju zawierająca całkiem nowe pytania. Gracze odpowiadają na pytania z różnych dziedzin wiedzy (geografia, przyroda) i kultury masowej (telewizja, gry komputerowe).

The Weakest Link
The Weakest Link

Logiczne 28 września 2001

The Weakest Link to pozycja, powstała w oparciu o znany telewizyjny program, w Polsce widniejący pod nazwą Najsłabsze Ogniwo. Wirtualne środowisko jest doskonałym odwzorowaniem pierwowzoru, emitowanego przez BBC. Rola prowadzącej powierzona została, jak zawsze ubranej na czarno, Anne Robinson.

Polska Goola! QUIZ
Polska Goola! QUIZ

Sportowe 24 maja 2002

Polska Goola! QUIZ to gra towarzyska skierowana do miłośników sportu, a zwłaszcza znawców futbolu. Gracz musi zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi piłki nożnej, jakie przygotowali deweloperzy z firmy Manta Multimedia. Prawidłowe odpowiedzi pozwalają na przeprowadzenie skutecznych akcji na boisku i przybliżają ulubioną drużynę do zwycięstwa.

The All New Family Feud
The All New Family Feud

Towarzyskie 23 marca 1989

The All New Family Feud firmy ShareData to odświeżona wersja komputerowej adaptacji niezwykle popularnego teleturnieju, który w naszym kraju znany jest pod nazwą „Familiada”.

Championship Manager Quiz
Championship Manager Quiz

Logiczne 30 listopada 2001

Quiz sportowy na podstawie popularnej serii Championship Manager, sprawdzający naszą wiedzę o jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie.

You don't know Jack
You don't know Jack

Towarzyskie 8 lutego 2011

You don't know Jack to gra towarzyska wyprodukowana przez studio Jellyvision przy współpracy z Iron Galaxy Studios. Gracz wciela się w rolę uczestnika zwariowanego teleturnieju i odpowiada na szereg dziwacznych, podchwytliwych a nierzadko również absurdalnych pytań z zakresu szeroko pojmowanej wiedzy o świecie.

Król Futbolu: Piłkarski Quiz
Król Futbolu: Piłkarski Quiz

Sportowe 4 grudnia 2009

Quiz sportowy zajmujący się oczywiście tematem piłki nożnej. W sumie pojawia się w nim ponad 6 tysięcy pytań z tego zakresu podzielonych na dziewięć różnorodnych kategorii. Podczas rozgrywki możemy pomagać sobie wykorzystując specjalne karty (czyli tzw. jokery), które oferują pewne bonusy.

Rules of the Game
Rules of the Game

Logiczne 9 czerwca 2001

Gra zrealizowana w formie quizu, w którym musimy odpowiedzieć na ponad 1500 pytań obejmujących wiedzę dotyczącą różnych dyscyplin sportu zawodowego i akademickiego.

Scene it?: Twilight
Scene it?: Twilight

Towarzyskie 24 listopada 2009

Scene it?: Twilight to interaktywny quiz, adresowany do miłośników filmu Zmierzch. Gracze mają okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat fabuły, bohaterów, miejsc i rozmaitych faktów związanych z wyreżyserowanym przez Catherine Hardwicke obrazem. Deweloperzy ze studia Screenlife przygotowali kilkaset pytań, w tym wiele wzbogaconych o materiały audio-wizualne.

Are You Smarter than a 5th Grader?
Are You Smarter than a 5th Grader?

Towarzyskie 28 sierpnia 2007

Elektroniczna wersja popularnego teleturnieju, w której musimy wykazać się wiedzą na poziomie co najmniej piątej klasy podstawówki. Producent przygotował ponad 3000 pytań, podzielonych na 28 kategorii.

Press Your Luck 2010 Edition
Press Your Luck 2010 Edition

Towarzyskie 27 października 2009

Adaptacja tytułowego amerykańskiego teleturnieju, popularnego w latach 80-tych. Reguły są proste - uczestnicy zabawy muszą odpowiadać na pytania prowadzącego. Autorzy przygotowali ponad 3000 zagadnień z wielu dziedzin. Nagrody losowane są z planszy. Na niej umieszczone są także pola powodujące utratę całego zdobytego dotychczas dorobku.