Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mechy i roboty - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce mechy i roboty na platformę PC Windows ułożone według popularności.

BattleTech
BattleTech

Strategiczne 24 kwietnia 2018

Opracowana przez znane z serii Shadowrun studio Harebrained Schemes taktyczna gra bitewna, będąca odświeżoną wersją produkcji, która ukazała się na komputerach pod koniec lat 80. jako jedna z pierwszych produkcji legendarnego studia Westwood (seria Command & Conquer). Nad całością prac czuwał zaś sam Jordan Weisman – twórca cenionej serii MechWarrior oraz oryginalnego BattleTech, który zadebiutował w 1984 roku jako gra planszowa. Fabuła gry osadzona została w roku 3025 w uniwersum, w którym wpływowe domy walczą ze sobą o dominację nad poszczególnymi Sferami galaktyki. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z taktyczną strategią turową z elementami RPG, w której główną rolę odgrywają potężne roboty bojowe (tzw. mechy). Oś rozgrywki stanowi rozbudowana i częściowo nieliniowa kampania fabularna, jednak twórcy przewidzieli również możliwość zmagań wieloosobowych w trybie PvP.

Titanfall 2
Titanfall 2

Akcji 28 października 2016

Kontynuacja sieciowej strzelaniny studia Respawn Entertainment, która ukazała się w 2014 roku wyłącznie na komputerach PC oraz konsolach z rodziny Xbox. W odróżnieniu od pierwszej części serii, gra oferuje pełnoprawną kampanię fabularną dla jednego gracza, w której wcielamy się w strzelca ruchu oporu, który marzy by zostać pilotem. Los sprawia, że właściciel jednego z Tytanów klasy Argus ginie podczas misji, a osamotniony mech wybiera na swojego nowego pilota właśnie naszego bohatera. Rozgrywka w Titanfall 2 polega na kierowaniu żołnierzami przyszłości, którzy potrafią wspinać się po budynkach, wykonywać podwójne skoki, a także przyzywać podczas walki potężne roboty bojowe. Podstawowe założenia rozgrywki nie zostały wywrócone do góry nogami, jednak w drugiej części gry deweloperzy postanowi wprowadzić kilka nowych gadżetów oraz elementów mechaniki, które znacząco uatrakcyjniły rozgrywkę. W grze pojawiło się również sześciu nowych tytanów, odznaczających się unikalnymi możliwościami.

Iron Harvest
Iron Harvest

Strategiczne 2019

Oryginalna gra strategiczna z elementami RPG, osadzona w niezwykłym, dieselpunkowym uniwersum 1920+, zrodzonym w umyśle polskiego artysty koncepcyjnego Jakuba Różalskiego. Akcja gry przedstawia alternatywną historię Europy z przełomu XIX i XX wieku, w której ludzkość zainwestowała dostępną wiedzę oraz środki w produkcję potężnych maszyn kroczących, mających zastosowanie nie tylko w trakcie bitew, ale także np. podczas pracy na roli. W trakcie zabawy, oprócz wojsk kawalerii, przecinających niebo samolotów oraz prototypowych czołgów, towarzyszą nam więc dość prymitywne i nieporadne, lecz pochodzące jakby z innej epoki mechy. Jednocześnie całość została mocno zakorzeniona w historii Polski i odwołuje się do takich wydarzeń historycznych, jak np. Bitwa Warszawska.

Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars
Zone of the Enders: The 2nd Runner Mars

Akcji 4 września 2018

Zremasterowana wersja drugiej odsłony cyklu Zone of the Enders, o podtytule The 2nd Runner. Gracze wcielają się w Dingo Egreta, czyli nowego pilota potężnego mecha bojowego Jehuty, którego zadaniem jest ostateczne pokonanie znanej z pierwowzoru organizacji BAHRAM. W porównaniu z oryginałem z 2003 roku tytuł może się pochwalić przede wszystkim wyższej jakości grafiką, odświeżoną ścieżką dźwiękową oraz wsparciem dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

MechWarrior Online
MechWarrior Online

Akcji 17 września 2013

MechWarrior Online to powrót klasycznej serii osadzonej w uniwersum BattleTech. Akcja gry rozpoczyna się tuż przed inwazją Klanów w 3050 r., tj. przed wydarzeniami ukazanymi w MechWarrior 2: 31st Century Combat. Twórcy postawili tym razem wyłącznie na rozgrywkę sieciową.

Titanfall
Titanfall

Akcji 11 marca 2014

Stworzona z myślą o rozgrywce wieloosobowej, widowiskowa gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł wyprodukowany został przez studio Respawn Entertainment we współpracy z koncernem Electronic Arts. Fabuła Titanfall osadzona została w odległej przyszłości, a wątkiem przewodnim jest konflikt pomiędzy konsorcjum potężnych korporacji oraz ludźmi zamieszkującymi skolonizowane planety. Gracze wcielają się w role żołnierzy, potrafiących pilotować tytułowe Tytany, czyli kilkumetrowe, silnie uzbrojone mechy. Gra oferuje wyłącznie rozbudowany tryb multiplayer, pozwalający na wspólną zabawę maksymalnie 12 graczom za pośrednictwem sieci Internet. Od strony technicznej Titanfall bazuje na możliwościach mocno zmodyfikowanego silnika Source Engine, zapewniającego udany kompromis pomiędzy wysokiej jakości oprawą audiowizualną, a niewygórowanymi wymaganiami sprzętowymi.

New Gundam Breaker
New Gundam Breaker

Akcji 25 września 2018

Czwarta odsłona serii brawlerów Gundam Breaker, w których walczymy przy użyciu zabawek Gunpla. Oprócz toczenia pojedynków do naszych zadań należy też modyfikowanie modeli, które można malować oraz wymieniać w nich poszczególne części.

Lost Planet 2
Lost Planet 2

Akcji 15 października 2010

Kontynuacja świetnej gry akcji opowiadającej o konflikcie toczącym się na pokrytej lodem planecie. Ponownie musimy zmierzyć się z obcą rasą Akrid, wykorzystując między innymi mechy.

Pacific Rim
Pacific Rim

Bijatyki prace wstrzymane

Gra oparta na filmie Guillermo del Toro o tym samym tytule. Akcja Pacific Rim skupia się na walkach pomiędzy ogromnymi robotami sterowanymi przez ludzi oraz gigantycznymi potworami zwanymi Kaiju.

MechWarrior 5: Mercenaries
MechWarrior 5: Mercenaries

Symulacje 2019

MechWarrior 5: Mercenaries to opracowany z myślą o pecetach symulator mecha, osadzony w uniwersum Battletech. Produkcja przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy i obsadza nas w roli najemnika, który samodzielnie wybiera zleceniodawców i poza zwycięstwami musi także zadbać o wypracowanie zysku.

Lost Planet: Extreme Condition
Lost Planet: Extreme Condition

Akcji 26 czerwca 2007

Lost Planet: Extreme Condition należy do gatunku gier akcji, w których rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Opisywana pozycja powstała w biurach koncernu Capcom. Główne prace prowadzili m.in. Keiji Inafune (seria Onimusha) oraz Jun Takeuchi (Devil May Cry).

Hawken
Hawken

Akcji 12 grudnia 2012

Ukierunkowana na rozgrywkę wieloosobową futurystyczna strzelanina FPP, opracowana przez niezależne amerykańskie studio Adhesive Games. W grze Hawken przenosimy się na skolonizowaną przez ludzi planetę, która uległa zniszczeniu na skutek industrializacji. Ruiny dawnych miast i fabryk stały się polami bitew dla zwaśnionych frakcji, rywalizujących o surowce niezbędne do przetrwania. Gracze stają zaś po jednej ze stron konfliktu i zasiadając za sterami potężnych mechów, walczą ze sobą w kilku trybach rozgrywki – od zwykłego deathmatchu, poprzez pojedynki drużynowe, aż po nieco bardziej wymyślne formy rywalizacji. Mimo obecności mechów, mamy tu do czynienia z niezwykle dynamiczną strzelaniną, w której wyposażone w silniki odrzutowe maszyny wykorzystują szeroki asortyment broni, takiej jak karabiny, wyrzutnie rakiet, wieżyczki, granatniki i pociski elektromagnetyczne. Poszczególne mechy możemy też wyposażać w szereg przydatnych gadżetów, które ułatwiają i uatrakcyjniają rozgrywkę.

Adeptus Titanicus: Dominus
Adeptus Titanicus: Dominus

Strategiczne grudzień 2018 (wczesny dostęp od 31 maja 2018)

Adeptus Titanicus: Dominus to taktyczna gra bitewna z turowym systemem walki, pozwalająca na rozgrywanie bitew wielkich mechów na mrocznych polach bitewnych uniwersum Warhammera 40,000. Produkcja oferuje bogaty wybór maszyn i uzbrojenia, a wszystkim tym możemy bawić się w kampanii, samodzielnych bitwach przeciwko sztucznej inteligencji oraz w trybie multiplayer.

Front Mission Evolved
Front Mission Evolved

Akcji 28 września 2010

Dynamiczna gra akcji osadzona w roku 2171 pozwalająca zasiąść ze sterami robotów bojowych nazywanych Wanderpanzers (w skrócie Wanzers). Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a mechanika zabawy jest wybitnie zręcznościowa i nie dba o jakikolwiek realizm. Gra oferuje kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer.

Left Alive
Left Alive

Akcji 28 lutego 2019

Gra akcji z elementami survivalu, stworzona przez wewnętrzny zespół Square Enix. Akcja Left Alive toczy się w uniwersum cyklu Front Mission. Gracze wcielają się w trójkę bohaterów uwięzionych w ogarniętym wojną rosyjskim mieście. W Left Alive akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby; w trakcie kolejnych misji wykonujemy zróżnicowane i nieliniowe zadania. Mocną stroną gry jest wysokiej jakości oprawa graficzna oraz klimatyczny soundtrack.

BattleTech: Flashpoint
BattleTech: Flashpoint

Strategiczne grudzień 2018

Dodatek do taktycznej gry bitewnej z mechami w roli głównej, opracowanej przez znane z serii Shadowrun studio Harebrained Schemes i będącej odświeżoną wersją produkcji legendarnego studia Westwood (znanego z serii Command & Conquer), wydanej pod koniec lat 80.

Heavy Gear Assault
Heavy Gear Assault

Akcji grudzień 2018 (wczesny dostęp od 15 grudnia 2016)

Restart serii gier akcji, w której gracz wciela się w rolę pilota dwunożnych maszyn bojowych, biorąc udział w starciach na futurystycznym polu bitwy. Podobnie jak poprzednie odsłony cyklu, dzieło studia MekTek zostało oparte na licencji uniwersum Heavy Gear, obejmującej również taktyczne gry planszowe oraz karcianki. Produkcja czerpie zatem garściami z olbrzymiego dorobku marki i koncentruje się na zmaganiach frakcji zamieszkujących przeciwne półkule planety Terra Nova w 6132 roku. Z uwagi na fakt, że mechy występujące w Heavy Gear Assault nie dorównują wzrostem konstrukcjom znanym choćby z serii MechWarrior, potyczki nabierają tutaj innego, bardziej dynamicznego charakteru.

MechWarrior 4: Mercenaries
MechWarrior 4: Mercenaries

Akcji 9 listopada 2002

Kolejna gra z cyklu taktyczno symulacyjnych gier akcji - MechWarrior. Gracz może ponownie przenieść się do świata Battle Tech i tym razem jako najemnik pracujący za pieniądze, walczyć przy użyciu 100-tonowych robotów bojowych.

Lost Planet: Colonies
Lost Planet: Colonies

Akcji 27 maja 2008

Lost Planet: Colonies to specjalna edycja gry Lost Planet: Extreme Condition. Jest ona grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Podobnie jak pierwowzór, przygotowana została przez studio Capcom, twórców takich serii jak Devil May Cry, Onimusha czy Resident Evil.

Transformers Online
Transformers Online

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Sieciowa strzelanina osadzona w realiach fikcyjnego uniwersum, w którym walczą ze sobą dwie frakcje Transformerów - Autoboty i Deceptikony. Mechanika rozgrywki inspirowana jest popularną grą Overwatch. W kolejnych meczach naprzeciwko siebie stają drużyny złożone z rożnych Transformerów, a celem jest przede wszystkim eliminacja wrogiego zespołu.

EarthSiege 2
EarthSiege 2

Akcji 19 marca 1996

Ciąg dalszy dynamicznej gry akcji z potężnymi mechami w roli głównej. W grze przejmujemy ponownie kontrolę nad unowocześnionymi HERC-ami, aby po raz kolejny stawić czoła zbuntowanym cyborgom, które po klęsce doznanej w pierwszej części, odbudowały swoją potęgę w tajnej, księżycowej bazie.

Hybrid Wars
Hybrid Wars

Akcji 29 września 2016

Strzelanka science fiction z widokiem z góry. Akcja Hybrid Wars toczy się w 2060 roku, kiedy to na Ziemi toczą się ciągłe wojny pomiędzy wielkimi korporacjami. Gracz wciela się w najemnika walczącego po jednej ze stron konfliktu. Większość czasu spędzamy za sterami potężnych mechów, czołgów czy helikopterów, strzelając do wszystkiego, co się rusza. Na naszej drodze staje kilkadziesiąt rodzajów przeciwników oraz ośmiu silnych bossów. Destrukcji ulega również sporo elementów otoczenia. Naszym zadaniem jest podbicie ośmiu stref wojennych, a każda z nich ma postać wielkiej mapy o otwartej strukturze, zaprojektowanej tak, aby można było ją zdobyć na wiele różnych sposobów. Wszystkie nasze maszyny możemy modyfikować i ulepszać, a dodatkową pomocą służą pomniejsze jednostki, które możemy do siebie przywołać. Hybrid Wars oferuje kampanię dla pojedynczego gracza na kilkanaście godzin oraz tryb kooperacyjny. Mimo że pod względem rozrywki jest to produkcja retro, to dzięki wykorzystaniu silnika Unity oferuje szczegółową i w pełni trójwymiarową grafikę.

Phantom Brigade
Phantom Brigade

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Osadzona w realiach science fiction turowa gra strategiczna, będąca debiutancką produkcją studia Tetragon Works. Akcja Phantom Brigade osadzona została na terenie kraju, który pada ofiarą agresji innego mocarstwa. Podczas zabawy wcielamy się w rolę przywódcy ruchu oporu, który próbuje odbić ojczyznę z rąk najeźdźców. W trakcie gry większość czasu spędzamy na dowodzeniu niewielkimi oddziałami mechów, wykonując rozmaite misje. Kampania gry jest w dużym stopniu dynamiczna i za pomocą mapy strategicznej sami możemy decydować, jakie cele oraz terytoria zaatakować, mając na uwadze fakt, że zdobyte lub stracone zasoby wpływają na dalszy rozwój konfliktu. Każdego z kontrolowanych mechów możemy rozwijać i modyfikować, zwiększając w ten sposób jego skuteczność bojową. Ponieważ jednak nawet najpotężniejszy mech jest kompletnie bezużyteczny bez pilota, kluczową rolę w rozgrywce odgrywa ochrona naszych podwładnych przed obrażeniami i zmuszanie przeciwników do opuszczania kokpitów ich maszyn.

MechWarrior 4: Vengeance
MechWarrior 4: Vengeance

Akcji 17 listopada 2000

MechWarrior 4: Vengeance to wykonana z epickim rozmachem gra, w której gracz walczy o panowanie nad obcą planetą kierując niesamowicie opancerzonymi, olbrzymimi maszynami bojowymi, o wadze przekraczającej 100 ton.