Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCPS4XONEXSX
Okładka Armored Core VI: Fires of Rubicon (PS5)
OkładkaArmored Core VI: Fires of Rubicon (PS5)

Armored Core VI: Fires of Rubicon

Armored Core 6 | AC6

Armored Core VI: Fires of Rubicon to strzelanka TPP, w której kierujemy mechem. Gra stawia na dynamiczne potyczki toczone w błyskawicznym tempie, podczas których możemy korzystać zarówno z broni palnej, jak i białej.

Akcji | TPP | science fiction | mechy i roboty | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armored Core VI: Fires of Rubicon Premiera

Gry podobne do Armored Core VI: Fires of Rubicon

Destiny 2

Blackwind

SYNDUALITY

Armored Core VI: Fires of Rubicon to gra akcji, w której kierujemy mechem. Jest to kolejna odsłona cyklu rozwijanego od 1997 roku przez japońskie studio FromSoftware, znane również z takich produkcji, jak Elden Ring, Sekiro: Shadows Die Twice, Bloodborne czy seria Dark Souls.

Fabuła

Akcja toczy się w odległej przyszłości. Fabuła obraca się wokół tajemniczej substancji odkrytej na planecie Rubicon 3. Spodziewano się, że zrewolucjonizuje ona energetykę oraz komunikację, pozwalając ludzkości na wykonanie wielkiego skoku technologicznego. W rzeczywistości doprowadziła zamiast tego do katastrofy, w wyniki której planeta wraz z okolicznymi gwiazdami zostały ogarnięte ogniem, tworząc tzw. Płonący System Gwiezdny.

50. lat później substancja ponownie pojawia się na Rubiconie 3. Poprzednia katastrofa nie zniechęciła rządnych zysku ludzi, więc na planetę przybywają korporacje oraz grupy oporu, chcące uzyskać kontrolę nad tym surowcem.

Gracz wciela się w najemnika, który trafia na Rubicon 3 i zostaje wrzucony w sam środek konfliktu między wieloma frakcjami o kontrolę nad planetą.

Mechanika

Gra stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon cyklu. Armored Core VI: Fires of Rubicon jest więc strzelanką TPP, w której kierujemy mechem. Maszyna potrafi poruszać się szybko, skakać na duże wysokości i korzystać z bogatego arsenału broni palnej i białej, co zapewnia dużą dynamikę potyczek.

Podczas kampanii gracz musi pokonać szereg misji o zróżnicowanych celach. W ich trakcie zbieramy również części, które pozwalają na modyfikowanie mecha lub nawet skonstruowanie nowej jednostki.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, której głównymi zaletami są ciekawe projekty robotów oraz lokacji.

Ostatnia modyfikacja 9 grudnia 2022

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Armored Core VI: Fires of Rubicon: 16+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX