Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Operation Flashpoint: Gold Upgrade (PC)

Operation Flashpoint: Gold Upgrade PC

Oficjalny pakiet dodatków do wydanego przez Codemasters taktycznego symulatora wojennego – Operation Flashpoint. Zestaw zawiera także cztery nowe pojazdy, cztery dodatkowe rodzaje broni, dwie misje w trybie gry pojedynczej oraz pięć map do gry wieloosobowej.

Akcji

PC Windows
Okładka Operation Flashpoint: Gold Upgrade (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3grudnia2001

18lutego2002

pudełko PL

Dodatki do stworzonego przez Bohemia Interactive Studio taktycznego symulatora wojennego – Operation Flashpoint. Pakiet zawiera Update v 1.46 i Upgrade 3. Znajdziemy w nim m.in. cztery nowe pojazdy, cztery dodatkowe rodzaje broni, dwie misje w trybie gry pojedynczej, pięć map do gry wieloosobowej, możliwość postawienia własnego serwera Operation Flashpoint, trzy specjalne mapy nagrodzone w ogólnopolskim konkursie. Z nowych broni pojawi się myśliwska strzelba z podwójną lufą, karabinek szturmowy M-16, amerykańskie i rosyjskie miotacze granatów oraz działa przeciwlotnicze Vulcan. Nowe pojazdy to BMP-2 oraz śmigłowiec szturmowy Kiowa Warrior.

W zachodnim wydaniu Gold Upgrade nie zabrakło pierwszego oficjalnego dodatku Operation Flashpoint: Red Hammer. Umożliwia on graczom możliwość opowiedzenia się po drugiej stronie konfliktu znanego z oryginalnej wersji gry – dane nam więc będzie zagrać jako żołnierz wierny Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich. Dwadzieścia całkowicie nowych misji, nowy bohater, w którego przyjdzie nam się wcielić (Dimitri Lukin), dopracowane i bardziej realistyczne głosy rosyjskich żołnierzy oraz cała masa świeżutkich przerywników wprowadzających nas w fabułę to główne atuty tego rozszerzenia. Dodatek wymaga posiadania oryginalnej wersji gry.

UWAGA: Polska wersja Gold Upgrade nie zawiera dodatku Red Hammer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 100  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 24,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Operation Flashpoint: Gold Upgrade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Operation Flashpoint: Gold Upgrade

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 500MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

Operation Flashpoint: Red River - pierwsze konkrety i artworki
Operation Flashpoint: Red River - pierwsze konkrety i artworki

wiadomość6 sierpnia 2010

Kilka dni temu pisaliśmy o przypadkowym potwierdzeniu trwających prac nad Operation Flashpoint: Red River. Firma Codemasters postanowiła nie trzymać dłużej graczy w niepewności i nie tylko oficjalnie ujawniła pierwsze szczegóły tego projektu, ale podzieliła się też renderowanymi artworkami.

Prezent dla fanów od Bohemia Interactive
Prezent dla fanów od Bohemia Interactive

wiadomość23 czerwca 2006

Wczoraj mieliśmy okazję świętować 10-lecie istnienia Quake’a. To nie jedyna gra, która obchodziła 22 czerwca swój jubileusz. O swoich fanach nie zapomniało czeskie studio Bohemia Interactive, które na 5-lecie istnienia Operation Flashpoint wydało urodzinową paczkę. Opisywany prezent zawiera kilka nowych screenshotów i film ukazujący możliwości silnika Armed Assault – następcy Operation Flashpoint.

Twórcy Operation Flashpoint robią silnik do treningu prawdziwych żołnierzy

wiadomość21 listopada 2005

Pracownicy Bohemia Interactive, studia stojącego za jakże popularną serią taktycznych gier akcji Operation Flashpoint, przygotowują obecnie autorski silnik o nazwie Virtual Battlespace 2 (VBS2), który posłuży w przyszłości do wirtualnego treningu prawdziwych żołnierzy.

Nowy mod CLSA II Campaign do Operation Flashpoint
Nowy mod CLSA II Campaign do Operation Flashpoint

wiadomość28 stycznia 2004

Czeski serwis Tiscali Games opublikował na swoich łamach mod do gry Operation Flashpoint, zatytułowany CLSA II Campaign. Rozszerzenie zawiera premierową kampanię, składającą się z 30 misji, przerywniki filmowe i introdukcję trwającą 67 minut, a także ponad 100 nowych jednostek (wliczając w to zarówno pojazdy, jak i żołnierzy piechoty). CLSA II Campaign, pod względem rozbudowania daleko przewyższa oficjalne dodatki do Operation Flashpoint dostępne w sklepach, a jego głównym atutem jest to, że można go ściągnąć całkowicie za darmo (link do pliku poniżej).

Inwazja dem od Codemasters

wiadomość4 stycznia 2004

Serwis Gamers Hell po raz kolejny uraczył nas akcją spod znaku „Inwazja dem”. Tym razem wybór padł na firmę Codemasters, znanego producenta, który rozpoczynał karierę jeszcze w czasach dominacji komputerów ośmiobitowych. Co prawda, tak starych programów jak np. seria Dizzy nie znajdziemy w ofercie portalu, głównie ze względu na to, że ich dema fizycznie nie istnieją, ale mamy inne, równie ciekawe propozycje. Linki do nich, tradycyjnie, podajemy poniżej.