Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1
Okładka Need for Speed 4: High Stakes (PC)
OkładkaNeed for Speed 4: High Stakes (PC)

Need for Speed 4: Road Challenge

Need for Speed 4: High Stakes

Czwarta część słynnej serii wyścigowej zapoczątkowanej w 1995 roku przez firmę Electronic Arts. Gra Need for Speed: Road Challenge (znana także jako High Stakes) rozwija najlepsze pomysły swoich poprzedniczek.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Need for Speed 4: Road Challenge Premiera

1mar1999

PS1

16cze1999

PC

Gry podobne do Need for Speed 4: Road Challenge

Need for Speed: Underground

Midnight Club II

Midnight Racing

Przygotowana przez Electronic Arts czwarta odsłona serii zapoczątkowanej w 1995 roku. Produkcja kontynuuje dobre tradycje poprzedniczek i ponownie pozwala sprawdzić najszybsze samochody świata w różnych rodzajach zmagań. Jednocześnie dodaje nowe elementy oraz ulepsza oprawę audiowizualną.

Mechanika

W czwartej odsłonie cyklu autorzy oddają do dyspozycji graczy kilkanaście supersamochodów o zapierających dech w piersiach osiągach. W wirtualnym garażu znalazły się takie modele, jak BMW M5, chevrolet corvette, ferrari F50, jaguar XKR, lamborghini diablo SV, porsche 911 turbo i mercedes SLK 230. Po raz pierwszy w historii serii pojazdy mogą być modyfikowane zarówno mechanicznie, jak i wizualnie. Każde auto ma trzy poziomy ulepszeń do kupienia, które poprawiają hamulce lub zawieszenie, wzmacniają moc silnika bądź dodają elementy aerodynamiczne nadwozia. Poszczególne maszyny gracze mogą testować na dziewiętnastu trasach o różnym poziomie skomplikowania, umiejscowionych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Tryby gry

Podstawowym modułem zabawy w Need for Speed 4: Road Challenge jest kariera, w której gracze biorą udział w szeregu zawodów składających się z różnych wyścigów. Za kolejne zwycięstwa zdobywają pieniądze, które następnie mogą przeznaczyć na nowe samochody oraz ulepszenia. Wśród dostępnych rodzajów zmagań są tradycyjne pojedyncze wyścigi i turnieje, wracający z poprzednich części moduł Knockout, w którym po każdym wyścigu odpada najsłabszy uczestnik, a także będący nowością High Stakes Race. W tym pojedynku 1 na 1 przegrany musi oddać zwycięzcy przeciwnikowi własne auto.

W Road Challenge obecna jest także opcja zabawy jako policjant lub uciekający stróżom prawa kierowca. W tym pierwszym przypadku gracze mogą pokierować kilkoma rodzajami radiowozów, a także korzystać ze wsparcia w rodzaju śmigłowca patrolującego okolicę czy kolczatek wyrzucanych na drogi.

Kwestie techniczne

Przygotowana przez Electronic Arts trójwymiarowa produkcja przynosi szereg nowości w kwestii oprawy wizualnej. Twórcy zastosowali zaawansowany system symulujący zniszczenia samochodu i odkształcenia blach, a także zadbali o stworzenie precyzyjnie odwzorowujących rzeczywistość modeli pojazdów w 3D, w tym także ich kokpitów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 2-8  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 847 głosów czytelników.

Need for Speed 4: Road Challenge cena w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe Need for Speed 4: Road Challenge: Odpowiednia dla każdego wieku.

Need for Speed 4: Road Challenge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 233MHz
  • 32MB RAM
  • akcelerator 3D
PC
PS1