Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Książki - Gry Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce książki na platformę Nintendo DS ułożone według popularności.

NDS
książki
Akcji7 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG2
Strategiczne
Przygodowe14
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
LEGO Harry Potter: Years 1-4
LEGO Harry Potter: Years 1-4

Akcji 25 czerwca 2010

Bazująca na licencji słynnych klocków LEGO przygodowa gra akcji, osadzona w fantastycznym świecie Harry'ego Pottera, wykreowanym przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling. Fabuła gry oparta została na motywach pierwszych czterech książek o przygodach młodego czarodzieja oraz nakręconych na ich podstawie filmów wytwórni Warner Bros.

LEGO Harry Potter: Lata 5-7
LEGO Harry Potter: Lata 5-7

Akcji 15 listopada 2011

Kontynuacja wydanej w 2010 roku przygodowej gry akcji studia Traveller’s Tales, łączącej w sobie charakterystyczny świat klocków LEGO z uniwersum popularnego cyklu książek i filmów dla młodzieży, opowiadających o przygodach tytułowego czarodzieja.

Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy
Adventures of Sherlock Holmes: The Mystery of the Mummy

Przygodowe 22 maja 2009

Przygodówka ukraińskiego zespołu Frogwares. Wcielamy się w najsłynniejszego detektywa wszech czasów, czyli Holmesa, który tym razem został on poproszony przez pannę Elisabeth Montcalfe o wyjaśnienie tajemniczego zaginięcia jej ojca. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, zbieraniu dowodów i rozwiązywaniu zagadek.

The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe

Przygodowe 14 listopada 2005

Pozycja łącząca w sobie elementy przygodówek oraz gier akcji. Stworzono ją w oparciu o film o tym samym tytule zrealizowany wspólnymi siłami przez firmy Walt Disney Pictures i Walden Media.

Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1

Akcji 16 listopada 2010

Gra akcji oparta na legendarnej już serii książek o filmów o przygodach Harrego Pottera. W najnowszej interaktywnej adaptacji najsłynniejszego młodego czarodzieja na świecie czeka ostateczne starcie z bezwzględnym Lordem Voldemortem. Autorzy położyli nacisk na dynamiczne bitwy, a zabawę dodatkowo urozmaicają elementy przygodowe.

Harry Potter and the Order of the Phoenix
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Akcji 26 czerwca 2007

Harry Potter and the Order of Phoenix jest wydaną przez Electronic Arts grą opartą na piątym z kolei filmie traktującym o przygodach młodego czarodzieja. Podobnie jak poprzednie części, tytuł został opracowany w wersjach na wszystkie liczące się platformy do gier. Nie odbiega też gatunkowo od tego, do czego przyzwyczaiły nas wcześniejsze odsłony. Mamy więc do czynienia z przygodową grą akcji pokazaną w perspektywie trzeciej osoby.

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Przygodowe 15 maja 2008

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian to przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), oparta na motywach drugiego tomu "Opowieści z Narni" C. S. Lewisa oraz filmowej adaptacji z 2008 roku. Wcielając się w jedną z 20 dostępnych postaci gracz ma zadanie pomóc tytułowemu księciu odzyskać tron. Deweloperzy ze studia Traveller's Tales przygotowali kilka wariantów zabawy, w tym tryb 2-osobowej kooperacji.

Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Akcji 30 czerwca 2009

Harry Potter and the Half-Blood Prince jest grą akcji opartą na słynnej powieści brytyjskiej pisarki J. K. Rowling o tym samym tytule (Harry Potter i Książę Półkrwi). Zabawa koncentruje się głównie na pojedynkach z innymi czarodziejami. Ponadto powracają rozgrywki Quidittcha, a system eliksirów uległ znacznemu rozszerzeniu.

Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2
Harry Potter i Insygnia Śmierci – część 2

Akcji 12 lipca 2011

Zręcznościówka będąca adaptacją oparta szalenie popularnej serii książek o filmów o przygodach Harrego Pottera. Jest to ostatnia przygoda słynnego czarodzieja, w której staje on do rozstrzygającej konfrontacji z Voldemortem. Autorzy położyli nacisk na dynamiczne bitwy, a zabawę dodatkowo urozmaicają elementy przygodowe.

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road
The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road

RPG 29 września 2009

The Wizard of Oz: Beyond the Yellow Brick Road to gra cRPG oparta na motywach książki "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Tytuł przygotowany został przez studio deweloperskie Media.Vision. Gracze kierują poczynaniami Dorotki oraz jej psa - Toto, którzy przeniesieni do tytułowej, bajkowej krainy Oz starają się znaleźć drogę do domu.

Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain
Fighting Fantasy: The Warlock of Firetop Mountain

RPG 25 listopada 2009

Klasyczna gra role-playing, w której przemierzamy lochy, pokonujemy potwory, kolekcjonujemy elementy ekwipunku i rozwiązujemy przydzielane questy.

Sherlock Holmes and the Mystery of Osborne House
Sherlock Holmes and the Mystery of Osborne House

Przygodowe 24 czerwca 2010

Sherlock Holmes and the Mystery of Osborne House na przenośną konsolę Nintendo DS pozwala nam wcielić się w rolę tytułowego detektywa, w celu znalezienia sprawcy przestępstwa na skalę państwową.

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Zręcznościowe 14 września 2010

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole to zręcznościówka z sowami w rolach głównych, bazująca na bestellerowych książkach Kathryn Lasky oraz filmie w reżyserii Zacka Snydera.

The Spiderwick Chronicles
The Spiderwick Chronicles

Przygodowe 5 lutego 2008

Przygodowa gra akcji, bazująca zarówno na pełnometrażowym filmie, jak i serii książek. Gracz poznaje historię trójki rodzeństwa, próbując odkryć sekrety pewnej wiktoriańskiej posiadłości.

The Golden Compass
The Golden Compass

Przygodowe 30 listopada 2007

Złoty kompas to oparta na motywach książkowej trylogii Philipa Pulmana „The Dark Materials” i wyreżyserowanego przez Chrisa Weitza filmu przygodowa gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gracz kieruje poczynaniami Lyry Belaqua, 12-letniej mieszkanki równoległego, fantastycznego uniwersum, która rusza na ratunek swemu przyjacielowi, porwanemu przez tajemniczą organizację The Gobblers. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie Shiny Entertainment.

Silverlicious
Silverlicious

Przygodowe 13 marca 2012

Silverlicious to przygodówka oparta na motywach popularnej książki Victorii Kann. Gracze mają za zadanie pomóc uwielbiającej różowy kolor dziewczynce - Pinkalicious odzyskać moc smakowania słodyczy. Producentem gry jest niezależne studio 1st Playable, specjalizujące się w grach dla najmłodszych.

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde
The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Przygodowe 9 sierpnia 2011

The Mysterious Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde to wyprodukowana przez niemieckie studio Joindots gra przygodowa adresowana do szerokiego kręgu odbiorców z rynku tzw. casuali. Gracz wciela się w rolę inspektora Scotland Yardu i przemierza zakątki XIX-wiecznego Londynu w poszukiwaniu sprawcy bestialskiego morderstwa na sir Danversie Carewie. Rozgrywka bazuje na zagadkach typu „ukryte przedmioty”, dla których urozmaicenie stanowią logiczne mini-gierki.

Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society
Nancy Drew: The Mystery of the Clue Bender Society

Przygodowe 15 lipca 2008

Kolejna odsłona przygód tytułowej pani detektyw. Tym razem Nancy Drew musi zająć się odnalezieniem pewnej cennej księgi, co pozwoli jej na zdobycie członkostwa w klubie zrzeszającym najlepszych detektywów z całego świata.

Horrible Histories: Ruthless Romans
Horrible Histories: Ruthless Romans

Przygodowe 19 czerwca 2009

Gra przygodowa z elementami zręcznościowymi bazująca na serii książek znanej w Polsce jako Strrraszna historia. Wcielamy się w młodego niewolnika-gladiatora, który pragnie zostać wolnym obywatelem Rzymu.

The Hardy Boys: Treasure on the Tracks
The Hardy Boys: Treasure on the Tracks

Przygodowe 1 września 2009

Nowa produkcja od twórców wielu odsłon przygód Nancy Drew. Tym razem próbujemy rozwiązać zagadkę skarbu rodu Romanowów, podróżując po Europie pociągiem.

Agatha Christie: The ABC Murders (2009)
Agatha Christie: The ABC Murders (2009)

Przygodowe 13 października 2009

Przygodówka na bazie twórczości Agathy Christie. Próbujemy wytropić niebezpiecznego mordercę, wcielając się w postać słynnego detektywa Herkulesa Poirot.

Nancy Drew: The Model Mysteries
Nancy Drew: The Model Mysteries

Przygodowe 16 lutego 2010

Nancy Drew: The Model Mysteries to kolejna odsłona przygód popularnej pani detektyw, tym razem oparta na trylogii książkowej. Wcielając się w postać głównej bohaterki staramy się odkryć tożsamość niebezpiecznego osobnika sabotującego medialne wesele.

Alex Rider: Stormbreaker
Alex Rider: Stormbreaker

Akcji 7 lipca 2006

Alex Rider: Stormbreaker to gra akcji, w której odgrywamy rolę nastoletniej wersji szpiega wszech czasów – Jamesa Bonda. Alex Rider, wytwór wyobraźni Anthonego Horowitza, jest bohaterem całej serii książek opowiadających o przygodach młodocianego agenta wywiadu.

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park
Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park

Przygodowe 18 września 2007

Nancy Drew and the Deadly Secret of Olde World Park to pierwsza „przygodówka” stworzona z myślą o przenośnej konsoli Nintendo DS, która nawiązuje do bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych serii gier z tytułową panną detektyw w roli głównej.