Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka The Hardy Boys: Treasure on the Tracks (NDS)

The Hardy Boys: Treasure on the Tracks NDS

Nowa produkcja od twórców wielu odsłon przygód Nancy Drew. Tym razem próbujemy rozwiązać zagadkę skarbu rodu Romanowów, podróżując po Europie pociągiem.

Przygodowe | książki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka The Hardy Boys: Treasure on the Tracks (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

1września2009

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Hardy Boys: Treasure on the Tracks to połączenie przygodówki, gry zręcznościowej i logicznej. Produkcja została opracowana przez studio Her Interactive, specjalizujące się w podobnych tytułach. Deweloper odpowiada między innymi za wieloodcinkową serię o przygodach Nancy Drew.

W grze wcielamy się w tytułowych chłopaków – Franka i Joe - oraz tajemniczą kobietę będącą szpiegiem. Trójka zostaje zaproszona na wycieczkę pociągiem Royal Express, który podróżuje z Paryża do St. Petersburga. Naszym zadaniem jest podążanie tropem wiodącym do skarbu rodziny Romanowów. Po drodze zwiedzamy wiele niesamowitych miejsc w najbardziej znanych miastach Europy: Paryżu, St. Petersburgu, Warszawie, Wiedniu oraz Pradze.

Zabawa w The Hardy Boys: Treasure on the Tracks jest bardzo zróżnicowana. Przeważnie musimy rozwiązywać różnego typu zagadki oraz przechodzić niezbyt uciążliwe, zręcznościowe mini-gierki. Jedną z ważniejszych czynności jest natomiast odnajdywanie wskazówek ukrytych na różnych obrazach, które same zostały skradzione. Zbierając kolejne poszlaki i prowadząc rozmowy z różnymi osobami odkrywamy sekrety całej sprawy.

Każda z dostępnych postaci cechuje się inną osobowością. Joe jest narwany, a Frank woli analizować sytuację. Tymczasem Samantha Quick, ich tajemniczy sprzymierzeniec, woli działać z ukrycia. Podczas zabawy spotykamy także wiele innych bohaterów, jak np. barona Von Ekartsburg (poszukującego skarbu przy wykorzystaniu „magii”), Carol Stephenson-Hughes (interesującą się historycznymi aspektami zagadki), Alexey’a Konstantinova (artystę deszyfrującego obrazy) oraz Isabelle DuPont (kelnerkę przekonaną o swoich powiązaniach z wielkim rodem).

Cała przygoda została zobrazowana w przyjemny sposób. Poszczególne lokacje i zadania to tak naprawdę dwuwymiarowe, animowane plansze, na których możemy wchodzić w interakcje z różnymi obiektami oraz osobami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Hardy Boys: Treasure on the Tracks

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.