Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Mighty Doom (AND)
OkładkaMighty Doom (AND)

Mighty Doom

Darmowy spin-off kultowej serii strzelanek przeznaczony na urządzenia mobilne. W Mighty Doom ponownie wcielamy się w Doom Slayera kontynuującego swoją krucjatę przeciw piekielnym demonom. Tytuł jest skierowany głównie do graczy casualowych.

Akcji | zagraj za darmo | top-down | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mighty Doom Premiera

21mar2023za 1dzień

AND iOS

producent: Alpha Dog Games wydawca: Bethesda Softworks

Gry podobne do Mighty Doom

Tomb Raider Reloaded

Archero

Tesla Force

Mighty Doom to mobilny spin-off popularnej serii FPS-ów studia id Software. Deweloperem jest Alpha Dog Games. Grę wydała Bethesda, odpowiedzialna także za publikację gier Doom oraz Doom Eternal.

Mechanika

Mighty Doom do złudzenia przypomina inne tytuły mobilne, takie jak Archero i .Tomb Raider Reloaded. Gra jest strzelanką z widokiem top-down, w której kierując Doom Slayerem przemierzamy wypełnione wrogami komnaty. Sterowanie jest przypisane do pojedynczej gałki na dole ekranu. Gdy staniemy w miejscu, Slayer zacznie automatycznie strzelać do najbliższego przeciwnika. Z wrogów wypadają pieniądze, surowce i doświadczenie. Po zdobyciu wystarczającej ilości doświadczenia gracz awansuje na nowy poziom. Gra losuje wtedy trzy umiejętności, z których możemy wybrać jedną. Są to np. generowanie eksplozji przy każdym trafieniu albo strzelanie kilkoma pociskami naraz. Ulepszenia te nie są permanentne i tracimy je przy śmierci lub ukończeniu rozdziału.

Spin-off zawiera dwie mechaniki pomagające mu wyróżnić się na tle konkurencji. Slayer na każdą misję może zabrać ze sobą dwa rodzaje broni, między którymi przełączamy się za pomocą specjalnego przycisku. Do dyspozycji otrzymujemy też oręż znany z poprzednich odsłon serii: rakietnicę, karabin plazmowy, ciężkie działo. Każda broń działa inaczej i radzi sobie lepiej z innymi demonami. Powracają także zabójstwa chwały. Gdy pokonamy przeciwnika, istnieje szansa, że zamiast zginąć, zostanie on ogłuszony. Jeżeli podejdziemy do ogłuszonego wroga, Slayer wykona na nim egzekucję. Zabójstwa chwały są nagradzane dodatkowym zdrowiem.

Pozostała część rozgrywki nie różni się znacząco od Archero. Po zakończeniu rozdziału odblokowujemy kolejny, charakteryzujący się lepszymi nagrodami i wyższym poziomem trudności. Zdobyte pieniądze i surowce możemy wykorzystywać do ulepszania bohatera i jego ekwipunku. Ogranicza nas jednak system energii i konieczność otwierania skrzynek z lepszym uzbrojeniem. Postęp w grze można przyspieszyć płacąc kryształami, czyli walutą premium dostępną do kupna za prawdziwe pieniądze.

Tryby gry

Mighty Doom jest grą dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Mighty Doom jest prosta, lecz przyjemna dla oka. W porównaniu z poprzednimi grami mobilny spin-off jest znacznie bardziej kolorowy. Poziom brutalności także został stonowany, jako że nie pasowałby do kreskówkowej stylistyki. Muzyka grająca w tle jest podobna pod względem stylistyki do ścieżki dźwiękowej Eternal.

Ostatnia modyfikacja 21 lutego 2023

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Mighty Doom: 12+

Mighty Doom Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS