Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Archero (iOS)
OkładkaArchero (iOS)

Archero

Archero to darmowa mobilna strzelanka z widokiem top-down od studia Habby. Wcielamy się w samotnego wędrowca przemierzającego lochy, walczącego z potworami i zdobywającego skarby za pomocą swojego wiernego łuku.

Akcji | fantasy | zagraj za darmo | 2D | top-down | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Archero Premiera

24mar2019

AND iOS

producent: Habby wydawca: Habby

Archero to darmowa gra mobilna autorstwa studia Habby. W grze wcielamy się w łucznika przemierzającego lochy, walczącego z potworami i zbierającego skarby.

Mechanika

Archero jest arcade’ową strzelanką z widokiem top-down, charakteryzującą się prostym modelem sterowania oraz dynamiczną rozgrywką. Zadaniem gracza jest przemierzanie rozmaitych poziomów, pokonywanie przeciwników i bossów oraz ulepszanie swojego bohatera. Łucznikiem kierujemy za pomocą wirtualnej gałki na dole ekranu. Jeśli staniemy w miejscu, zacznie on automatycznie strzelać do najbliższego wroga. Napotykani przeciwnicy atakują na różne sposoby, wymagając stałej uwagi od gracza. Pokonani adwersarze upuszczają doświadczenie, pieniądze oraz materiały do ulepszania postaci. Zdobycie określonej ilości doświadczenia zwiększa nasz poziom i pozwala wybrać jedną z trzech losowanych przez grę umiejętności. Są to np. rykoszetujące strzały albo podpalanie wrogów przy trafieniu. Umiejętności tracimy po śmierci lub ukończeniu rozdziału.

Rozdziały składają się z wielu komnat wypełnionych wrogami. Co dziesiątą komnatę gracz staje do wymagającej walki z bossem. Jeżeli zginiemy, musimy rozpocząć rozdział od nowa, zachowując przy tym zdobyte pieniądze i surowce. Ukończenie rozdziału odblokowuje kolejny, charakteryzujący się silniejszymi wrogami i lepszymi nagrodami.

Archero zawiera system permanentnej progresji. Zarobione pieniądze i materiały możemy wykorzystać do trwałego ulepszania naszego bohatera. Co jakiś czas otrzymujemy darmowe skrzynie zawierające nowy ekwipunek. Są to między innymi inne rodzaje broni, zbroje o różnych właściwościach albo chowańce wspierające nas w walce. Możemy także wykupywać talenty dające bohaterowi znaczące premie podczas walki. Postęp w grze można przyspieszyć za pomocą klejnotów stanowiących walutę premium. Można kupić je za prawdziwe pieniądze albo zdobyć w zamian za wypełnianie określonych osiągnięć.

Tryby gry

Archero jest przeznaczone dla pojedynczego gracza, zawiera jednak także dwuosobowy tryb kooperacji. W trybie tym dwóch graczy współpracuje, by wspólnie oczyścić jak najwięcej komnat. Co-op jest obecny w dość ograniczonej formie i jest dostepny tylko kilka razy dziennie.

Kwestie techniczne

Archero charakteryzuje się ładną, kolorową oprawą graficzną. Gra nie próbuje wyglądać realistycznie, zamiast tego celując w prosty, ale kolorowy i przyjemny dla oka styl.

Ostatnia modyfikacja 16 kwietnia 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Archero: Odpowiednia dla każdego wieku.

Archero Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS