Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Tomb Raider Reloaded (AND)
OkładkaTomb Raider Reloaded (AND)

Tomb Raider Reloaded

Tomb Raider Reloaded jest mobilną odsłoną znanej serii przygodowych gier akcji. Produkcja stawia na bardziej komiksową oprawę oraz atmosferę i została opracowana jako tytuł darmowy. Za jej stworzenie odpowiadają studia Emerald City Games i Square Enix London.

Akcji | zagraj za darmo | top-down | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tomb Raider Reloaded Premiera

14lut2023

AND iOS

Gry podobne do Tomb Raider Reloaded

Mighty Doom

Tesla Force

Archero

Tomb Raider Reloaded to darmowa, mobilna odsłona popularnego cyklu przygodowych gier akcji, w którym wcielamy się w słynną panią archeolog – Larę Croft. Za opracowanie gry odpowiadają studia Emerald City Games (autorzy Lionheart Tactics) oraz Square Enix London. Wydawcą jest japońska firma Square Enix.

Mechanika

Reloaded jest strzelanką z widokiem od góry, czerpiącą elementy z gatunku roguelite. Naszym zadaniem jest eksplorować starożytne ruiny, walczyć z przeciwnikami, unikać pułapek oraz rozwiązywać proste zagadki. Bohaterką kierujemy używając gałki wyświetlającej się na dole ekranu. Lara automatycznie strzela do najbliższego wroga gdy staniemy w miejscu. Pokonując przeciwników zyskujemy doświadczenie. Po zdobyciu jego określonej ilości gra losuje trzy możliwe umiejętności, z których możemy wybrać jedno. Są to np. rykoszetujące pociski albo zwiększona szybkostrzelność. Umiejętności tracimy po śmierci lub po ukończeniu etapu.

Podczas gry natrafiać będziemy na różnego rodzaju znajdźki. Z wrogów wypadają pieniądze i rudy służące do ulepszania bohaterki i ekwipunku. Rozwiązując zagadki zdobywamy relikty permanentnie ulepszające Larę. Ekwipunek zdobywamy głównie ze skrzyń, które dostajemy co jakiś czas za darmo. Możemy też kupić skrzynie z lepszym ekwipunkiem za klejnoty, czyli walutę premium dostępną za prawdziwe pieniądze. Za klejnoty da się też nabyć rudy, pieniądze, kostiumy dla protagonistki oraz energię służącą do rozgrywania poziomów.

Tryby gry

W Tomb Raider Reloaded zagramy wyłącznie w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Gra charakteryzuje się ładną oprawą graficzną oraz kreskówkową stylistyką. W przeciwieństwie do stawiającej na realizm trylogii Tomb Raider od Crystal Dynamics, mobilny spin-off odwołuje się raczej do klasycznych części serii.

Ostatnia modyfikacja 14 lutego 2023

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tomb Raider Reloaded: 12+

AND
iOS