Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 listopada 2020, 09:38

autor: Adrian Werner

Tomb Raider Reloaded nadciąga

Studio Emerald City Games i firma Square Enix zapowiedziały projekt Tomb Raider Reloaded, czyli mobilną produkcję, w której pokierujemy klasyczną wersją Lary Croft.

TOMB RAIDER RELOADED W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Emerald City Games
  • Wydawca: Square Enix
  • Gatunek: gra akcji
  • Model biznesowy: free-to-play
  • Data premiery: 2021 r.

Firma Square Enix zapowiedziała grę Tomb Raider Reloaded, czyli mobilną odsłonę popularnej marki z Larą Croft w roli głównej. Produkcja wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami i zadebiutuje w przyszłym roku.

Wydawca nie uściślił, na jakie mobilne systemy trafi gra, ale praktycznie pewne jest to, że projekt ukaże się zarówno na iOS, jak i Androidzie. Tomb Raider Reloaded powstaje w studiu Emerald City Games, mającym na koncie takie produkcje, jak Lionheart Tactics, Stormblades, czy G.I. Joe: War On Cobra.

Niestety, nie pokazano żadnego gameplaya i nie zdradzono konkretów odnośnie mechanizmów rozgrywki. Wypuszczono jedynie mało mówiący teaser, który pokazuje, że gra postawi na mocno kreskówkowy styl graficzny.

Warto jednak zauważyć, że widoczna w filmiku Lara Croft wzorowana jest na klasycznej wersji tej postaci. Występowała ona w odsłonach tej marki do czasu jej rebootu w 2013 roku w grze Tomb Raider, która zaprezentowała mocno zmieniony projekt bohaterki.

Zapowiedzi mobilnych spin-offów dużych marek najczęściej nie budzą wielkich nadziei, ale w przypadku tej serii kilka lat temu otrzymaliśmy wyśmienite Lara Croft GO, więc mamy nadzieję, że Tomb Raider Reloaded również okaże się godną uwagi produkcją.

  1. Square Enix – oficjalna strona firmy
  2. Emerald City Games - strona oficjalna