Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2020, 09:04

autor: Aquma

Twórcy Assassin’s Creed i Dragon Age zakładają nowe studio

Twórcy, którzy w przeszłości pracowali nad znanymi cyklami, takimi jak Dragon Age, Assassin’s Creed czy Watch Dogs, założyli nowe studio - Yellow Brick Games. W zespole znalazł się m.in. Mike Laidlaw, były dyrektor kreatywny serii DA.

Deweloperzy, którzy w przeszłości pracowali nad seriami Assassin’s Creed, Watch Dogs czy Dragon Age, postanowili założyć zupełnie nowe studio deweloperskie pod nazwą Yellow Brick Games. W piętnastoosobowym zespole znajdziemy takie osobowości, jak Mike Laidlaw (dyrektor kreatywny cyklu Dragon Age, który w październiku 2017 roku opuścił BioWare po 14 latach, potem na około rok trafił do Ubisoftu), Thomas Giroux (wcześniej pracował w Ubisofcie nad AC oraz WD), Jeff Skalski czy Frédéric St-Laurent B. (obydwaj są byłymi pracownikami Ubisoftu związanymi z serią AC).

Dla weteranów dużych produkcji, takich jak ja i duża część naszego zespołu, jest to idealny czas na powrót do małego, zwinnego i bardzo zmotywowanego do pracy studia. Chcemy, aby gry tworzone w Yellow Brick zabierały – potencjalnie – miliony graczy w cudowne podróże i aby każdy członek naszego zespołu miał bezpośredni wpływ na nowe światy, które kreujemy - powiedział Mike Laidlaw.

Na razie nie wiemy, jaki będzie pierwszy projekt firmy Yellow Brick Games, ale z takim zespołem studio z pewnością stać na dużo. Pozostaje tylko czekać na kolejne informacje.

  1. Yellow Brick Games – strona oficjalna