Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Evil Factory (iOS)
OkładkaEvil Factory (iOS)

Evil Factory

Oldskulowa strzelanina, w której akcja prezentowana jest w perspektywie top-down. Jej opracowanie wzięło na swoje barki koreańskie studio Neople Games.

Akcji | top-down | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Evil Factory Premiera

1lut2017

iOS AND

Evil Factory to wydana na system AND i iOS mobilna strzelanka, korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Opracowało ją znane z pecetowego FPS-a Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault koreańskie studio Neople Games, a wydała firma Nexon.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w bliżej nieokreślonej przyszłości, osiem lat po tym, jak stworzone przez mocarstwa ziemskie Przymierze pokonało próbującą przejąć kontrolę nad światem złą organizację Kraken. Na razie ludzkość cieszy się pokojem i dobrobytem, ale wkrótce może to dobiec końca. Coraz częściej pojawiają się bowiem plotki sugerujące, że nie wszyscy wrogowie zostali wyeliminowani, a ocaleli złoczyńcy w tajemnicy powoli odbudowują swoją potęgę.

My wcielamy się w agenta imieniem Leo, który zostaje wysłany do dawnej arktycznej bazy grupy Kraken, z misją sprawdzenia prawdziwości tych doniesień. Na miejscu okazuje się oczywiście, że czarne charaktery są o krok od rozpoczęcia inwazji i to na nasze barki spada obowiązek ich powstrzymania. Aby to zrobić, musimy przedrzeć się przez wiele pięter pełnych potężnych wrogów.

Mechanika

Wydana na mobilny system AND i iOS gra Evil Factory to strzelanka wzorowana na 8- i 16-bitowych produkcjach z tego gatunku. Wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka, a wszystkie poziomy mają postać krótkiego korytarza. Nie ma tutaj żadnej eksploracji i całość koncentruje się na walce. Jednocześnie nie uświadczymy hord słabych przeciwników. Zamiast tego na każdym piętrze czeka nas starcie z unikalnym potężnym bossem, czasem wspomaganym przez kilku sługusów.

Autorzy nie zapomnieli o systemie rozwoju. Podczas zabawy gromadzimy plany pozwalające na konstruowanie coraz potężniejszego uzbrojenia oraz hełmów zapewniających różne pomocne bonusy. Zbieramy także kartridże, odblokowujące zręcznościowe minigierki, które również wzorowane są na 8-bitowych produkcjach.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Evil Factory jest oprawa audiowizualna. Autorzy postawili na pełną kolorów i dużych pikseli stylistykę retro. Zabawie towarzyszy wpadająca w ucho muzyka, którą skomponował Jukio „Kuabee" Kallio, czyli twórca ścieżek dźwiękowych do niezależnych przebojów Luftrausers i Nuclear Throne.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Evil Factory: 12+

iOS
AND