Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Metal Slug: Awakening (AND)
OkładkaMetal Slug: Awakening (AND)

Metal Slug: Awakening

Metal Slug Code: J

Metal Slug Code: J to oldskulowa strzelanka z elementami platformówki. Jest to mobilna odsłona popularnego cyklu z automatów i konsol. Gra zachowuje dwuwymiarową rozgrywkę klasycznych części serii, ale oferuje trójwymiarową oprawę graficzną, która jednak zachowuje klimat marki.

Akcji | platformówki | shoot 'em up | 2.5D | side-scroll | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Slug: Awakening Premiera

lut2022

AND iOS

producent: TiMi Studios wydawca: Tencent Strona oficjalna

Gry podobne do Metal Slug: Awakening

Metal Slug 2

Savant: Ascent

Let Them Come

Metal Slug Code: J to kolejna odsłona klasycznego cyklu strzelanek, zaprojektowana specjalnie z myślą o urządzeniach mobilnych. Tym razem gry nie opracowało japońskie studio SNK. W roli dewelopera wyręczył je chiński zespół TiMi Studios, znany m.in. z Call of Duty: Mobile oraz Pokémon Unite. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Mechanika

Gra adaptuje na mobilny format klasyczne rozwiązania serii. Otrzymujemy zatem strzelankową platformówkę. Rozgrywka odbywa się w dwóch wymiarach, a naszym zadaniem jest parcie w prawą stronę ekranu i eliminowanie hord wrogów za pomocą bogatego arsenału. Gracz wykorzystuje pistolety, karabiny, miotacze ognia oraz granaty.

Do wyboru jest kilka postaci, dysponujących odmiennym wyposażeniem i umiejętnościami. Zabawę uatrakcyjniają okazjonalne starcia z bossami oraz sekcje, w których możemy pokierować małym czołgiem. Ponadto co pewien czas natykamy się na jeńców, których uwolnienie zapewnia różnorodne nagrody.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną. Zastąpiła ona tradycyjną dla tej marki grafikę 2D, ale autorom udało się zachować specyficzny kreskówkowy styl serii.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metal Slug: Awakening: 12+

AND
iOS