Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel (PSP)

Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel PSP

MGS: Digital Graphic Novel

Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel wprowadza powiew świeżości na rynku przenośnych konsol, gdyż jest pierwszą produkcją reprezentującą gatunek interaktywnych komiksów.

Akcji | TPP | skradanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel (PSP)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

13czerwca2006

Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel wprowadza powiew świeżości na rynku przenośnych konsol, gdyż jest pierwszą produkcją reprezentującą gatunek interaktywnych komiksów. Omawiane przedsięwzięcie powstało w studio Kojima Productions, zaś jego głównym twórcą jest Ashley Wood, charakteryzujący się łączeniem kilku odmiennych stylów rysowania. Wydaniem niniejszej pozycji zajął się koncern Konami.

Zaimplementowany scenariusz bezpośrednio nawiązuje do pierwszej odsłony cyklu Metal Gear Solid, która w 1998 roku zadebiutowała na konsoli PlayStation pierwszej generacji. Papierowe zeszyty spod znaku MGS wydawane są nakładem IDW Publishing, stąd pomysł na przeniesienie ich również na panoramiczny ekran PlayStation Portable. Na potrzeby Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel studio Kojima Productions przygotowało całkiem nową ścieżkę dźwiękową oraz różnorakie odgłosy. Chcąc nadać komiksowi jak najbardziej realny charakter, zastosowano także animowane komórki oraz skorzystano z typografii.

Wirtualny komiks podzielono na kilka zasadniczych sekcji. Mental Search Mode – po prostu pozwala użytkownikowi zanurzyć się w setkach stron dzieła, gdzie poznaje wszystkie informacje nt. zawartej w nim fabuły. Może je następnie przeglądać i rejestrować, celem późniejszego użycia ich w grze, dzięki trójwymiarowej matrycy, nazwanej Memory Buildings Simulation. Jednak kluczowe zadanie tejże jest nieco inne – otóż należy połączyć ze sobą około trzystu niuansów scenariusza, aby rozwikłać historię Shadow Moses Incident. Do tej ostatniej możemy się błyskawicznie dostać, używając przycisku kwadratu na konsoli. Wyjaśnienie zagadki nagrodzone jest udostępnieniem solidnej dawki informacji nt. Metal Gear Solid.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metal Gear Solid: Digital Graphic Novel

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid
Dalsze spekulacje na temat filmowej wersji Metal Gear Solid

wiadomość2 czerwca 2010

Prace nad filmową adaptacją gry Metal Gear Solid, to często powracający temat. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że projekt został zawieszony na skutek braku wsparcia ze strony Konami. Tym razem odrobinę światła na tą sprawę rzuca aktor i scnearzysta David Hayter, który podkładał głos głównego bohatera we wszystkich częściach gry.

Zupełnie nowy Metal Gear Solid od fanów
Zupełnie nowy Metal Gear Solid od fanów

wiadomość29 września 2009

W sieci pojawiła się pierwsza część niezwykłego filmu Metal Gear Solid: Philanthropy. Marki stworzonej przez Hideo Kojimę nikomu przedstawiać nie trzeba, jednak tym razem twórca nie uczestniczył w projekcie. Odpowiada za niego grupa fanów i pasjonatów gier oraz kinematografii z Hive Division, która bezsprzecznie podniosła poprzeczkę dla fanowskich produkcji bardzo wysoko.

Twórca Metal Gear wygłosi odczyt na GDC 2009
Twórca Metal Gear wygłosi odczyt na GDC 2009

wiadomość11 lutego 2009

Podczas Game Developers Conference 2009 w San Francisco zgodnie z tradycją wystąpi kilku prelegentów, będących wielkimi figurami w świecie elektronicznej rozrywki. Jednym z nich będzie Hideo Kojima – twórca kultowej serii Metal Gear.

Twórca serii Metal Gear Solid pracuje nad dwiema grami
Twórca serii Metal Gear Solid pracuje nad dwiema grami

wiadomość27 grudnia 2008

W sieci pojawiły się kolejne wieści na temat planów słynnego Hideo Kojimy, stojącego za serią o przygodach Snake’a. Japończyk powiedział, że jest obecnie zajęty pracami przy dwóch projektach.

Konami rejestruje tytuł nowego Metal Gear Solid

wiadomość21 września 2008

Po kilku tygodniach od ujawnienia przez Gary’ego Paytona, byłego pracownika Kojima Productions, informacji o rozpoczęciu produkcji Metal Gear Solid 5, japoński deweloper z Hideo Kojimą na czele zdecydował się na zarejestrowanie tytułu (najprawdopodobniej) nowych przygód Solid Snake’a. Według serwisu Siliconera miałby on brzmieć Metal Gear Solid Existence.