Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSP
Okładka The Silent Hill Experience (PSP)

The Silent Hill Experience PSP

The Silent Hill Experience to produkt nawiązujący do jednej z najpopularniejszych serii gier akcji w konwencji horroru, Silent Hill. Nie jest to jednak kolejna gra z serii, a interaktywny pakiet tematycznie związany z popularnym cyklem.

Przygodowe | survival horror | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka The Silent Hill Experience (PSP)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

6kwietnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Silent Hill Experience to, jak sama nazwa wskazuje, produkt nawiązujący do jednej z najpopularniejszych serii gier akcji w konwencji horroru, Silent Hill. Jednak myliłby się ten, kto pomyślałby, że jest to wersja gry przeznaczona na konsolę PSP. W rzeczywistości jest to interaktywny pakiet tematycznie związany z Silent Hill.

The Silent Hill Experience łącząc w sobie kilka rodzajów mediów, jest czymś w rodzaju wszechstronnego przewodnika po świecie horroru stworzonego przez Konami. Korzystając z intuicyjnego interfejsu, posiadacze konsoli PSP mogą poczytać interaktywne komiksy, odsłuchać muzykę ze wszystkich czterech części gry, a także obejrzeć ekskluzywne materiały wideo, wśród których znajdują się m.in. sceny z powstającego filmu Silent Hill. Na dysku umieszczono również wywiad z Christophem Gansem, reżyserem wspomnianego obrazu kinowego.

Fabuła komiksów została stworzona przez Scotta Ciencina, scenarzystę "papierowych" wcieleń Silent Hill, natomiast ilustracje do nich wykonali Steve Perkins i Alex Shibao. W sześciu piętnastominutowych rozdziałach opowiedziano historię serii, cofając się do jej mrocznych korzeni. Na część muzyczną pakietu składa się 20 utworów wyselekcjonowanych przez kompozytora, Akira Yamaoka, który w specjalnym wywiadzie wyjaśnia, dlaczego właśnie te a nie inne kawałki znalazły się na dysku UMD.

Fanów serii ucieszy zapewne fakt umieszczenia w The Silent Hill Experience introdukcji ze wszystkich dotychczasowych gier serii Silent Hill.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Silent Hill Experience

18+

Wymagania sprzętowe The Silent Hill Experience

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Nowy Silent Hill będzie grą FPS?
Nowy Silent Hill będzie grą FPS?

wiadomość22 kwietnia 2010

Niedawno pisaliśmy o następnej części cyklu Silent Hill, nad którą pracuje czeskie studio deweloperskie Vatra Games. Najnowsze plotki sugerują, że gra może stanowić radykalne odejście od tradycji serii.

Czesi pracują nad nową grą z serii Silent Hill

wiadomość10 kwietnia 2010

Zorganizowana w San Francisco konferencja prasowa firmy Konami zakończyła się niespodzianką. Tuż przed finałem spotkania dziennikarzom pokazano krótki filmik, zapowiadający kolejną grę z serii Silent Hill. Prace nad nią powierzono czeskiemu studiu deweloperskiemu Vatra Games.

Powstanie druga odsłona filmu Silent Hill
Powstanie druga odsłona filmu Silent Hill

wiadomość15 września 2009

Serwis Hollywood Reporter poinformował, że Roger Avary oraz Samuel Hadida z firmy Davis Films – autorzy scenariusza do filmu Silent Hill z 2006 roku, bazującego na popularnej serii survival horrorów – otrzymali zielone światło na rozpoczęcie prac nad drugą częścią swojego obrazu. Jej produkcja ruszy po nakręceniu czwartej odsłony Resident Evil.

Silent Hill 5 trafi równolegle do posiadaczy konsol PlayStation 3 i Xbox 360?

wiadomość21 kwietnia 2007

Silent Hill jest jedną z tych serii, która wprawdzie nie doczekała się jeszcze oficjalnej zapowiedzi przeniesienia na platformy nowej generacji, ale na pewno nie uniknie takiego losu. Akira Yamaoka ujawnił właśnie w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu GamePro garść ciekawostek, odnośnie nadchodzącej pozycji, określanej mianem Silent Hill 5.

Współpracownicy Tarantino i Pratchetta tworzą scenariusz sequela filmu pt. Silent Hill

wiadomość28 grudnia 2006

Na tle innych kinowych adaptacji gier, film pt. Silent Hill prezentuje się całkiem nieźle. Wyreżyserował go Christophe Gans, który ujawnił właśnie, że trwają już prace nad kontynuacją jego cokolwiek udanego dzieła. Konkretnie twórca ów wymienił z nazwiska ludzi, piszących scenariusz drugiej części filmowego "Cichego Wzgórza".