Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (PC)

Majesty: Symulator królestwa fantasy PC

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim | Majesty: Realm of Arcania

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim to strategia czasu rzeczywistego (RTS), pozwalająca graczom wcielić się w rolę władcy fantastycznego królestwa. Deweloperzy ze studia Cyberlore zadbali, by w świecie Ardanii nie brakowało wyzwań i zagrożeń.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17marca2000

20lipca2000

pudełko PL

Przed wszystkimi pragnącymi zagrać w tą grę czeka nie lada wyzwanie. Jest tak ponieważ gracz staje się tu królem, władcą pewnej społeczności zamieszkującej fantastyczną, pełną magii krainę, do którego obowiązków należy zapewnienie swym poddanym jak najlepszego i najbezpieczniejszego bytu. Nie jest to zdanie proste, ponieważ problemów, w tym wielu śmiertelnie groźnych jest tu cała masa, ciągłe najazdy wrogów, barbarzyńców i potwornych bestii, plagi, itp.

Aby sprostać tym wszystkim wyzwaniom musimy zadbać o ustalenie sprawiedliwego prawa, budowę twierdź, strażnic i zamków, nieustanną rozbudowę i modernizację swojego wojska, prawidłowy rozwój gospodarki, budowę targów, gildii i innych budynków, dzięki którym stwarzamy doskonałą infrastrukturę gospodarczą i militarną naszego państwa. W natłoku obowiązków nie należy zapominać o wykorzystywaniu bardzo, ale to bardzo pomocnej magii i specjalnych zdolności, a także wszędobylskich, mocarnych herosów, bez istnienia których żadna dobra gra fantastyczna nie mogła by się obejść.

  • Ponad 30 różnorodnych budynków.
  • Ponad 30 monstrów atakujących naszą społeczność.
  • Szesnaście klas herosów.
  • Opcje gry wieloosobowej.
  • Dziewiętnaście fantastycznych epickich questów, w tym cztery sekretne.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 826 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe Majesty: The Fantasy Kingdom Sim

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Majesty: Symulator królestwa fantasy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM
Battles of Ardania  drugim dodatkiem do Majesty 2
Battles of Ardania drugim dodatkiem do Majesty 2

wiadomość18 maja 2010

Na oficjalnej stronie studia deweloperskiego Ino-Co pojawiła się zapowiedź kolejnego dodatku do popularnej strategii fantasy zatytułowanej Majesty 2. Ujawnieniu rozszerzenia towarzyszył zestaw screenów oraz filmik promujący.

Majesty 2 zmierza na X360
Majesty 2 zmierza na X360

wiadomość3 grudnia 2008

Chętnych do zostania wirtualnymi władcami ci u nas dostatek. Z tego też powodu wszelkiego rodzaju strategie nigdy nie wymrą, a czasem nawet warto wskrzesić jakieś zapomniany, choć niegdyś popularny tytuł. Tak stanie się z grą Majesty stworzoną w 2000 roku przez Cyberlore Studios.

Paradox zapowiada Majesty 2
Paradox zapowiada Majesty 2

wiadomość19 kwietnia 2008

Szwedzka firma Paradox Interactive, której w ubiegłym roku udało się nabyć prawa do marki Majesty zapowiada, że w pierwszym kwartale 2009 roku możemy spodziewać się powrotu serii na ekrany naszych monitorów. W pracach nad sequelem udział bierze również rosyjskie 1C. Niniejszym, Majesty 2 – The Fantasy Kingdom Sim uważajmy za oficjalnie zapowiedziane.

Szwedzi z Paradox Interactive właścicielami praw do marki Majesty
Szwedzi z Paradox Interactive właścicielami praw do marki Majesty

wiadomość4 lipca 2007

Przedstawiciele szwedzkiego studia Paradox Interactive AB poinformowali wczoraj, że stali się posiadaczami praw do marki Majesty. Twórcy takich serii jak Europa Universalis i Hearts of Iron zamierzają wskrzesić zapoczątkowany w 2000 roku cykl gier strategicznych, publikując jego nowe odsłony.

Majesty 2 w produkcji!
Majesty 2 w produkcji!

wiadomość25 kwietnia 2003

Rynkowy debiut gry „Majesty: Sovereign of Ardania” - rozbudowanej strategii czasu rzeczywistego - miał miejsce jeszcze w 2000 roku, a całość bardzo szybko zyskała sporą rzeszę wiernych fanów. Tymczasem, odpowiedzialny za oryginał zespół Cyberlore Studios oficjalnie poinformował o rozpoczęciu prac nad sequelem powyższej produkcji.