Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Korea: Forgotten Conflict (PC)

Korea: Zapomniany Konflikt PC

Korea: Forgotten Conflict

Strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się podczas konfliktu w Korei, w latach 1950 – 1953. Gracz staje się dowódcą elitarnego amerykańskiego oddziału specjalistów wykonujących zadania bojowe o niezwykłym znaczeniu strategicznym.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Korea: Forgotten Conflict (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7listopada2003

14listopada2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Korea: Forgotten Conflict to strategia czasu rzeczywistego stworzona przez zespół Plastic Reality Technologies i znanego europejskiego wydawcę, firmę Cenega. Akcja rozgrywa się podczas konfliktu w Korei, w latach 1950 – 1953. Gracz staje się dowódcą elitarnego amerykańskiego oddziału składającego się z pięciu specjalistów, tj. dowódcy (gracz), medyka, speca od materiałów wybuchowych, snajpera i zwiadowcy. Bohaterowie Ci muszą wykonać piętnaście niebezpiecznych zadań bojowych pogrupowanych w pięć różnych kampanii (ofensywa wojsk amerykańskich, obrona przed nacierającymi oddziałami Korei północnej, walki z wojskami chińskimi, itp.). Każde zadanie stawia przed nami inne wyzwania, przykładowo w jednej misji naszym musimy przejąć myśliwiec MIG-15 z wrogiego lotniska, w kolejnej zaś zatopić wrogą łódź.

Gra stara się wiernie odtworzyć realia tego konfliktu, akcja toczy się w różnych autentycznych lokacjach (ulice Seulu, lotniska, stacje kolejowe, fabryki chemiczne, itp.), żołnierze obydwu stron konfliktu wykorzystują autentyczne uzbrojenie i wyposażenie, przy czym nasi wojacy mają dostęp do 50 typów uzbrojenia, zarówno borni ręcznej jak i pojazdów, samochodów i śmigłowców. Korea: Forgotten Conflict wykorzystuje dobrej jakości trójwymiarowy silnik graficzny Typhoon engine (widok z ruchomej, nieograniczonej kamery, zoom, dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne, dynamiczne oświetlenie, do 500,000 trójkątów na klatkę).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Korea: Zapomniany Konflikt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Korea: Zapomniany Konflikt

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 733 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB
  • 1 GB HDD
Korea: Zapomniany Konflikt - recenzja gry
Korea: Zapomniany Konflikt - recenzja gry

Recenzja 3 lutego 2004, 11:36

Arsenał broni, z którego przyjdzie skorzystać jest całkiem pokaźny. Obejmuje faktycznie istniejące giwery. Najczęściej jednak korzysta się z karabinów pokroju M1 Garand i broni snajperskich a to dlatego, że celny strzał zawsze przynosi śmierć atakowanego żołnierza. W trakcie namierzania gra pokazuje (w procentach) jakie mamy szanse na to, aby go trafić. Im dłużej jest na celowniku tym większe prawdopodobieństwo, iż nie będzie miał szans na kontratak. Oprócz karabinów pojawiają się też pistolety, granaty a nawet wyrzutnie rakiet, ale z nich korzysta się zdecydowanie radziej. W szczególności tyczy się to granatów. Poza kilkoma miejscami, które ewidentnie „proszą się” o ich użycie wydają się zbyteczne. W grze pojawia się też wiele gatunków broni białej. I ponownie, pomimo obecności noży do rzucania prawie w ogóle się z nich nie korzysta. Jeśli jest możliwość załatwienia strażnika z zaskoczenia to robi się to zwykłym nożem, w przeciwnym przypadku używa jakiejś giwery. Zdecydowanie ciekawiej wypadają natomiast przedmioty służące do odwracania uwagi przeciwników. Mogą to być rozrzucone na ziemi monety, jakaś gazeta albo paczka papierosów. Po udanej akcji można je oczywiście z powrotem zebrać. Warto jednak zaznaczyć, iż podobnie jak w „Commandos” czy „Desperados” nie każdy strażnik na nie odpowiednio zareaguje. Oficerowie prawie na pewno je zignorują. Przedmioty przechowywane są w inwentarzu. Nie jest on jednak w żaden sposób limitowany. Żołnierz maksymalnie obciążony porusza się identycznie do tego, który ma puste kieszenie. Sporą ciekawostką jest wprowadzenie do gry pojazdów. Gracz może zasiąść za kierownicą jeepa, ciężarówki a nawet czołgu.