Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Knights of the Cross (PC)

Krzyżacy PC

Knights of the Cross

Strategia turowa osadzona w polskich realiach historycznych, w okresie przed i po bitwie pod Grunwaldem, kiedy to rycerze Zakonu Krzyżackiego najeżdżali ziemie polskie. Możemy opowiedzieć się po obu stronach tej wojny.

Strategiczne | turowe | średniowiecze

PC Windows
Okładka Knights of the Cross (PC)

producent: FreeMind

wydawca: Cenega S.A.

wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29kwietnia2002

29kwietnia2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Krzyżacy to gra strategiczna osadzona w realiach historycznych. Akcja gry rozgrywa się w okresie przed i po bitwie pod Grunwaldem, kiedy to rycerze Zakonu Krzyżackiego najeżdżali ziemie polskie. Ta wielka, historyczna potyczka to prawdziwe wyzwanie dla strategów. W grze do wyboru mamy dwie strony konfliktu. Nasz umysł taktyka może wspomagać oddziały polskie lub alternatywnie - wyszkolonych rycerzy Zakonu. W grze zostały wiernie odwzorowane jednostki wojskowe i relacje sił stron konfliktu.

Gra oferuje 2. kampanie, a w nich 102. bitwy. W 49. będziemy dowodzić stroną polską, a w 53. krzyżacką. Każda kampania prowadzona jest z punktu widzenia rycerza posiadającego własną armię. Wraz z rozwojem gry, gracz może kupować nowe i modyfikować stare jednostki wojskowe. Stoczenie wszystkich walk zajmie minimum 50 godzin. To czy wygramy, czy przegramy uzależnione jest od naszych zdolności strategicznych, co oznacza, że posiadamy pełną swobodę kształtowania własnej historii. Dodatkowo dostępne są 23 krzyżackich i polskich map bitew, które mogą być rozgrywane osobno, poza trybem kampanii.

Zobacz pełny opis gry

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 397 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Krzyżacy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Krzyżacy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
Krzyżacy - przedpremierowy test
Krzyżacy - przedpremierowy test

Przed premierą 8 października 2001, 10:41

Zdarzały się sytuacje w których komputer przeprowadzał udany atak wykonując objazd i atakując mnie z boku lub nawet od tyłu. Radzę zabezpieczać się przed tym i nie nastawiać się na walkę na jednym froncie. Poza objazdami przed którymi można się zabezpieczyć czyhają na nas zasadzki na które nie ma prostego lekarstwa. Przeciwnik może wyłonić się nagle z lasu i nieźle nam nabruździć.