Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes Chronicles: The World Tree (PC)
OkładkaHeroes Chronicles: The World Tree (PC)

Heroes Chronicles: The World Tree PC

Trzecia odsłona Heroes Kroniki, pobocznej miniserii turowych gier strategicznych w realiach fantasy, bazujących na okrojonej mechanice kultowego Heroes of Might and Magic III studia New World Computing.

Strategiczne | turowe

Heroes Chronicles: The World Tree Premiera PC

29września2000

producent: New World Computing wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Producent serii Heroes of Might & Magic, firma New World Computing, po wydaniu dwóch dodatków do trzeciej części gry, postanowił zmienić nieco strategię tworząc kolejną sagę. Skierowana jest ona raczej do casualowych graczy, oferując szereg stosunkowo krótkich kampanii o niskim stopniu trudności. Seria wykorzystuje okrojony engine Heroes III: The Shadow Of Death, pozbawiony opcji multiplayer oraz możliwości rozgrywania pojedynczych scenariuszy. Poszczególne części Chronicles można traktować jako dodatkowe kampanie, wydane jednak w formie samodzielnych gier, nie wymagających do działania trzeciej części sagi.

Fabuła serii Heroes Chronicles to epicka opowieść o losach nieśmiertelnego bohatera zwanego Tarnum, przedstawiona w kilku odrębnych odcinkach. Uznany niegodnym przestąpienia bram raju, nasz bohater szuka odkupienia za popełnione w ziemskim życiu grzechy, walcząc ze złem i licząc na przychylność bogów. W dalszym ciągu mamy do czynienia z utrzymaną w klimacie fantasy klasyczną strategią turową, w której nasz protoplasta rozwija swoje terytorium, rozbudowując zamki i gromadząc armie, by wraz z innymi bohaterami poprowadzić je do walki z zastępami rozmaitych wrogów.

W tej części sagi Tarnum podróżuje setki mil na północ, by dołączyć do resztek plemienia, którego zadaniem była ochrona Drzewa Świata. Oto bowiem nekromanci, podążający za barbarzyńskim bogiem wojny Vorrem, dążą do zniszczenia drzewa dającego życie wszystkim na świecie. Z pomocą jednego ze swych dowódców, ogra Grumby, Tarnum odnajduje Amulet Pamięci, dzięki któremu udaje się uwolnić od szaleństwa śmiertelnego przywódcę zwolenników szalonego boga, króla Targora. Rozumiejąc błędy przeszłości, Targor zwraca swoje armie przeciwko Vorrowi i ginie w bezpośredniej walce z wrogiem, a nekromantom udaje się zniszczyć Drzewo Świata. Tarnum dowiaduje się jednak, że drzewo odrodzi się dzięki Korzeniom Życia, stanowiących system tuneli, w którym toczy się akcja gry. Nie zwlekając więc wyrusza na północ w dalszą pogoń za Vorrem.

The World Tree dystrybuowane było w formie elektronicznej i udostępnione za darmo dla wszystkich, posiadających wcześniejsze dwa epizody sagi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: Dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Heroes Chronicles: The World Tree: Odpowiednia dla każdego wieku.

Heroes Chronicles: The World Tree Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133 MHz
  • 32 MB RAM
  • Windows 95/98/NT4