Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes Chronicles: The Fiery Moon (PC)
OkładkaHeroes Chronicles: The Fiery Moon (PC)

Heroes Chronicles: The Fiery Moon PC

Czwarta odsłona Heroes Kroniki, pobocznej miniserii turowych gier strategicznych w realiach fantasy, bazujących na okrojonej mechanice kultowego Heroes of Might and Magic III studia New World Computing.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes Chronicles: The Fiery Moon Premiera PC

13listopada2000

producent: New World Computing wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Producent serii Heroes of Might & Magic, firma New World Computing, po wydaniu dwóch dodatków do trzeciej części gry, postanowił zmienić nieco strategię tworząc kolejną sagę. Skierowana jest ona raczej do casualowych graczy, oferując szereg stosunkowo krótkich kampanii o niskim stopniu trudności. Seria wykorzystuje okrojony engine Heroes III: The Shadow Of Death, pozbawiony opcji multiplayer oraz możliwości rozgrywania pojedynczych scenariuszy. Poszczególne części Chronicles można traktować jako dodatkowe kampanie, wydane jednak w formie samodzielnych gier, nie wymagających do działania trzeciej części sagi.

Fabuła serii Heroes Chronicles to epicka opowieść o losach nieśmiertelnego bohatera zwanego Tarnum, przedstawiona w kilku odrębnych odcinkach. Uznany niegodnym przestąpienia bram raju, nasz bohater szuka odkupienia za popełnione w ziemskim życiu grzechy, walcząc ze złem i licząc na przychylność bogów. W dalszym ciągu mamy do czynienia z utrzymaną w klimacie fantasy klasyczną strategią turową, w której nasz protoplasta rozwija swoje terytorium, rozbudowując zamki i gromadząc armie, by wraz z innymi bohaterami poprowadzić je do walki z zastępami rozmaitych wrogów.

W tej części sagi, będącej bezpośrednią kontynuacją wydarzeń znanych z The World Tree, Tarnum podąża na północ śladem Vorra - jednego z trzech Przodków, który zmienił się w bezwzględnego boga wojny. Po drodze spotyka chowańca zbiegłego z jego armii, który informuje go że dwaj pozostali Przodkowie uwięzieni zostali na Płomienistym Księżycu. Droga do tego miejsca prowadzi przez starożytny portal, zwany Iskrzącym Mostem. Tarnum pokonuje w walce strażnika więzienia Xyrona i uwalnia Przodków, przegrywając jednak w walce z armią Vorra i tracąc jednego ze swych zaufanych dowódców, Grumba. Okazuje się, że jedynym sposobem pokonania Przodka jest uleczenie go z szaleństwa sokiem z Drzewa Świata.

The Fiery Moon, podobnie jak wcześniejsza kampania The World Tree, dystrybuowane było w formie elektronicznej i udostępniane za darmo wszystkim, posiadającym wcześniejsze trzy epizody sagi.

Ostatnia modyfikacja 1 sierpnia 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Heroes Chronicles: The Fiery Moon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Heroes Chronicles: The Fiery Moon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 133 MHz
  • 32 MB RAM
  • Windows 95/98/NT4