Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes Chronicles: Revolt of the Beastmasters (PC)

Heroes Chronicles: Revolt of the Beastmasters PC

Siódma odsłona Heroes Kroniki, pobocznej miniserii turowych gier strategicznych w realiach fantasy, bazujących na okrojonej mechanice kultowego Heroes of Might and Magic III studia New World Computing.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Heroes Chronicles: Revolt of the Beastmasters (PC)

wydawca: 3DO Company

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1czerwca2001

Producent serii Heroes of Might & Magic, firma New World Computing, po wydaniu dwóch dodatków do trzeciej części gry, postanowił zmienić nieco strategię tworząc kolejną sagę. Skierowana jest ona raczej do casualowych graczy, oferując szereg stosunkowo krótkich kampanii o niskim stopniu trudności. Seria wykorzystuje okrojony engine Heroes III: The Shadow Of Death, pozbawiony opcji multiplayer oraz możliwości rozgrywania pojedynczych scenariuszy. Poszczególne części Chronicles można traktować jako dodatkowe kampanie, wydane jednak w formie samodzielnych gier, nie wymagających do działania trzeciej części sagi.

Fabuła serii Heroes Chronicles to epicka opowieść o losach nieśmiertelnego bohatera zwanego Tarnum, przedstawiona w kilku odrębnych odcinkach. Uznany niegodnym przestąpienia bram raju, nasz bohater szuka odkupienia za popełnione w ziemskim życiu grzechy, walcząc ze złem i licząc na przychylność bogów. W dalszym ciągu mamy do czynienia z utrzymaną w klimacie fantasy klasyczną strategią turową, w której nasz protoplasta rozwija swoje terytorium, rozbudowując zamki i gromadząc armie, by wraz z innymi bohaterami poprowadzić je do walki z zastępami rozmaitych wrogów.

W tej części sagi, rozgrywającej się tuż po wydarzeniach znanych z Conquest Of The Underworld, Przodkowie wysyłają Tarnuma z misją uwolnienia Błotnego Ludu spod erathiańskiej kontroli. Z pomocą gnola Brellicka, wiedźmy Adaminy i wychowanego przez Błotny Lud Drogla, Tarnum organizuje bunt i odnosi pierwsze sukcesy, uprzedzając reakcję szalonego króla Gryphonhearta. Ten wysyła swojego syna Nivena na pewną śmierć – prawdę tę ujawnia Nivenowi Tarnum, zyskując tym jego przychylność. Tymczasem erathiańska szlachta, niezadowolona z rządów króla, obwołuje Nivena swym nowym władcą. Wspólnie z Tarnumem udaje im się zniszczyć ostatnich zwolenników szalonego monarchy. Po przegranym pojedynku z nieśmiertelnym Tarnumem, Gryphonheart odchodzi z bagien.

Revolt Of The Beastmasters wydane zostało wraz z epizodem The Sword Of Frost w pakiecie, zatytułowanym Heroes Chronicles: The Final Chapters. Historia Tarnuma kontynuowana jest w warstwie fabularnej czwartej części sagi HOM&M.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Heroes Chronicles: Revolt of the Beastmasters

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Heroes Chronicles: Revolt of the Beastmasters

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 133 MHz, 32 MB RAM, Windows 95/98/NT4