Komentarze do gry: Gothic Remake

Forum Gry RPG
Dodaj komentarz
14.05.2026 17:47
291
odpowiedz
2 odpowiedzi
MroźnyMag
0
Legionista

Dla mnie to już nie Gothic ... grafika jest plastikowa, mechanik jest za dużo, a Gothic słyną prostotą. I najważniejsze to co leży i kwiczy po całości ( demo Gothic remake) czyli responsywność... Gothic 1, 2 NK, Czy nawet Gothic 3 szybkość i precyzja, z jaką gra-postać reagowała na komendy gracza była błyskawiczna i mega precyzyjna, a walka była mega zręcznościowa, w Gothic remake postać porusza się po wciśnięciu przycisku na klawiaturze jak wół z węglem, nawet W3 pod tym względem wypada gorzej niż stare Gothicki. Dlatego też grając w takiego RDR2 odpadłem po 10

14.05.2026 18:04
291.1
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

czyli responsywność... Gothic 1, 2 NK, Czy nawet Gothic 3 szybkość i precyzja, z jaką gra-postać reagowała na komendy gracza była błyskawiczna i mega precyzyjna, a walka była mega zręcznościowa, w Gothic remake postać porusza się po wciśnięciu przycisku na klawiaturze jak wół z węglem, nawet W3 pod tym względem wypada gorzej niż stare Gothicki. Dlatego też grając w takiego RDR2 odpadłem po 10

Bo gry na siłę próbują być realistyczne, jako inny przykład podam Hitmana gdzie Blood Money z 2006 roku to Opus magnum całej serii aż do dziś pod względem modelu/sterowania/ciężkości postacią.
Może to też wina dzisiejszych silników i błędna skala modelu postaci do dzisiejszych szczegółowych terenów/świata gry.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-14 18:06:07
14.05.2026 18:47
DexteR_66
291.2
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Świat idzie do przodu, nie zatrzymał się na roku 2000. Na szczęście masz oryginał i możesz sobie w niego grać nie dotykając remaku.

14.05.2026 21:01
292
odpowiedz
1 odpowiedź
kacyk71
107
Generał

Dla mnie to cały czas Gothic tylko w nowej szacie i nie moge sie doczekac az znowu odwiedzę GD,ogladajac obszerny gameply jak zobaczylem stare nowe miejsca to az dreszyk przeszedł tak dobrze odwzorowali.Na chwile obecna mam obawy czy naprawia to ze NPC nie sa atakowani przez monstra bo to bylo jedna z esencji gry gdy nie mozna bylo dac rady to sie podprowadzalo stworka by ktos go ubil.Druga rzecz choc o tej tylko czytalem ze praktycznie mozna okradac skrzynie i wlazic do domow bezkarnie,no to kolejna esencja gry ktora moze byc zepsuta.Mam nadzieje ze to jednak poprawia/naprawia w kazdym razie czekam na premiere.

14.05.2026 21:08
DexteR_66
292.1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Co do atakowania NPC przez monstra, to oglądałem podcast i Rysław mówił, że to musiał być jakaś starszy build, który dali do ogrania, bo już takiego problemu nie ma.

25.05.2026 20:40
293
odpowiedz
1 odpowiedź
mateuszs777316
5
Centurion

wcale nie czekam

25.05.2026 20:42
DexteR_66
293.1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

🤠

27.05.2026 00:26
294
odpowiedz
Darek1785
8
Generał
Image

Remake będzie miał lokalną premierę w Niemczech na której będzie między innymi Kai Rosenkranz, u nas też będzie takie wydarzenia (chyba pierwszy raz od premiery któregoś Wiedźmina) ale będzie Jan Błachowicz... co prawda nie twórca tylko fan więc mógłby tam przyjść jak każdy inny.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-27 00:27:05
27.05.2026 10:47
295
odpowiedz
2 odpowiedzi
mictrz
11
Legionista

Małe ostrzeżenie dla graczy z Xboxa Series S, gra będzie działać w natywnej rozdzielności między 720-1080p, oczywiście w 30 FPS :) Biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i czekam na komentarze, że czego się spodziewałem po konsoli za grosze.

27.05.2026 11:27
295.1
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

Ale to chyba standard zwłaszcza w grach na tym silniku.

27.05.2026 12:05
295.2
odpowiedz
mictrz
11
Legionista

Darek1785 Możliwe, że tak, ale chciałem przestrzec graczy XSS, bo może nie wszyscy są świadomi, a większość gameplayów na YT są dla XSX/PS5/PC. Aczkolwiek były gry, które wykorzystały możliwości XSS w pełni, i ktoś mógłby oczekiwać tej jakości zawsze, jak np. ja sam wkopałem się wydając pieniądze na Crimson Desert.

27.05.2026 22:02
296
odpowiedz
Darek1785
8
Generał
Image
Wideo

Co za Czesiek -->

🤪

AI zrobiło dużo lepszą kopię:

https://www.youtube.com/watch?v=NcmniF39eoI

30.05.2026 17:51
DexteR_66
297
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

U nas premiera w piątek o godzinie 19:00.

31.05.2026 00:17
298
odpowiedz
1 odpowiedź
kacyk71
107
Generał

Trochę podziwiam Alkime za dosyć dziwną promocje gry.Niedawno dali do ogrania ytuberom gameply pełen błędów i niedoróbek a teraz w dzienniku dewelopera 6 pokazali to co tak naprawdę powinni.🤣I pewnie nie jeden cofał preorder a teraz znowu zamawia😂Oczywiście zapewne będą jakieś błędy jak to w kazdej grze na premiere ale to co pokazli wygląda wyśmienicie,od początku wierzyłem ze to bedzie godny remake i raczej sie nie myliłem.Oby to wypaliło bo remake 2 i bardzo mocno przebudowanej 3 bym chetnie ograł.Do pełni szczęcia to mogli by dać preload bo dopiero będę mógl zagrac po 22 wiec pierwsze wrazenia poczytam w necie.

31.05.2026 09:46
298.1
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

kacyk71 Promocja tej gry w maju to porażka nawet samo to, że ostatni Making of dotyczy systemu walki jest dziwne tak jakby był to najważniejszy element gry chociaż ten materiał jest dobry także z ich perspektywy może to dobrze wpłynąć na przedsprzedaż o ile tyle dni przed premierą nagle dużo graczy kupi ten tytuł.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-31 09:48:12
31.05.2026 20:22
299
odpowiedz
2 odpowiedzi
Darek1785
8
Generał

Można już zobaczyć finalną wersję gry (chyba, że jeszcze jakaś mniejsza aktualizacja wleci w dniu premiery) łącznie z intrem i czystym początkiem beż żadnego cięcia ale jest jeden haczyk mianowicie nie da się tego oglądać bo aż oczy i uszy bolą z uwagi na to kto w to gra:

https://www.twitch.tv/videos/2784665127

Jak ktoś zna Gothic na pamięć to i tak nie ma żadnego spoilera natomiast jak ktoś nie grał nigdy to i tak nie polecam oglądać.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-05-31 20:23:59
01.06.2026 06:23
Szlugi12
299.1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Darek1785 Babie dali grac w Gothic Remake xD smiech na sali...
Fajny był też komentarz u Asmongolda jak grał w 007, gdzie na początku rozbija się helikopter, ktoś napisał, że jak baba sie odezwała na słuchawce, to wiadomo że się rozbije ten heli xD

01.06.2026 12:46
299.2
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

Darek1785 Faktycznie nie da sie patrzec i nie da sie sluchac:)

01.06.2026 00:36
kasar1
300
odpowiedz
2 odpowiedzi
kasar1
106
Pretorianin

W sumie dla mnie nie ma znaczenia jakie będą recenzje gry, kupiłem bo to moja młodość a takie wspomnienia nie mają ceny :) Oczywiście byłoby miło gdyby dali radę i gra była b. dobra :)

01.06.2026 11:30
300.1
odpowiedz
gedlanek
61
Centurion

kasar1 Dokładnie uważam i mam to samo :)

01.06.2026 12:46
300.2
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

kasar1 Dla mnie nie mają znaczenia recenzje zadnej gry bo juz kilka razy sie naciąłem.Mam ochote w cos zagrac to zagram i sam ocenie.

01.06.2026 23:20
301
odpowiedz
Darek1785
8
Generał
Image

Zapewne realnie to nic nie znaczy ale spójrzcie tylko kto pomagał przy grze i jaka to symbolika:

https://www.gry-online.pl/gry/arcania-the-complete-tale/zf4074

01.06.2026 23:22
302
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
kacyk71
107
Generał
Image

Podoba mi sie dbałośc o szczegóły,na tym filmiku co baba komentuje jest moment gdy Bezi wchodzi w zakrwaionych ciuchach do wody,woda nie tylko zmywa krew ale tez przez chwile plama krwi unosi sie na wodzie,bardzo to realistyczne.Swietne tez ze widzimi ilosc strzal w kolczanie.I pewnie takich niewielkich smaczkow troszke bedzie.

02.06.2026 10:56
guitarzero
302.1
odpowiedz
guitarzero
30
Konsul

kacyk71 W sumie zabawne byłoby, gdyby hejtowana Alkimia wyposażyła ten remake w wiele takich "rockstarowych" smaczków, które ludzie by odnajdowali wciąż i wciąż.

02.06.2026 12:08
302.2
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

guitarzero Moze byc troche tego.Czytal u gosca ktory gra w ta wersje co Niemiec ze wychodzac z wody mokre ubranie powoli schnie na sloncu i to widac.O Rockstarze nic zlego powiedziec nie mozna bo to nie dobra jest a tym czasem by wejsc do domu ze szkanymi dzrzwiami trzeba bylo czekac na skrypt bo szyby nie dalo sie zbic czy dynamitem wysadzic i takich rzeczy tam bylo pelno ale wazne ze kon mial jaja.Ale Alkime nalezy hejtowac za kazdy błąd czy odstepstwo od orginalu.

02.06.2026 13:54
marvin92
303
odpowiedz
2 odpowiedzi
marvin92
40
Konsul

Ktoś w to w ogóle gra? Recenzenci dostali wcześniejszy dostęp? Bo UV mówił, że nie dostał a KCD 2 ogrywał już na miesiąc przed premierą. Embargo na recenzje spadało tydzień przed, a w przypadku Gothic Remake recki pojawią się chyba w chwili premiery. Alkimia takimi działaniami sprawa wrażenie, iż chce coś ukryć.

02.06.2026 13:55
DexteR_66
303.1
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

marvin92 "Bardzo niestety możliwe, że recenzją podzielimy się z Wami jednak dopiero po debiucie, bo wydawca ciągle zmienia termin udostępnienia klucza."

Z jednej ze stron.

02.06.2026 15:23
mariaciesielska
303.2
odpowiedz
mariaciesielska
3
Legionista

DexteR_66 szkoda

02.06.2026 17:16
DexteR_66
304
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Kurde, swoją drogą to mam nadzieję, że Empik przyślę tę grę mi w piątek, a nie w poniedziałek.

02.06.2026 17:29
305
odpowiedz
9 odpowiedzi
katai-iwa
67
Legend

No właśnie pytanie, czy Empik wyśle grę, żeby była w piątek.

02.06.2026 17:31
DexteR_66
305.1
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

katai-iwa Napisałem do nich maila z zapytaniem czy można gry spodziewać się w piątek, jak coś odpiszą to dam znać.

post wyedytowany przez DexteR_66 2026-06-02 21:09:02
03.06.2026 12:53
DexteR_66
305.2
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

katai-iwa U mnie już przesyłka skompletowana i oczekuje na nadanie, to zakładam, że spokojnie do piątku dojdzie.

03.06.2026 13:57
305.3
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend

DexteR_66 U mnie info, ze 8 czerwca będzie.

03.06.2026 19:09
DexteR_66
305.4
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

katai-iwa No to ładna lipa. Mi Przed 16 przysłali maila, że wysłali.

03.06.2026 19:35
Crazy_Bambino
305.5
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

DexteR_66 O ósmej rano dostałem maila że nie wyślą dzisiaj i z góry przepraszają, zasiało to we mnie pewien niepokój lecz został on szybko rozwiany bo o dwunastej dostałem drugiego że paczka została nadana i gra najpewniej trafi do mnie jutro, więc jest w pytę.

03.06.2026 19:37
DexteR_66
305.6
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Crazy_Bambino Jutro to święto więc ja nawet nie liczę, że jutro będzie. Nastawiam się na piątek. ;p

03.06.2026 19:42
Crazy_Bambino
305.7
1
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

DexteR_66 Racja, więc jutro już nie dojedzie, ale już jest w magazynach inpostu więc jestem spokojny ;p

03.06.2026 19:44
DexteR_66
305.8
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Crazy_Bambino W piątek wyruszamy do Kolonii! 😁

03.06.2026 19:50
Crazy_Bambino
305.9
1
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

DexteR_66 Tak jest byczq! Szybkie intro, luj ogłuszacz od Bulita i można zacząć expić 😜

02.06.2026 20:45
DexteR_66
306
2
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

02.06.2026 22:59
guitarzero
307
odpowiedz
guitarzero
30
Konsul

Ufam, że w piątek po prostu pójdę do któregoś z ME lub innego RTV i po prostu wezmę pudełko z półki. To nie jest jakaś premiera, na którą rzucą się postronni ludzie i powinny być jakieś kopie.

03.06.2026 00:33
308
odpowiedz
3 odpowiedzi
kacyk71
107
Generał

Zapytam z ciekawosci moze ktos wie.Czy jak kupie wersje pudelkowa to oprócz plyty jest tez klucz na STEAM?Bo nie posiadam napedu wiec tak czy siak jestem skazany na cyfre,z drugiej strony fajna pamiatka taka wersja pudelkowa.Gdzies mam G2NK z CD Action jeszcze.
Czy juz planujecie do jakiego obozu dolaczycie na pierwsze podejscie,ewentualnie styl gry?Ja Stary obóz bo jestem ciekaw czy bedzie mozliwosc przywdziac zbroje magnata wiec pewnie pod sile bronie 2h i kusze.

03.06.2026 00:37
308.1
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

kacyk71

Pudełko na PC ma klucz na Steam.

03.06.2026 01:08
308.2
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

Darek1785 Ale zawiera plyte i klucz?Czy sam klucz?

03.06.2026 03:41
ODIN85
308.3
odpowiedz
ODIN85
52
Senator

kacyk71 Sam klucz.

03.06.2026 13:32
DexteR_66
309
odpowiedz
4 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

Na PC waga: 60 GB
Na PS5 produkcja zajmie 32,337 GB, natomiast na Xboksach Series X|S trzeba przygotować około 35,63 GB.

Preload na konsolach rusza dzisiaj, na PC chyba nie będzie.

03.06.2026 13:42
claudespeed18
😉
309.1
odpowiedz
claudespeed18
226
Call me Snake

DexteR_66 Version 01.000.001 Fajnie, że przygotowali sobie licznik aż na milion wersji patchy.

03.06.2026 13:48
DexteR_66
309.2
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

claudespeed18 Nie oni pierwsi i nie ostatni, taki mamy klimat. 😜

03.06.2026 15:48
ODIN85
309.3
odpowiedz
ODIN85
52
Senator

DexteR_66 Nie będzie na pc.

03.06.2026 18:38
[Gammorin]
309.4
odpowiedz
[Gammorin]
106
N7

claudespeed18 Za rok patche będą ważyć kolejne 60gb.😅

03.06.2026 16:13
Szlugi12
310
odpowiedz
2 odpowiedzi
Szlugi12
132
BABYMETAL

No to co Panowie, jeszcze 2 dni i jedziemy, już sie doczekać nie można 😁

03.06.2026 18:59
guitarzero
310.1
odpowiedz
guitarzero
30
Konsul

Szlugi12 Jedziemy jedziemy, winda, w mordę 🤛, i do obozu

03.06.2026 19:20
DexteR_66
310.2
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Via Tenor

Szlugi12 Za dwa dni dostaniemy w twarz i pierwszy raz się cieszę w życiu, ze w nią dostanę 😂

04.06.2026 00:25
311
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

Już jutro moze sie dowiemy czy Gomez wiedział🤣znaczy jesli ktos bedzie robil speedruna.

04.06.2026 16:25
DexteR_66
312
3
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

Pudełeczka czekają aż jutro kolejne do nich dołączy!

04.06.2026 17:49
313
1
odpowiedz
1 odpowiedź
kacyk71
107
Generał

Do dziś pamiętam z pierwszego przejścia orginału jak za każdym wbiciem LVL,podniesiem statystyk,zdobyciem nowej broni czy zbroi leciałem do wieży mgieł zmierzyć sie ze szkieletami czy już dam radę,kurcze ale to mi utkneło w pamięci.Kolejna rzecz to zadanie pozbyc sie Mordraga ze starego obozu,tu tez wiele podejść by go zabić choc było bardziej proste rozwiazanie i chyba bardziej oplacalne niz jego zabicie.Kurcze nie wiem czy do roboty jutro pójdę 🤣

04.06.2026 22:29
DexteR_66
313.1
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

kacyk71 Nie, żebym namawiał, ale bierz wolne. 😂

05.06.2026 07:15
guitarzero
314
odpowiedz
guitarzero
30
Konsul

Przyjemnie zapowiada się ten weekend - teraz tylko przeżyć roboczodzień, potem odbyć wycieczkę po sklepach, zgarnąć pudełko, jakieś dobre piwo i witamy w kolonii. A jak jeszcze cały weekend przepada deszcz, którego tak brakuje, to już w ogóle będzie pięknie.

05.06.2026 09:01
315
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

Moim zdaniem to jedna z najważniejszych gier tego roku i zarówno dat w growym kalendarzu co każdy powinien śledzić ponieważ dla ogółu powie nam to czy jest nadzieja i miejsca w tej branży na dobre gry dla jednego gracza które nie posiadają budżetu AAA i są robione przez mniej znane studia bo o ile takie GTA VI, Resident Evil czy nawet 007 itp. to są molochy które posiadają ogromny budżet i marketing tak tutaj ten Gothic Remake to jest mimo wszystko nisza ale ta z górnej półki.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-06-05 09:04:09
05.06.2026 09:05
Crod4312
316
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Crod4312
175
Legend
Image

Już na ostatniej prostej :D Szkoda, że lock zdjęty dopiero o 19 :/

05.06.2026 09:32
Crazy_Bambino
316.1
1
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

Crod4312 Moja też już wydana do doręczenia. Trzeba zająć się robotą wokół domu bo oczekiwanie pomimo mojego umiarkowanego podejścia zaczyna być nieznośne :D

05.06.2026 09:40
DexteR_66
316.2
2
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

Crod4312 Czekamy! :D

05.06.2026 13:13
Crazy_Bambino
316.3
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

DexteR_66 Pudełeczko już jest, byle do 19!

05.06.2026 10:07
Kerdevstesa
317
1
odpowiedz
Kerdevstesa
42
Konsul

Będzie dziś ostro grane😍😁

05.06.2026 11:46
Szlugi12
318
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Jeszcze się pamięta, jak w sierpniu 2025 pisali o opóźnieniu i przesunięciu na 2026 :D no i mamy, klapa czy nie, masa błędów czy nie, pewnie i tak się dobrze sprzeda xD w końcu to Gothic.
Dobra, no to czekamy.

05.06.2026 11:51
guitarzero
319
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
guitarzero
30
Konsul
05.06.2026 12:48
Szlugi12
319.1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

guitarzero Te filmiki zawsze mnie rozwalają, za kakaowego plusik :)

05.06.2026 13:09
guitarzero
319.2
odpowiedz
guitarzero
30
Konsul

Szlugi12 Też je lubię, choć trochę przeraża mnie fakt, że on te oryginały musiał znać bardzo dobrze by wykroić z nich kontekst do Gothica :)

05.06.2026 12:02
DexteR_66
320
odpowiedz
7 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

Teraz czekać do 19:00.

05.06.2026 12:16
Crod4312
320.1
odpowiedz
Crod4312
175
Legend
Image

DexteR_66 Ja już też po odbiorze ;)

05.06.2026 12:39
DexteR_66
320.2
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Crod4312 No i klasa. Teraz pozostało nam tylko czkekać. :D

05.06.2026 12:49
Szlugi12
320.3
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

DexteR_66 No i ja się dołączam, co prawda wersja cyfrowa steam, ale też już czeka xD

05.06.2026 12:52
DexteR_66
320.4
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Szlugi12 Crod4312 Panowie, jaki obóz tym razem? ja do Nowego chyba dołączę. :D

05.06.2026 12:55
Crod4312
320.5
1
odpowiedz
Crod4312
175
Legend

DexteR_66 Ja i tak będę wbijał platynę więc będę musiał do wszystkich trzech dołączyć. Ale zrobię myk jak z oryginału czyli Stary Obóz -> Nowy Obóz i zobaczymy czy to zachowali :)

05.06.2026 13:20
Szlugi12
320.6
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

DexteR_66 ja klasycznie, pewnie Stary :D

05.06.2026 17:21
320.7
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend

DexteR_66 mój numer pudełka to 12780

05.06.2026 12:02
321
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend

A jednak Empik mi dziś wysłał grę, będzie granie w sobotę i niedzielę :).
Ale będzie granie i marudzenie :P.

05.06.2026 12:47
322
1
odpowiedz
1 odpowiedź
kacyk71
107
Generał

Tylko wam pozadroscic,ja wystartuje pewnie kolo 23 ale przynajmniej nocny klimat bedzie.Dajcie znac jak sie gra prezentuje przynajmniej na poczatku.:_)

05.06.2026 12:50
DexteR_66
322.1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

kacyk71 Jasna sprawa! :D

05.06.2026 13:09
Crazy_Bambino
323
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin
Image

Dzisiaj ja okupuje salon! Żona i córki out!😂

05.06.2026 13:17
Crod4312
324
odpowiedz
1 odpowiedź
Crod4312
175
Legend
Image

Na PS5 po pobraniu 9gb aktualizacji nie uświadczyłem blokady więc idę grać :)

EDIT: Jednak jest :( blokada wewnątrz gry. Nie można odpalić nowej gry i uj

post wyedytowany przez Crod4312 2026-06-05 13:19:31
05.06.2026 13:21
Szlugi12
324.1
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Crod4312 a to hackery jedne, a już myślałem :P

05.06.2026 13:49
-=Esiu=-
😁
325
1
odpowiedz
-=Esiu=-
223
Everybody lies
Image

To co? „Budzimy śpiocha” :D

05.06.2026 13:52
326
odpowiedz
Blitzj3t
0
Legionista
Wideo

[link] i to coś miało zdeklasować Gothic Remake

05.06.2026 14:07
DexteR_66
327
odpowiedz
3 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Wideo

https://www.youtube.com/watch?v=APtEn8vPTi0

W serii Gothic zawsze chodziło o to, by zapracować na swoje umiejętności. Nie ma tu drzewek umiejętności — jeśli chcesz się doskonalić, musisz znaleźć mistrza, który zechce cię uczyć.

W Gothic 1 Remake możesz teraz doskonalić swoje umiejętności walki wręcz, a uznaliśmy, że nie ma na to lepszego nauczyciela niż prawdziwy zawodnik UFC i były mistrz UFC w wadze półciężkiej — Jan Błachowicz, legendarny polski siłacz!

*Jan nie jest grywalną postacią w grze.

05.06.2026 14:49
327.1
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

*Jan nie jest grywalną postacią w grze.

Będzie, w modyfikacjach go odblokują.

05.06.2026 15:20
Szlugi12
327.2
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

DexteR_66 Fajnie :D przynajmniej humor ich tam trzyma xdd

05.06.2026 15:39
DexteR_66
327.3
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Szlugi12 Oby równie dobry humor mieli po recenzjach. :D

05.06.2026 15:40
DexteR_66
328
odpowiedz
5 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

Obsada Polskiej wersji. Kamil Kula, V z Cyberpunka w roli Miltena.

05.06.2026 15:48
DexteR_66
328.1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Janek Błachowicz podkłada głos nawet pod jakiegoś NPC.

05.06.2026 17:19
328.2
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend

DexteR_66 Saturas, Lares i Milten nie mają swoich głosów z oryginalnej wersji, szkoda jeszcze Cor Angar mógłby mieć głos Jacka Kopczyńskiego.
Klawiter na 100% to Blizna.

post wyedytowany przez katai-iwa 2026-06-05 18:19:04
05.06.2026 17:29
elathir
328.3
odpowiedz
elathir
121
Czymże jest nuda?

DexteR_66 akurat za Miltena w każdej części głos podkładał ktoś inny, nie pamiętam jak było z Saturasem i Laresem ale chyba podobnie.

05.06.2026 17:35
328.4
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend

elathir no to źle pamiętasz, Saturas w każdej części miał głos Tomasza Marzeckiego, Laresowi głos podkładał Adam Bauman.
Tylko Milten miał różne głosy, choć byłem pewny, że dopiero inny głos miał w nieszczęsnym zmierzchu bugów.

05.06.2026 17:57
DexteR_66
328.5
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

elathir A to ja wiem.

05.06.2026 15:52
marvin92
329
odpowiedz
2 odpowiedzi
marvin92
40
Konsul
Image

Już jest preload podobno. Ja niestety jestem poza domem i nie mogę sprawdzić.

05.06.2026 15:53
DexteR_66
329.1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

marvin92 U mnie nic nie ma. :(

post wyedytowany przez DexteR_66 2026-06-05 15:54:00
05.06.2026 15:54
marvin92
329.2
odpowiedz
marvin92
40
Konsul

DexteR_66 Aaa to wersja recenzenka. Dopiero teraz zwróciłem uwagę. Myślałem, że zwykła.

05.06.2026 17:13
Crazy_Bambino
330
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Crazy_Bambino
51
Pretorianin
Image

Na Innosa! Takiego obrotu spraw się nie spodziewałem, drugie miejsce globalnie na Steam, nawet w us&a doczłapał się Goticzek do pierwszej dziesiątki.

05.06.2026 20:15
330.1
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend
Image

Gotchiczek już na pierwszym miejscu :)

05.06.2026 18:01
-=Esiu=-
😍
331
1
odpowiedz
-=Esiu=-
223
Everybody lies

Godzinkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

05.06.2026 18:13
guitarzero
332
1
odpowiedz
guitarzero
30
Konsul
Image

Właśnie wróciłem z RTV AGD ze swoją kopią, Goticzek na półkach w sklepie i za ladą, jakby komuś nie doszła wysyłka i może, to niech uderza właśnie tam.

post wyedytowany przez guitarzero 2026-06-05 18:14:52
05.06.2026 18:56
-=Esiu=-
333
odpowiedz
-=Esiu=-
223
Everybody lies

Pobiera mi prawie 4gb aktualizacji na ps5...

Czyżby to już??

05.06.2026 18:57
334
odpowiedz
damianyk
162
Nośnik Treblinek

Mi nie pójdzie, nawet nie kupiłem, a czekam jak na gwiazdkę 1995.

05.06.2026 19:03
Bukary
335
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
Bukary
247
Legend
Image

Piszą, że drewno. Fajne, ale drewno. ;)

https://www.gamesradar.com/games/rpg/gothic-1-remake-review/

I że fanom może się spodobać, ale nowym graczom - nie za bardzo:

https://gamingtrend.com/reviews/gothic-1-remake-review/

W PC Gamerze - 6/10.

https://www.pcgamer.com/games/rpg/gothic-1-remake-review/

U Niemców - też:

https://www.eurogamer.de/gothic-remake-test-rpg-review
https://de.ign.com/gothic-remake/153041/gothic-remake-review-liebesbrief-mit-schonheitsfehlern

Trzeba czekać na polskie recenzje, żeby ocena podskoczyła do 9/10. ;) Ciekawe, jak się ten zrzut zestarzeje - dobrze czy źle.

post wyedytowany przez Bukary 2026-06-05 19:12:40
05.06.2026 19:21
335.1
1
odpowiedz
Lukas1983
51
Centurion

Bukary Bardzo miarodajna ocena. Bardzo.

05.06.2026 19:25
Kerdevstesa
335.2
2
odpowiedz
Kerdevstesa
42
Konsul

Bukary Grę ocenią gracze a nie jacyś tzw płatni znafcy.

05.06.2026 19:27
Bukary
335.3
odpowiedz
Bukary
247
Legend

Kerdevstesa

Grę ocenią gracze

Oczywiście. Na ocenę ogółu graczy jeszcze jednak trochę poczekamy. (BTW, recenzenci to też gracze).

post wyedytowany przez Bukary 2026-06-05 19:27:48
05.06.2026 19:40
Kerdevstesa
335.4
odpowiedz
Kerdevstesa
42
Konsul

Bukary Oby nie ci od Failguarda którzy jak jedna małpa za druga twierdzili że to Bioware Return to Form.

05.06.2026 19:51
335.5
1
odpowiedz
katai-iwa
67
Legend

Bukary W ch.j wiarygodna ocena po aż 4 recenzjach, obecnie po 8 jest 73

05.06.2026 19:54
Bukary
335.6
1
odpowiedz
Bukary
247
Legend

katai-iwa

Ech, detektor ironii trzeba za darmo rozdawać.

No przecież wiadomo, że ocena niemiarodajna. Nawet wyraźnie napisałem, że się pewnie pięknie zestarzeje.

05.06.2026 19:58
Sevek007
336
odpowiedz
1 odpowiedź
Sevek007
104
Everybody lies

Jak na razie peak 37k graczy na Steam i 73 na metacritic.

05.06.2026 20:00
Sevek007
336.1
odpowiedz
Sevek007
104
Everybody lies

Ludziki coś narzekają, że dubbing Beziego brzmi jak rodem z AI. Prawda to?

05.06.2026 20:02
DexteR_66
😂
337
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Tak czekałem, że aż zasnąłem z tego wszystkiego. Właśnie pobieram, peak na chwilę obecną ponad 41k i rośnie cały czas.

05.06.2026 20:03
Crazy_Bambino
337.1
1
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

DexteR_66 Już pykam, i kombinuje jak ukraść łuk z placu wymian :D

05.06.2026 20:04
DexteR_66
337.2
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Crazy_Bambino Za chwilę dołączam! :D

05.06.2026 20:05
Crazy_Bambino
337.3
1
odpowiedz
Crazy_Bambino
51
Pretorianin

DexteR_66 Miłej zabawy! Powiem tylko tyle że soundtrack od razu powoduje przyjemne uczucie nostalgii :D

05.06.2026 20:05
lordpilot
😉
338
1
odpowiedz
lordpilot
236
Legend

Prawie trzydzieści lat, po premierze oryginalnego "Gothicka" i setki rozegranych gier później, zwyczajnie nie byłbym w stanie przymknąć oczu, na pewne niedoskonałości.

Choćby drewniana walka, w momencie, kiedy w takim "Ghost of Yotei" (w które aktualnie gram), każda potyczka, to poezja... no nie - u mnie to już nie przejdzie :).

post wyedytowany przez lordpilot 2026-06-05 20:05:39
05.06.2026 20:10
Szlugi12
339
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Jak na razie 30 minut za mną, jeśli chodzi o wersję PC, pierwsze wrażenia obecnie w miarę dobre, zszedłem ze ścieżki w dół i witamy rozdział 1, zaszedłem nie daleko starego obozu przy dwóch gościach z nowego obozu od ścierwojadów, zacząłem sobie od poziomu łatwego, żeby grać po prostu na spokojnie, bo chce zrobić 100 % w tej grze, na RTX 4070Ti i i7 13700k na początku przy placu wymian spadł klatkaż do 52 fps (bardzo wysokie ustawienia grafiki) dopiero jak odszedłem dalej, to było stałe 60 fps, procek się za bardzo nie poci, ale przy karcie graf. 90%-95 % wykorzystania, więc ma co robić :D na razie błedów nie spotkałem, ale co można spotkać przez 30 minut gry, początek pewnie jest najbardziej doszlifowany, jak w Cyberpunku na premierę, zobaczymy co będzie dalej, słyszałem ze gorzej jest na konsolach odnośnie wydajności, bo ktoś tu pisał, ale nie wiem, jutro się może napisze więcej.

Edit: na steam na razie 47 tys. graczy :D jak na to jak się zapowiadało, to i tak dobrze.

post wyedytowany przez Szlugi12 2026-06-05 20:12:07
05.06.2026 21:58
340
1
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

Gra ma w pewnym sensie niesprawiedliwie zaniżoną ocenę za granicą przez to, że jest zbyt trudna, skomplikowana pod względem gameplayu i mechanik, tak mi się wydaje.

05.06.2026 22:18
DexteR_66
341
4
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image
8.5
PC

No jest klimacik, jest klimacik taki jakim go zapamiętałem, a może i nawet lepszy. Podrasowny soundtrack Kaia Rosenkranza robi mega robotę. Trochę trzeba było powalczyć z ustawieniami graficznymi, bo lekko optymalizacja nie domagała, ale jednak okazało się, że wystarczyło zrestartować grę i chodzi bardzo dobrze na średnich detalach w 1080p na RTX 3070. Nocka dzisiaj będzie zarwana jak nic. Rozbudowane lokacje na samym początku, to bardzo trafna decyzja, więcej świata do cudownej eksploracji.

Dubbing ogólnie bardzo dobry jak na chwilę obecną, ale czar młodzieńczych lat prysł z Panem Mikołajczakiem, już ogrywając Gothica wiele lat po premierze było czuć, że brzmi bez emocji i mówi jednym tonem cały czas, tutaj jest tak samo, a może i nawet troszkę gorzej.

post wyedytowany przez DexteR_66 2026-06-07 10:59:39
05.06.2026 22:30
342
odpowiedz
1 odpowiedź
kacyk71
107
Generał

Zaraz i ja ruszam.Na razie na STEAM wiekszosc pozytywnych wiec chyba nie jest tak zle jak niektorzy opisuja.

05.06.2026 22:36
adam11$13
342.1
odpowiedz
adam11$13
141
EDGElord

kacyk71 Starfield też na starcie miał bardzo dobre ;)

05.06.2026 23:10
marvin92
343
odpowiedz
1 odpowiedź
marvin92
40
Konsul

Poziom trudności moim zdaniem przegięty na domyślnym poziomie, czyli Gothic bez wspomagania łączenia ciosów. Początkowe potworki jak młode ścierwojady czy kretoszczury potrafią nam zjechać pół paska zdrowia jednym ciosem. A w oryginale nie były one trudne do pokonania nawet na początku. Poza tym nie jestem fanem tego systemu walki opartego na aż sześciu przyciskach: LPM, PPM, Q, E, LAlt i LCtrl. Ciężko się do tego przyzwyczaić. W oryginale przytrzymywało się LCtrl i uderzało strzałkami. Liczyłem, że od czasów dema to zmodyfikowali. Moim zdaniem chcieli być zbyt gothicowi i lekko przegięli. Podobnie było w pierwszym Elex, gdzie przez 15-20 h trzeba było unikać praktycznie wszystkich potworów.

06.06.2026 07:05
Szlugi12
343.1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

marvin92 dlatego wziąłem łatwy na pierwsze przejście, bo nie chciało mi się męczyć xd

05.06.2026 23:16
Ragn'or
344
odpowiedz
1 odpowiedź
Ragn'or
249
MuremZaPolskimMundurem

Dwie godzinki pograne. Poszwędałem się po okolicy i na koniec dotarłem do Starego Obozu. Na razie mi się bardzo podoba, wrócił dawny klimat, nostalgiczne wspomnienia. Sporo zapomniałem po tylu latach, na początku jest dość ciężko, podstawowe potwory łatwo ubijają, doskwiera brak mapy, na którą brak mi rudy:). Jutro będzie więcej grania.

05.06.2026 23:18
Ragn'or
344.1
odpowiedz
Ragn'or
249
MuremZaPolskimMundurem

Grafika nawet ładna, szczególnie otoczenia, mimika trochę zawodzi, mam ustawienia wszędzie na Alkimia, jednak odnoszę delikatne wrażenie, że lekko brakuje klatek- to znaczy mogłoby być ciut płynniej. Nie mam gwałtownych zacięć, jednak całość jakby na lekkim spowolnieniu. Nie wiem jak na niższych ustawieniach, gdyż daje się grać bez kłopotu.

post wyedytowany przez Ragn'or 2026-06-05 23:30:57
05.06.2026 23:16
Crod4312
345
5
odpowiedz
Crod4312
175
Legend
Image

So beautiful! 😍

05.06.2026 23:17
346
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Kosiarz616
23
Legionista

2 minuta gry i zostałem zabity przez ścierwojada. Po prostu coś pięknego.

05.06.2026 23:19
Ragn'or
346.1
2
odpowiedz
Ragn'or
249
MuremZaPolskimMundurem

Kosiarz616 Standard. Przywykniesz. Fajnie się zaczyna kiedy dopakujesz trochę siły, i umiejętności w mieczu. Dorwiesz lepszy pancerz i mocniejszą broń. Później staniesz się prawdziwą maszyną do zabijania. Tak przynajmniej było w starych Gothicach 1 i 2.

post wyedytowany przez Ragn'or 2026-06-05 23:23:08
06.06.2026 00:22
346.2
2
odpowiedz
Kosiarz616
23
Legionista

Ragn'or Być może mój komentarz źle zabrzmiał, ale nie było w nim sarkazmu lecz czysty zachwyt i nostalgia.

05.06.2026 23:36
347
odpowiedz
1 odpowiedź
planet killer
101
Konsul

Czy tylko mi sen przestal regenerowac hp?

06.06.2026 07:06
Szlugi12
347.1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

planet killer też mi nie zregenerował za drugim razem, nie wiem czy to błąd czy to tak specjalnie...

06.06.2026 00:28
SAEB
348
odpowiedz
SAEB
46
Centurion
Image

Chyba z 15 lat nie grałem w gotika, jest drewno jak w originale. Czyli dobrze. Mam już kumpla co łazi mi za dupą xD
Optymalizacja mogła być trochę lepsza, nie jest to arc raiders, ale tragedii też nie ma, jest hdr.
Potrzeba więcej czasu, aby coś więcej opisać. Na razie wrażenia pozytywne.

06.06.2026 00:33
DexteR_66
349
odpowiedz
5 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Ale otwieranie zamków, to jest jakieś chore. Dla mnie tragedia jednym słowem.

06.06.2026 01:58
349.1
2
odpowiedz
waaldii
10
Legionista

DexteR_66 A wyszkoliłeś umiejętność otwierania zamków? W oryginale, bez wydania pkt umiejętności, w ogóle nie dało się otwierać. Polecam się nauczyć tego u nauczyciela, jest łatwiej.

06.06.2026 09:34
Crod4312
349.2
1
odpowiedz
Crod4312
175
Legend

DexteR_66 Jak się podszkolisz u Rączki to znikają dwie te tarcze oraz masz 4 błędy, zamiast 2. I zgadzam się jest to turbo trudne bez wyuczenia się otwierania. Jak będzie później to zobaczymy.

06.06.2026 11:23
DexteR_66
349.3
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Crod4312 No to trzeba dzisiaj ganiać do Rączki, dzięki! :D

06.06.2026 14:47
349.4
2
odpowiedz
Rajza22
36
Chorąży

DexteR_66 Otwieranie zamków moim zdaniem jest własnie świetne, potrzebowałem w sumie kilkunastu wczytywań żeby w końcu ogarnąć to otwieranie i teraz jest lepiej. W dodatku jak się wyszkolisz to także będzie tylko lepiej, to jest wlasnie świetne, że na poczatku gry jestes serio słaby i nie potrafisz nic, a z czasem progresujesz i faktycznie czuć ten progres.

06.06.2026 15:37
Crod4312
349.5
1
odpowiedz
Crod4312
175
Legend

Rajza22 A dla mnie to otwieranie zamków jest poronione. Takie otwieranie to można robić w serii Thief, a nie w Gothicu, gdzie to powinno zajmować paręnaście sekund do minuty z tymi bardziej rozbudowanymi, a nie siedzieć 1h nad jednym zamkiem.
Do otwarcia skrzyni Cor Kalom użyłem solucji z neta bo nigdy w życiu bym tego tak nie ustawił choćbym i nad tym siedział 50 lat. Nie otwieram więcej i czekam na jakiś patch upraszczający ten system.

06.06.2026 07:17
Barklo
350
odpowiedz
Barklo
138
Generał
Wideo

Gothic Remake mnie zszokował!, czy warto było czekać? Sami się przekonajcie. https://www.youtube.com/watch?v=EC4ie6IHVk4

06.06.2026 07:30
351
odpowiedz
1 odpowiedź
kacyk71
107
Generał
Image

Po 7h gry pierwsze wrażenia-Nowy stary Gothic i to dosłownie-Oddanie klimatu orginalu,wiernośc z orginałem łacznie z drewnem 10/10
Walka na padzie mi pasuje,choc na razie nie wydałem ani pkt z 30 zdobytych to grając na poziomie Gothic jest cięzko ale można wyczuć i jest co raz lepiej choć zanim zszedłem ze strefy zrzutu do doliny to parę zgonów zaliczyłem ale całą to początkową lokacje wyczysciłem łacznie z goblinem nad zawaloną kopalnią i tu przydał się łuk skradziony chłopakom ze strefy zrzutu,ogólnie korzystanie z łuku bez szkolenia jest łatwiejsze niz w orginale może nawet za łatwe choć kolejne zgony i tak były😁Pierwsze kroki skierowałem do starego obozu i tu to praktycznie jest kopiuj/wklej z orginału,pozbierałem zadania z czego dwa to zrobiłem od razu a reszta musi poczekać bo albo jesem za słaby albo brak kasy jak w orginale.Kolejne kroki to nowy obóz i oczywiscie test czy sa darmowe gacie kopacza.Teraz wracam do starego po mape i w koncu podszkolic Beziego w walce,dać troche sily i moze jesli mi starczy PN i kasy to te nieszczesne otwieranie zamkow poprawic i jazda na bagna.Na moim sprzecie przy ustawienach Alkimia z DLSS 4,5 gra smiga niby w 100fps ale jest jak by szarpanie klatek za to na wysokich z podbitymi na Alkimie teksturami i roslinnoscia mam srednio 130 fps i juz gladziutko chodzi.Przez 7h nie uświadzczyłem żadnego błędu wiec narzekac pod tym wzgledem nie moge.

spoiler start

Radzę wpierw iśc z Draxem do nowego obozu a gdy nas doprowadzi od razu wracac do Mordraga i isc z nim,bo gdy sie przespalem po Draxie to Mordrag juz nie mial opcji by mnie zaprowadzic do obozu

spoiler stop

Jesli ktoś miał wątpliwości czy Alkimia odda ducha orginalu to oddał az za bardzo(drewno)🤣Znikam sztachnąć bagiennego ziela co by umysl sie rozjasnił.

06.06.2026 15:45
Szlugi12
351.1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

kacyk71 dzięki za radę z tym odprowadzaniem, tak właśnie zrobilem jak w spoilerze i wszystko działało ok, najpierw jeden zaprowadzil potem drugi i exp się zebrał za zwierzaki w okolicy :D

06.06.2026 11:22
352
odpowiedz
2 odpowiedzi
katai-iwa
67
Legend

Pograłem pół godzinki i tak na szybko dlaczego wycięli Pyrokara z sceny początkowej i dali jakiego maga podpisanego jako magu?
Poza tym głos Beziego brzmi, jakby pan Mikołajczak gadał ze studni, inni aktorzy brzmią bardzo dobrze, coś kurna chyba skopali w polonizacji :/.
Poza tym klimat kolonii oddany świetnie, chce się jak w podstawce biegać wszędzie, zbierać wszystko, itd. Walka toporna, ale nie jest zła, zobaczę jak będzie, gdy się podszkolę w walce bronią.
I mega zaciekawiła mnie opuszczona kopalnia, ciekawe czy będziemy ją zwiedzać, skoro potrzeba klucza do otwarcia.

06.06.2026 11:43
DexteR_66
352.1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

katai-iwa Rysław pisał, że to jakiś błąd z tym magu i mają go poprawić.

06.06.2026 11:57
guitarzero
352.2
odpowiedz
guitarzero
30
Konsul

katai-iwa Faktycznie, Pan Mikołajczak to narazie jeden z najsłabszych punktów remaku, tego się prawie nie da słuchać :/ Międli te słowa zupełnie bez uczucia i dziwnie akcentuje, no i ten studzienny dźwięk na dokładkę. W jedynce brzmiał jak robot i to miało swój urok, tu coś tam próbuje "grać" i średnio wychodzi.

post wyedytowany przez guitarzero 2026-06-06 11:59:11
06.06.2026 11:55
Lateralus
353
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lateralus
157
Last Of The Wilds

Zastanawiam się nad zakupem Goticzka.

Ale czy warto? Jakie są wasze pierwsze wrażenia i ocena.

06.06.2026 12:01
353.1
4
odpowiedz
Darek1785
8
Generał

Lateralus

Wydaje mi się, że największym plusem jest to czego nie posiada większość gier z otwartym światem typu te od Bethesdy lub Ubisoftu czyli tutaj w Gothicu masz fabułę, postacie które nie są tłem do całości, a gra jest jednolitą całością przez co chce się pchać główną fabułę, a nie, że chodzić po pustym otwartym świecie i walczyć tylko z przeciwnikami i w międzyczasie wykonywać bezsensowne i bezcelowe misje które są tylko sztucznymi zapychaczami.

post wyedytowany przez Darek1785 2026-06-06 12:01:30
06.06.2026 15:46
Szlugi12
353.2
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Lateralus warto, jeszcze jak.

06.06.2026 12:28
Marder
354
odpowiedz
Marder
274
Senator

Graficznie bardzo dobrze szczególnie jak wszystko włączy się na maksa. Klimat i muzyka bez zarzutu. Poruszanie się postacią i ogólnie sterowanie jest też bardzo podobne do oryginału. Dla kogoś kto nie grał w stare części ewidentnie odbierze to jako drewno. Myślę że po tylu latach mogli to zrobić bardziej w stylu Wieśka. Optymalizacja też nie jest idealna. Przy zbliżaniu się do Starego Obozy zaczyna lekko przycinać. Musiałem w tym momencie posiłkować się przez DLSS bo przy 70fps nadal to czułem. Dopiero skok do ponad 120 zniwelował to uczucie rwania. Dziwne że nie można włączyć synchronizacji pionowej. Niby twórcy już o tym wiedzą i myślę że coś z tym zrobią. Trochę nie podobają mi się niektóre kwestie mówione przez Bezimiennego. Czuć że zmienia on barwę głosu i wyraża emocje w nieodpowiednim momencie do kontekstu rozmowy. Brzmi to wtedy sztucznie. To samo gdy dostanie bęcki od strażnika i za moment do niego się odezwie to jednak mogli dać jakieś kwestie dialogowe typu "Ale mi dokopałeś, nie chciałem Cię prowokować" a nie gadki w stylu " Cześć, czy mogę o coś zapytać?" gdy sekundę wcześniej koleś obił mu ryj :)

06.06.2026 13:45
-=Esiu=-
355
2
odpowiedz
1 odpowiedź
-=Esiu=-
223
Everybody lies

No z tymi zamkami to ich pogrzało fest 🤣

Póki co się za to nie biorę tylko zbieram exp i rudę co by sie pouczyć od Rączki. Ale jak ktoś mniej cierpliwy to zawsze może skorzystać z tego:

https://gothic-remake-lockbreaker.com

post wyedytowany przez -=Esiu=- 2026-06-06 13:59:17
06.06.2026 15:47
Szlugi12
355.1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

-=Esiu=- w sumie jak sie parę tych skrzyń otworzy, to nawet można sie przyzwyczaić, aby wyuczyć się chociaż pierwszego poziomu otwierania, to wtedy jest łatwiej.

06.06.2026 13:58
[Gammorin]
356
odpowiedz
6 odpowiedzi
[Gammorin]
106
N7

Jak tam pierwsze wrażenia z gry? Gra grywalna wy masa bugów?

06.06.2026 15:48
Szlugi12
356.1
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

[Gammorin] o dziwo, po 10 godzinach na razie większych bugów nie znaleziono, ani nie wyrzuciło do pulpitu, ani nie zawiesiło, questy na razie da się ukończyć pomyślnie i iść do przodu, całkiem zaskakujące.

06.06.2026 16:33
[Gammorin]
356.2
odpowiedz
[Gammorin]
106
N7

Szlugi12 czyli taki ogólny hejt co się z niektórych źródeł w internecie wylewa może być przesadzony. Sam nie śledzę nic za bardzo, bo próbuję uniknąć spoilerów.

06.06.2026 16:50
Szlugi12
356.3
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

[Gammorin] tak mi się wydaje że przesadzone, na konsoli podobno gorzej, na PS5 jeśli chodzi o wydajność, nawet na steam bardzo pozytywne są, chociaż widziałem na filmikach że kogoś wyrzucalo jednorazowo do pulpitu, ale to odosobnione przypadki, jak wytrzymasz Gammorin to mozesz poczekać na jakiś pierwszy patch/hotfix, ale i tak nie jest źle, niż się wydawało że będzie

post wyedytowany przez Szlugi12 2026-06-06 16:51:33
06.06.2026 18:47
[Gammorin]
356.4
odpowiedz
[Gammorin]
106
N7

Szlugi12 A jak z optymalizacją nie jest źle?

06.06.2026 19:22
Szlugi12
356.5
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

[Gammorin] na 4070Ti i intelu i7 13700k na bardzo wysokich karta leci na 95 % wykorzystaniu przy 2k (2560 × 1440) mozna sobie załączyć DLSS, tak to mam blokade na 60 FPS i czasami chrupnie poniżej 50 FPS przy wodzie jakieś czy wodospadzie, w otwartym terenie jest płynnie.

post wyedytowany przez Szlugi12 2026-06-06 19:22:45
06.06.2026 19:51
[Gammorin]
356.6
odpowiedz
[Gammorin]
106
N7

Szlugi12 Ja mam niestety tylko Radeona RX 580, także ciężko będzie. Nie mniej może coś uda sie w opcjach pozmniejszać, lub wyjdzie jakiś patch poprawiający wydajność.

06.06.2026 14:44
357
1
odpowiedz
Rajza22
36
Chorąży

To jest na serio bardzo dobra gra, taki stary Gothic w nowym wydaniu. Wersja na PC jest stabilna, nie mam żadnych problemów z crashami, glitchami czy spadkami fps. Gram na r7 5700x3d + RX 7800xt. Nie spodziewałem się, że ta gra będzie aż tak spoko, myślałem, że to będzie totalny crap, a tu się okazuje, że Alkimia w miarę dowiozła. Oczywiście są niedociągnięcia ale jak na premierę to serio jest wybitnie dobrze patrząc na dzisiejsze czasy i te wszystkie carpidła jakie wychodzą i te niedociągnięcia nie psują komfortu z rozgrywki - to jest najważniejsze. Dzis dopiero pierwszy dzień po premierze, myślę, że jak Alkimia wypuści kilka patchy to ta gra będzie jeszcze lepsza. Kurde polecam serdecznie, choć wydaje mi się, że "zachód" nie doceni tej gry bo będzie dla nich po prostu za trudna, choć może na najłatwiejszym poziomie jakoś dadzą radę.

06.06.2026 14:46
Diabeł z Caroc
358
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Diabeł z Caroc
13
Centurion
10
PC

Moją opinię należy ostentacyjnie zignorować. Wow, poczułem się jak 10-latek. To samo nędzne "G" na pulpicie i prostokąt wczytywania. Te same drętwe dialogi, ale wypełniające pewne luki fabularne. Drętwa walka. Miłość. Za 30 h opowiem Wam, czy Gothic Remake jest dobry, na razie pławie się w nostalgii i luksusie. (Poza tym kiszak pobił osobę w kryzysie alkoholowym i nie poniósł za to żadnych konsekwecji).

06.06.2026 23:23
Diabeł z Caroc
358.1
odpowiedz
Diabeł z Caroc
13
Centurion

Pierwszy mob mnie zabił i to z dźwiękami z oryginalnego G1. XD Wnoszę do GOLA o zmianę skali, bo G1 remake dostaje 11/10.

post wyedytowany przez Diabeł z Caroc 2026-06-07 11:26:18
06.06.2026 15:13
359
odpowiedz
1 odpowiedź
kacyk71
107
Generał
Image

Darmowe spodnie kopacza z Nowego Obozu+miecz 22obrazen kupiony w Starym Obozie+20 siły+ znaleziony pierscie 30hp+wypite dwa eliksiry po chyba +5 do hp i tluke 2-4 kretoszczury bez wiekszych problemow,dorosle scierwojady choc te potrafia dac do pieca,krwiopijce 2-3 sztuki lecz caly czas sie staram robic zadania dla obozow by jak najszybciej dolaczyc a zwierzaki dopiero na ostro tluc gdy naucze sie pozyskiwac trofea na co oczywiscie brak bryłek-kocham tą grę.I tak na razie latam miedzy obozami malo co zbaczajac z utartych szkakow ale pojawiaja sie na wczesniej wyczyszconych droga nowe potworki lub skads przylażą.U Rączki nauczylem sie 1lvl zamkow i powiem wam ze juz spokjnie te lastwiejsze daje rade i sporo skrzynek w Obozie Bractwa wyczyscilem w tym skrzynie z gadzetem do zadania wiec jest dobrze.No i Oboz Bractwa-totalna psychodelia a bagna super zrobione,swietny motyw gdzie bariera styka sie z morzem,powiem wam ze Alkimia zrobila kawal dobrej roboty mimo pewnych niedoskonalosci.Z bledow to raz mnie wywalilo do pulpitu i raz mialem ze dwie postacie sie nakladaly na siebie wiecj nic.Gra mi smiga ponad 130fps wiec jest dobrze.Jesli ktos czegos nie pamieta lub gra w Gothica pierwszy raz to smialo mozna korzystac z solucji do orginalu🤣GD niby ta sama ale jednak sporo dodali/zmienili.
Mam pytanie,gdzies widzialem mape u jakiegos ytubera gdzie dolina nie byla odkryta a tylko tam gdzie doszlismy,czy ktos moze znalazl ta mape w grze czy moze to byl tylko jakis wymysl AI?Niech Inos nad wami czuwa.

06.06.2026 15:20
359.1
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

I zapomnialem -walka jednoreczna 1lvl

06.06.2026 15:31
360
odpowiedz
bartek21
17
Centurion
8.0
PC

Gra ma bugi ale przez te 2 godziny nie spotkałem żadnego irytującego buga gra się z crashowała tylko raz no i optymalizacja jest średnia ale upscaling pomaga jak zwykle i można grać bez problemów na wysokich ustawieniach graficznych nawet na karcie za 1500zł

06.06.2026 15:53
361
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kuba_3
209
Generał

Czy gra na poziomie łatwym faktycznie jest łatwa? Pograłbym z ciekawości ale nie chce mi się męczyć z każdym ścierwojadem, to już nie te czasy.

06.06.2026 16:38
Szlugi12
361.1
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Kuba_3 ja gram na łatwym, bo też to już nie te czasy, gdzie chciałoby mi się męczyć, na początku i tak jesteśmy na dwa hity od takiego krwioplicy czy wilka, ale młode kretoszczury czy młode scierwojady mamy na dwa ciosy, od większych scierwojadów czy wilków trzeba uciekać na poczatku, ale troche dasz siłe, lepsza broń, jakiś pancerz i już jest o wiele lepiej, na łatwym masz władanie mieczem jednoręcznym na drugim poziomie od razu, więc polecam.

post wyedytowany przez Szlugi12 2026-06-06 16:40:06
06.06.2026 17:35
361.2
odpowiedz
Kuba_3
209
Generał

No właśnie, nie chodzi mi o to żeby móc wyczyścić całą mapę na początku gry, tylko żeby szczególnie początek nie był frustrujący, bo jednak dziś gaming wygląda inaczej niż 25 lat temu.

08.06.2026 08:23
Diabeł z Caroc
361.3
odpowiedz
Diabeł z Caroc
13
Centurion

Kuba_3 Ja gram na Gothicu, aka normalu, i poziom trudności jest dla mnie znacznie wyższy niż w G2 z NK, ale zamarzyłem sobie o rozgrywce pure melee. Nawet taki Mordrag czy Baal Parvez w drodze do swoich obozów potrafią dostać na łeb od mobów, nie wspominam biednego Nyrasa. Ogólnie w każdej materii jest rudniej, ekonomię wliczając

post wyedytowany przez Diabeł z Caroc 2026-06-08 08:26:54
06.06.2026 16:33
Szlugi12
362
1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL
Image

Na razie gra się świetnie :D 10 godzin za mną, nowy obóz i obóz bractwa zwiedzony na rozmowach i przyjęciu zadań, ale jeszcze się dalej nie ma co zapuszczać, chociaż scierwojady i kretoszczury już na easy lecą, jestem ciekaw jak dalej wątek główny wygląda po 3/4 gry :D
edit: gra tak wciągneła że planuje się w niej zrobić 100 % wszystko, więc godzin pewnie wyjdzie z 60-80 zeby zwiedzić wszystko.

post wyedytowany przez Szlugi12 2026-06-06 16:53:54
06.06.2026 17:12
DexteR_66
363
odpowiedz
7 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Działa Wam regeneracja zdrowia podczas snu? ja w jakim łóżku bym nie spał, to nic mi nie regeneruje zdrowia.

06.06.2026 17:18
Crod4312
363.1
odpowiedz
Crod4312
175
Legend

DexteR_66 Bo jest ograniczenie i nie można w ciągu dobry wielokrotnie odnawiać hp idąc spać

06.06.2026 17:24
Szlugi12
363.2
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

Crod4312 no właśnie też zauwazyłem, że co jakiś czas tylko regeneruje xD trochę głupie, w Gothic Classic się spamowało spaniem.

06.06.2026 17:50
DexteR_66
363.3
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

No to do dupy trochę.

06.06.2026 18:03
Crod4312
363.4
odpowiedz
Crod4312
175
Legend

DexteR_66 Ja wiem. W sumie fajnie bo można kombinować z jedzeniem i miksturami, a przygotowywanie potrawki z chrząszcza ma większy sens. Ja w sumie nigdy nie expoitowałem spania więc mi to nie przeszkadza w sumie ;)

06.06.2026 19:55
DexteR_66
363.5
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Crod4312 Chociaż jak tak teraz dłużej gram, no to ma to sens nawet. Bodaj w świecie gry musimy być 3h na nogach, żeby HP. się odnowiło podczas spania. Teraz wbiłem do Nowego Obozu i natrafiłem na dwa nowe zadania w grze od Kryżowego Księcia, ahhh... cudowna jest tak gra, mimo kilku wad. Tylko jedynie trzeba czekać aż coś zrobią z tym otwieraniem zamków, nauczyłem się u Rączki początkowego otwierania, ale dalej jest to katorga jak dla mnie.

post wyedytowany przez DexteR_66 2026-06-06 19:57:01
06.06.2026 20:37
Crod4312
363.6
odpowiedz
Crod4312
175
Legend

DexteR_66 Właśnie jestem w trakcie wykonywania tego drugiego zadania dla Ryżowego księcia i znowu przydałoby się skrzynię otworzyć :D
Wyobraź sobie, że nawet znalazłem zamkniętą skrzynię z 5 tarczami do otwarcia POD WODĄ xD I tak oddech cały czas ucieka podczas otwierania :D

post wyedytowany przez Crod4312 2026-06-06 20:38:56
06.06.2026 21:13
DexteR_66
363.7
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Crod4312 Nie no, to już, że pod wodą to przesada gruba xD

06.06.2026 18:08
364
odpowiedz
zolenderek
61
Centurion

Po instalacji ze Steam gra zajmuje na dysku 35,65 GB a podawane w wymaganiach jest 60 GB. Czy instalacja jest niekompletna?

06.06.2026 19:39
[Gammorin]
365
odpowiedz
1 odpowiedź
[Gammorin]
106
N7

Jest gdzieś poradnik jak ustawić najbardziej wydajne opcje w grze? Mam spadki FPSów spore i ciekawi mnie czy jest już coś co pomoże ustawić optymalne ustawienia na słabszym sprzęcie.

06.06.2026 20:41
Szlugi12
365.1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

[Gammorin] ja jak zmieniłem ogólne ustawienia z bardzo wysokie na wysokie, od razu lepiej i płynniej się zrobiło.

06.06.2026 20:02
366
1
odpowiedz
WolfmanPL
21
Pretorianin

Od razu idzie poznać, że to stare w nowym przebraniu.
Drewniane dialogi i drewniana walka jak za starych czasów, a niepotrzebnie.
Najlepsze co było w tej grze to eksploracja i zadania, oraz główna fabuła, które nie były zapychaczami.
Walka , na zwykłym poziomie jesteśmy na jeden strzał, albo dwa. W wydaniu klasycznym lepiej nie było, bo niedawno grałem. Ogólnie strasznie upierdliwa. Zadanie odrobili dowieźli stare w nowym przebraniu
Gram na Ps5 pro i polecam.

post wyedytowany przez WolfmanPL 2026-06-06 20:03:01
06.06.2026 20:04
DexteR_66
367
odpowiedz
1 odpowiedź
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

Info od Alkimii.

06.06.2026 20:42
Szlugi12
367.1
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

DexteR_66 no i dobrze, oby naprawiali tak dobrze jak Crimson Desert był naprawiony i w miarę szybko.

06.06.2026 20:11
368
odpowiedz
Czuper1000
42
Centurion

Ja pierdykam.
Gothic 1 to była moja PIERWSZA gra na moim pierwszym komputerze 26 lat temu.
Ale mnie nostalgia wzięła...

06.06.2026 20:20
-=Esiu=-
😎
369
2
odpowiedz
1 odpowiedź
-=Esiu=-
223
Everybody lies
Image

No Panowie, wczorajszy peak pobity! Zobaczymy gdzie się dzisiaj zatrzyma :D

06.06.2026 20:21
DexteR_66
369.1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

-=Esiu=- Stawiam na ponad 70, oby się udało! :D

06.06.2026 20:38
Szlugi12
370
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL
Image

Jak odwiedzicie obóz bractwa i zobaczycie że Caine nie żyje (gość co siedzi u Cor Kaloma) nie panikujcie, to część zadania, ja się przestraszyłem kiedy niby zginął, a to się dzieje chyba w jakimś momencie i tak ma być :D

06.06.2026 21:08
DexteR_66
371
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Wideo

Jejku, w końcu idzie te otwieranie zamków jak z płatka. Otwieranie tych łatwiejszych oczywiście po wykupieniu początkowej umiejętności u Rączki. Polecam ten poradnik, dzięki niemu już wiem jak to otwierać. Satysfakcja niesamowita po otwarciu. xD

https://www.youtube.com/watch?v=_soGFYoYfTc&t=244s

06.06.2026 21:38
DexteR_66
372
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

I nie zapomijcie, że Horacy daje 5 punktów darmowej siły, tylko najpierw musicie z Jeremiaszem pogadać.

06.06.2026 22:07
372.1
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

DexteR_66 W nowym obozie przy kopalni jest w skrzyni pierscionek plus 30 hp tam gdzie darmowe gacie kopacza.

06.06.2026 22:36
DexteR_66
372.2
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

kacyk71 Wiem, wiem. Przypadkiem go znalazłem :D

06.06.2026 21:51
373
odpowiedz
5 odpowiedzi
kacyk71
107
Generał
Image

Mogę juz dołączyc do Bractwa oraz została mi ostatnia misja by dolaczyc do najemnikow lub magnatow,musze tylko pobawic sie w starej kopalni.Bron na zdjeciu zdobylem po pokonaniu Lewusa badz Krzykacza,nie pamietam ale mimo ze jest powolna to ma pierdykniecie do tago praktycznie kazdy cios obala wroga tak ze mozna doskoczyc i sieknac ponownie.Nauczylem sie pływania i wspinania i na razie obie umiejetnosci sie przydaly wiec polecam.Plywanie pod woda potrafi wygldac fantastycznie,nie widzialam tak ladnej kolorystki w zadnej grze.Ogolnie podbilem nasycenie barw wzgledem ustawien fabrycznych i ta gra jest po prostu śliczna,owszem ma momenty słabszej jakosci ale podobnie bylo w Crismon Desert.Jutro wybór gildi i drugi rozdzial wiec w koncu zaczne zwiedzac GD i co dodali nowego a dodali bo odkrylem dzieki wspinaniu ciekawa i chyba duza lokacje ale zostawiam ja na drugi rozdzial jesli nie bedzie za wczesnie jak na tunowego🤣Czy Alikimia podala ile sprzedali kopi gry?

06.06.2026 22:04
373.1
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

Co do błędów-czym jesetm dalej tym czesciej,przez oklo 10h raz wywalilo do pulpitu teraz srednio co 1,5- 2h a czsem nawet po pol godzinie potrafi.Na szczesci w grze nic sie nie dzieje.

06.06.2026 22:14
Szlugi12
373.2
odpowiedz
Szlugi12
132
BABYMETAL

kacyk71 to ładnie poszedłeś do przodu, ja się jeszcze miotam po obozie bractwa, wracam szybko potem do nowego obozu, bo tam jeszcze mi misji trochę zostało i dopiero wtedy decyduje gdzie dołączam.
edit: mi niby nie wywaliło ani razu, masz aktualne sterowniki do karty graf. ?

post wyedytowany przez Szlugi12 2026-06-06 22:14:58
06.06.2026 23:52
Crod4312
373.3
odpowiedz
Crod4312
175
Legend

kacyk71 Ile godzin gry? Ja po 13 co prawda odwiedziłem już 3 obozy i porobiłem sporo questów (najwięcej w SO) ale do gildii jeszcze się nie wybieram. Jeszcze sporo questów na bagnie i w NO mam także do 20h na pewno mi zejdzie. Tak długo czekałem na tę grę, że sprawdzę każdy kamień i zabije każdego potworka na tej mapie.

U mnie póki co jeśli dobrze pamiętam poziom 7, Walka mieczem na II, Łuk na II, akrobatyka i wspinaczka nauczona. Co do spraw technicznych to na PS5 Pro w ciągu 13h wywaliło mi grę 3 razy w tym raz skasowało szybki zapis ale zostały ręczne, które miałem dość blisko.

07.06.2026 10:17
373.4
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

Szlugi12 Mam,aktualizowalem w dniu premiery i jescze wczoraj sprawdzalem.Ja na szczescie mam nawyk z G 1 i 2 robic save co za bity potworek,co otwarta skrzynka.

07.06.2026 10:20
373.5
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

Crod4312 17h ale na razie tylko bieganie miedzy obozami i tez sprawdzam kazdy kamien,jedyne co pomina;lem z poczatku to wlamy do skrzyn w obozach ale jescze to zrobie bo juz mam umiejetnosc wiec po wyjsciu z kopalni ide na szaber:)Tak ze 2 rizdzial licze minimum po 20h wbije

07.06.2026 01:49
DexteR_66
374
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Image

Spotkaliście Janka Błachowicza? :D warto dodać, że również głos pod tę postać podkłada.

07.06.2026 10:35
374.1
odpowiedz
kacyk71
107
Generał

DexteR_66 Spotkałem.No dubbing to profesjonalnie podklada😂.Zawiodlem sie sie ze Snafa nie podklada Makłowicz,za to 1pkt utnę przy ocenie gry🤣

07.06.2026 10:37
DexteR_66
374.2
1
odpowiedz
DexteR_66
19
Generał

Premium VIP

Via Tenor

kacyk71

Forum Forum Gry RPG
Dodaj komentarz

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl