Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

JRPG - Gry GameCube

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce jRPG na platformę Nintendo GameCube ułożone według popularności.

GCN
jRPG
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG11
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Pokemon XD: Gale of Darkness
Pokemon XD: Gale of Darkness

RPG 27 września 2005

Gracz wciela się w rolę Michaela, który – jak to bywa w RPG-ach – jest jedynym bohaterem zdolnym ocalić świat. W tym konkretnym wypadku chodzi świat Orre i życie Shadow Pokemonów, które zostały opętane przez złe moce. Michael razem z Eevee wyrusza w podróż, u której końca stoi wyjaśnienie tajemnicy Shadow Lugia – legendarnego i najsilniejszego Pokemona.

Skies of Arcadia Legends
Skies of Arcadia Legends

RPG 27 stycznia 2003

Skies of Arcadia Legends to gra RPG, stworzona przez grupę Overworks. Tytuł przenosi nas do magicznej krainy szczęścia, zamieszkiwanej przez prawowitych obywateli, potwory i piratów.

Final Fantasy: Crystal Chronicles
Final Fantasy: Crystal Chronicles

RPG 9 lutego 2004

Japońska gra Roleplaying należąca do legendarnego cyklu Final Fantasy.

Fire Emblem: Path of Radiance
Fire Emblem: Path of Radiance

RPG 17 października 2005

Hybryda japońskiego RPG z turową strategią. Gra opowiada historię Telliusu – kontynentu podzielonego wojną i atakowanego przez najeźdźców z królestwa Daein.

Tales of Symphonia
Tales of Symphonia

RPG 13 lipca 2004

Zremasterowana wersja najpopularniejszej odsłony serii Tales of, która ukazała się pierwotnie w 2003 roku. Produkcja jest klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG i oferuje kilkadziesiąt godzin zabawy oraz szybki zręcznościowy system walki.

Harvest Moon: A Wonderful Life
Harvest Moon: A Wonderful Life

RPG 16 marca 2004

W Harvest Moon: A Wonderful Life wcielamy się tu w postać młodego człowieka, który pewnego dnia otrzymał od swego ojca gospodarstwo. Naszym zadaniem jest utrzymanie farmy, a także wykonywanie różnorodnych zadań dla napotykanych postaci i sąsiadów.

Baten Kaitos Origins
Baten Kaitos Origins

RPG 25 września 2006

Baten Kaitos II to kolejna, po Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean, odsłona gry cRPG, przeznaczonej dla konsoli GameCube, a wyprodukowanej przez studio developerskie Monolith Software. Akcja omawianego tytułu rozgrywa się w tym samym fantastycznym świecie, co w pierwszej odsłonie cyklu, gdzie wszyscy mieszkańcy posiadają skrzydła.

Mega Man X: Command Mission
Mega Man X: Command Mission

RPG 21 września 2004

Mega Man X: Command Mission wprowadza bestsellerowy cykl, produkowany przez koncern Capcom, w zupełnie nowy wymiar. Developerzy postanowili bowiem po raz pierwszy w dziejach serii MM stworzyć grę z gatunku cRPG.

Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean
Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean

RPG 16 listopada 2004

Japońskie RPG autorstwa specjalizującego się w tym gatunku studia Monolith Software. Jądrem całej rozgrywki są specjalne karty. Używamy zarówno podczas walki, gdzie pełnią ataków specjalnych. Ponadto otrzymujemy dostęp również do magicznych talii umożliwiających rzucanie potężnych zaklęć.

Harvest Moon: Another Wonderful Life
Harvest Moon: Another Wonderful Life

RPG 26 lipca 2005

Na rynku nie ma zbyt wielu gier przeznaczonych dla kobiet jako głównego ich odbiorcy. Zmienić tą sytuację postanowiła firma Natsume wydając kolejną część symulacji farmerskiego życia z serii Harvest Moon.

Harvest Moon: Magical Melody
Harvest Moon: Magical Melody

RPG 28 marca 2006

Harvest Moon: Magical Melody to produkcja Marvelous Interactive, wydana w 2006 roku. W grze wcielamy się w farmera, który nie tylko rywalizuje z innymi rolnikami prowadzącymi własne gospodarstwa, ale także wykonuje zadania zlecane przez różnorodne istoty.