Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGCN
Okładka Baten Kaitos Origins (GCN)
OkładkaBaten Kaitos Origins (GCN)

Baten Kaitos Origins GCN

Baten Kaitos II to kolejna, po Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean, odsłona gry cRPG, przeznaczonej dla konsoli GameCube, a wyprodukowanej przez studio developerskie Monolith Software.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Baten Kaitos Origins Premiera GCN

25września2006

producent: Monolith Soft wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Baten Kaitos II to kolejna, po Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean, odsłona gry cRPG, przeznaczonej dla konsoli GameCube, a wyprodukowanej przez studio developerskie Monolith Software. Akcja omawianego tytułu rozgrywa się w tym samym fantastycznym świecie, co w pierwszej odsłonie cyklu, gdzie wszyscy mieszkańcy posiadają skrzydła. Natomiast fabuła przenosi nas dwadzieścia lat przed wydarzenia, znane z „jedynki”.

Głównym bohaterem jest młodzieniec o imieniu Sagi, który wyrusza w podróż, aby odnaleźć źródło serii nienaturalnych zjawisk. W jego przygodzie towarzyszy mu dziewczyna o imieniu Milly oraz tajemnicza, mechaniczna lalka nazywana Giro. Jak to zwykle bywa w gatunku cRPG, z czasem drużyna powiększa się o nowych członków, także tych znanych z pierwszej części gry.

Podczas zabawy gracz znajdzie się na zupełnie nowych terenach, gdyż twórcy przygotowali dwa świeże kontynenty do eksploracji. Oprócz tego istnieje możliwość odwiedzenia „starych” lokacji. Jądro całej rozgrywki ponownie stanowią specjalne karty, nośniki mocy zwanej Magnus, których używa się m.in. podczas walki. Magnus to prawdziwa natura wszystkich rzeczy i istot, zamieszkujących świat, dzięki której możemy przemienić w energię właściwie każdy przedmiot i niejako przelać go w tej formie na kartę. Wówczas taka karta pełni funkcję opcji walki. Ponadto mamy jeszcze osobną talię, z której korzystamy jak z magii i podnosimy w ten sposób moc ataku.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Baten Kaitos Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Baten Kaitos Origins Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci