Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGCN
Okładka Skies of Arcadia Legends (GCN)
OkładkaSkies of Arcadia Legends (GCN)

Skies of Arcadia Legends GCN

Skies of Arcadia Legends to gra RPG, stworzona przez grupę Overworks. Tytuł przenosi nas do magicznej krainy szczęścia, zamieszkiwanej przez prawowitych obywateli, potwory i piratów.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Skies of Arcadia Legends Premiera GCN

27stycznia2003

producent: Overworks wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Skies of Arcadia Legends to gra RPG, stworzona przez grupę Overworks. Tytuł przenosi nas do magicznej krainy szczęścia, zamieszkiwanej przez prawowitych obywateli, potwory i piratów.

Fabuła przybliża nam losy młodziana o imieniu Vyse. Jest on członkiem Blue Rogue, stowarzyszenia korsarzy, którzy jako jedyni kierują się dewizą: zabierać bogatym, a dawać biednym. Mają z tego powodu wiele nieprzyjemności i w niedługim czasie wplątują się w konflikt z krwiożerczymi Black Pirates. Sytuacja komplikuje się, gdy Vyse poznaje Finę, tajemniczą dziewczynę z imperium Valuan. Wojna pomiędzy frakcjami wisi w powietrzu, więc nasz bohater wraz z przyjaciółką z dzieciństwa, Aiką postanawia uchronić swój świat przed zagładą.

Jako pełnowartościowe, japońskie RPG, Skies of Arcadia Legends oferuje nie tylko zagmatwaną fabułę, lecz także dużą swobodę w poczynaniach gracza. Podróżujemy po otwartych lokacjach – wsiach, pustyniach, a w przemieszczaniu się na większe odległości pomagają nam statki powietrzne. Łącznie przygotowano sześć różnorodnych krain, które należy przemierzyć, by z sukcesem ukończyć zabawę. Spotykamy tu niemal 300 NPC. Niektórzy z nich zlecają nam dodatkowe misje, jednak najważniejszym aspektem rozgrywki jest walka z przeciwnikami.

Do potyczek z piratami i przerażającymi potworami używamy ponad 70 broni. Wspieramy się także 36 zaklęciami. Gdy zaś nasz okręt jest atakowany, wołamy na pomoc 22-osobową załogę, która pomaga nam w obronie statku, a w razie potrzeby dokonuje odwetu na pojeździe wroga. Za pojedynki z bossami zyskujemy ponadto dużą liczbę punktów doświadczenia. Prócz oręża w swoim ekwipunku dźwigamy również przydatne przedmioty, zwiększające nasze zdolności magiczne i fizyczne.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Skies of Arcadia Legends: Odpowiednia dla każdego wieku.

Skies of Arcadia Legends Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci