Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2GCN
Okładka Mega Man X: Command Mission (GCN)
OkładkaMega Man X: Command Mission (GCN)

Mega Man X: Command Mission

Mega Man X: Command Mission wprowadza bestsellerowy cykl, produkowany przez koncern Capcom, w zupełnie nowy wymiar. Developerzy postanowili bowiem po raz pierwszy w dziejach serii MM stworzyć grę z gatunku cRPG.

RPG | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mega Man X: Command Mission Premiera

21wrz2004

PS2 GCN

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Mega Man X: Command Mission wprowadza bestsellerowy cykl, produkowany przez koncern Capcom, w zupełnie nowy wymiar. Developerzy postanowili bowiem po raz pierwszy w dziejach serii MM stworzyć grę z gatunku cRPG. Zabawę zorganizowano według typowych dalekowschodnich standardów, więc mamy do czynienia z połączeniem eksplorowania obszernego wirtualnego świata, dynamicznego pojedynkowania się z napotkanymi oponentami, nawiązywania dialogów z bohaterami niezależnymi etc.

W rolach głównych występuje siedem postaci, z których musimy sformować trzyosobową drużynę. Obok tytułowego awanturnika (humanoidalny robot X, oznaczony numerem DRN-00X) pojawia się również Axl i Zero oraz Cinnamon (potrafiący leczyć współtowarzyszy), Marino (ninja), Massimo (osiłek) i Spider (przebiegły ekspert od wyprowadzania przeciwnika w przysłowiowe pole). Naturalnie każdy z protagonistów dysponuje indywidualnymi umiejętnościami w zakresie ataku i obrony, które możemy ulepszać za sprawą specjalnego tworzywa energetycznego (Force Metal). Doskonalenie zespołu jest niezbędne, ponieważ wraz z postępami w zabawie natrafiamy na coraz silniejszych rywali i tylko odpowiednio rozwinięci wojownicy gwarantują zwycięstwo w walce, toczonej w systemie turowym.

Wirtualną akcję umiejscowiono na sporych rozmiarów obszarze Giga City Island, kontrolowanym przez organizację o nazwie Liberation Army, której musimy stawić czoła. Wszystko zaprezentowane jest przy pomocy eleganckiej trójwymiarowej grafiki, wykonanej w standardzie cel-shading, co zapewnia jej komiksowy wygląd. Natomiast nieskomplikowany interfejs użytkownika nie sprawia problemów nawet mniej zaawansowanym entuzjastom japońskich gier cRPG.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mega Man X: Command Mission

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mega Man X: Command Mission Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
GCN