Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2GCN
Okładka Mega Man X: Command Mission (PS2)

Mega Man X: Command Mission

Mega Man X: Command Mission wprowadza bestsellerowy cykl, produkowany przez koncern Capcom, w zupełnie nowy wymiar. Developerzy postanowili bowiem po raz pierwszy w dziejach serii MM stworzyć grę z gatunku cRPG.

RPG | jRPG

Okładka Mega Man X: Command Mission (PS2)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

21wrz2004

PS2 GCN

Mega Man X: Command Mission wprowadza bestsellerowy cykl, produkowany przez koncern Capcom, w zupełnie nowy wymiar. Developerzy postanowili bowiem po raz pierwszy w dziejach serii MM stworzyć grę z gatunku cRPG. Zabawę zorganizowano według typowych dalekowschodnich standardów, więc mamy do czynienia z połączeniem eksplorowania obszernego wirtualnego świata, dynamicznego pojedynkowania się z napotkanymi oponentami, nawiązywania dialogów z bohaterami niezależnymi etc.

W rolach głównych występuje siedem postaci, z których musimy sformować trzyosobową drużynę. Obok tytułowego awanturnika (humanoidalny robot X, oznaczony numerem DRN-00X) pojawia się również Axl i Zero oraz Cinnamon (potrafiący leczyć współtowarzyszy), Marino (ninja), Massimo (osiłek) i Spider (przebiegły ekspert od wyprowadzania przeciwnika w przysłowiowe pole). Naturalnie każdy z protagonistów dysponuje indywidualnymi umiejętnościami w zakresie ataku i obrony, które możemy ulepszać za sprawą specjalnego tworzywa energetycznego (Force Metal). Doskonalenie zespołu jest niezbędne, ponieważ wraz z postępami w zabawie natrafiamy na coraz silniejszych rywali i tylko odpowiednio rozwinięci wojownicy gwarantują zwycięstwo w walce, toczonej w systemie turowym.

Wirtualną akcję umiejscowiono na sporych rozmiarów obszarze Giga City Island, kontrolowanym przez organizację o nazwie Liberation Army, której musimy stawić czoła. Wszystko zaprezentowane jest przy pomocy eleganckiej trójwymiarowej grafiki, wykonanej w standardzie cel-shading, co zapewnia jej komiksowy wygląd. Natomiast nieskomplikowany interfejs użytkownika nie sprawia problemów nawet mniej zaawansowanym entuzjastom japońskich gier cRPG.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Mega Man X: Command Mission

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mega Man X: Command Mission

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

Dwadzieścia lat Mega Mana
Dwadzieścia lat Mega Mana

wiadomość17 grudnia 2007

Dziś mija dwadzieścia lat od momentu premiery w Japonii pierwszej gry z przygodami jednej z najważniejszych postaci gier video, Mega Mana. Gra powstała w studiu CapCom, zaś docelową platformą była bijąca wtedy rekordy popularności konsola NES (Nintendo Entertainment System). Od chwili swego powstania, aż do chwili obecnej marka ta wykorzystywana była w dziesiątkach niezliczonych produkcji

Historia Mega Mana w 5 minut i 42 sekundy
Historia Mega Mana w 5 minut i 42 sekundy

wiadomość1 sierpnia 2007

Metal Gear nie jest jedynym cyklem obchodzącym w tym roku 20 rocznicę powstania. Drugim solenizantem, nie mniej popularnym, jest Mega Man – superbohater kilkudziesięciu gier wyprodukowanych przez wewnętrzne studia japońskiej firmy Capcom (znany również pod imieniem Rock Man).

Nowe gry z serii Mega Man zmierzają na konsole Nintendo
Nowe gry z serii Mega Man zmierzają na konsole Nintendo

wiadomość19 czerwca 2006

Wielkimi krokami zbliża się dwudziesta rocznica ukazania się pierwszej gry z serii Mega Man. Z tej okazji firma Capcom przygotowuje dla fanów miłą niespodziankę – całkowicie nową grę, której akcja toczyć się będzie w nieznanym dotąd świecie.

Niepewna przyszłość Mega Mana

wiadomość18 maja 2006

Mega Man to słynny bohater gier platformowych, który po raz pierwszy pojawił się w 1987 roku na 8-bitowej konsoli Nintendo Entertainment System. Jak się okazuje, w XXI wieku nie radzi on sobie najlepiej – mimo pewnej grupy wiernych fanów, kolejne odsłony serii nie sprzedają się dobrze. Jaka przyszłość czeka Mega Mana?

PS2
GCN