Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

10. elementy RPG

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Gry o tematyce elementy RPG ułożone według popularności.

PC
PC Windows752 WWW16
PlayStation
Sony PlayStation 538 Sony PlayStation 4280 Sony PlayStation 355 Sony PlayStation 216 Sony PlayStation 18 PlayStation Portable13 PlayStation Vita42
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S32 Microsoft XBOX ONE247 Microsoft Xbox 36045 Microsoft Xbox7
Mobile
Android144 Apple iOS169 Windows Phone16
Nintendo
Nintendo Switch192 Nintendo Wii14 Nintendo DS13 Nintendo Wii U25 Nintendo 3DS34 Game Boy Advance6 Nintendo GameCube5
WIĘCEJ
MNIEJ
Blackthorn Arena
Blackthorn Arena

Strategiczne 17 stycznia 2020

Hybryda strategii, RPG-a i symulacji, w której zarządzamy własną areną oraz tworzymy armię gladiatorów w świecie fantasy. W Blackthorn Arena możemy przejąć kontrolę nad dowolnym wojownikiem, sterując nim podczas walk na arenie lub w trakcie realizacji jednej z wielu misji.

PC

Starpoint Gemini Warlords
Starpoint Gemini Warlords

Strategiczne 23 maja 2017

Spin-offowa odsłona cyklu kosmicznych strategii Starpoint Gemini, przygotowana przez twórców ze studia Little Green Man na podstawie sugestii graczy, zebranych podczas fazy wczesnego dostępu poprzedniczki. Akcja Starpoint Gemini Warlords toczy się w tym samym uniwersum, co pełnoprawne części serii i skupia się na rywalizacji pomiędzy rządzącym układem Imperium oraz rebeliantami, określającymi siebie jako Ligę Gemini.

PCXONE

Mordheim: City of the Damned
Mordheim: City of the Damned

Strategiczne 19 listopada 2015

Osadzona w popularnym uniwersum Warhammera taktyczna gra RPG z turowym systemem walki, będąca debiutancką produkcją założonego przez weteranów branży kanadyjskiego studia Rogue Factor. Tytuł został stworzony na podstawie klasycznej gry bitewnej Mordheim, która, w przeciwieństwie do większości gier z tego uniwersum, nie skupiała się na bitwach dużych oddziałów, ale pojedynczych jednostek.

PCPS4XONE

Lost Sector
Lost Sector

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Taktyczna strategia MMO, inspirowana kultową serią Jagged Alliance. Akcja gry przenosi nas do metropolii przyszłości, targanej zażartą wojną domową. Wcielamy się w zwykłego żołnierza, który rozpoczynając od prostych zadań celem zarobienia na podstawowe wyposażenie, z czasem staje się profesjonalnym najemnikiem, stawiającym czoła coraz trudniejszym misjom.

PC

Yakuza 3
Yakuza 3

Akcji 26 lutego 2009

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier akcji, opowiadających o japońskiej mafii. Historia przedstawiona w grze Yakuza 3 po raz kolejny koncentruje się na postaci Kazumy Kiryu. Bohater ponownie trafia w sam środek gangsterskich porachunków – tym razem w obronie założonego przez siebie sierocińca, którym zainteresowali się skorumpowani politycy powiązani z tytułową Yakuzą.

PS3

PixARK
PixARK

Akcji 31 maja 2019

Sandboksowa produkcja nawiązująca do ARK: Survival Evolved. Umożliwia graczom eksplorowanie złożonego z wokseli fantastycznego parku, w którym żyje wiele gatunków magicznych zwierząt i dinozaurów do oswojenia.

PCPS4XONESwitch

We Are Legion: Rome
We Are Legion: Rome

Akcji 2022

Przygodowa gra akcji z elementami RPG, opracowana przez polskie studio Titanite Games. We are Legion: Rome pozwala nam wcielić się w legionistę i brać udział w krwawych bitwach, w których równie ważne, co zręczność i refleks, jest wykazywanie się zmysłem taktycznym.

PCPS5XSX

Darksburg
Darksburg

Akcji 23 września 2020

Izometryczna gra akcji z elementami RPG, osadzona w mrocznych realiach fantasy i opracowana z myślą o czteroosobowej kooperacji. W trakcie zabawy w Darksburg gracze wcielają się w śmiałków walczących z hordami zombie, które opanowały tytułowe miasteczko.

PC

Age of Wonders: Magia Cienia
Age of Wonders: Magia Cienia

Strategiczne 22 lipca 2003

Trzecia odsłona popularnego cyklu turówowych strategii fantasy wzbogaconych elementami RPG autorstwa zespołu Triumph Studios. W porównaniu z częścią drugą wprowadzono trzy zupełnie nowe nacje oraz kilkadziesiąt dodatkowych zaklęć, artefaktów (istnieje opcja projektowania własnych przedmiotów) i typów krajobrazu.

PC

Help Will Come Tomorrow
Help Will Come Tomorrow

Przygodowe 21 kwietnia 2020

Polska gra survivalowa osadzona na Syberii w 1917 roku. Rozgrywka obraca się wokół grupy pasażerów pociągu, którzy przetrwali zamach terrorystyczny. Zadaniem gracza jest pokierowanie grupą ocalałych i dopilnowanie, by udało im się przeżyć, nim nadejdzie pomoc.

PCPS4XONESwitch

The Legend of Zelda: The Minish Cap
The Legend of Zelda: The Minish Cap

RPG 12 listopada 2004

Kolejna Zelda. Od razu odczuwa się wyraźny magiczny klimat, spotykany tylko przy grach z tej serii. Standardowo czeka nas zbieranie Rupli, kolekcjonowanie serduszek i zmierzanie się z zasłaniającymi cały ekran bossami, lecz dla urozmaicenia zabawy, będzie nam w tym pomagać...

GBA

SpellForce 2: Demons Of The Past
SpellForce 2: Demons Of The Past

Strategiczne 16 stycznia 2014

Kolejne samodzielne rozszerzenie do łączącej elementy RPG i strategii gry SpellForce 2, wydanej w 2006 roku. Opracowany prze studio Mind Over Matter dodatek kontynuuje wątki fabularne, zapoczątkowane w dwóch poprzednich rozszerzeniach. Na ratunek zagrożonej krainie śpieszy ponownie znany nam już bohater Shaikan, który w trakcie ponad 50 nowych misji odwiedzi pięć nowych lokacji, stawiając czoła nieznanym dotąd przeciwnikom.

PC

BioShock 2 Remastered
BioShock 2 Remastered

Akcji 16 września 2016

Zremasterowana wersja drugiej odsłony popularnego cyklu gier akcji BioShock, która ukazała się pierwotnie w roku 2010 na komputerach PC i konsolach siódmej generacji. W grze przenosimy się ponownie do znanego z pierwszej części podwodnego miasta Rapture, a rozgrywka koncentruje się na eksploracji otoczenia, rozwiązywaniu zagadek i walce z napotkanymi przeciwnikami.

PC

Hyrule Warriors Legends
Hyrule Warriors Legends

Akcji 14 sierpnia 2014

Trójwymiarowy spin-off serii The Legend of Zelda, korzystający z modelu rozgrywki znanego z serii Dynasty Warriors. Gracze wcielają się w bohaterów przebojowego cyklu i walczą z dziesiątkami przeciwników, przemierzając duże i otwarte lokacje.

SwitchWiiU3DS

Starpoint Gemini 3
Starpoint Gemini 3

Akcji 5 listopada 2020

Trzecia główna część kosmicznej sagi łączącej cechy action RPG oraz kosmicznego symulatora. W Starpoint Gemini 3 mamy do dyspozycji jeszcze większą galaktykę i NPC-ów, z którymi możemy porozmawiać. Za stworzenie gry odpowiada niezależne studio Little Green Men.

PC

Wizard of Legend
Wizard of Legend

Akcji 15 maja 2018

Charakteryzująca się szybkim tempem rozgrywki gra typu dungeon crawler z elementami roguelike, która skupia się na walce z wykorzystaniem czarów. Wizard of Legend powstało dzięki niezależnemu studiu Contingent99.

PCPS4XONESwitch

System Shock: Enhanced Edition
System Shock: Enhanced Edition

Akcji 22 września 2015

Odświeżona edycja kultowej gry System Shock z 1994 roku, która zdobyła uznanie dzięki unikalnemu – jak na swoje czasy – połączeniu strzelaniny FPP z elementami gier przygodowych i fabularnych. W porównaniu z pierwowzorem sprzed ponad dwóch dekad, zarówno mechanika, jak i fabuła gry pozostały niezmienione, a podczas zabawy wcielamy się w postać hakera, który w wojskowej stacji medycznej korporacji TriOptimum stawia czoła groźnej sztucznej inteligencji.

PC

A Year of Rain
A Year of Rain

Strategiczne 13 marca 2020

RTS opracowany z myślą o zabawie w duecie, w którym trafiamy do fantastycznego świata pogrążonego w krwawym konflikcie. W trakcie zabawy zajmujemy się pozyskiwaniem surowców, rozbudową bazy i rekrutowaniem jednostek, które następnie posyłamy do walki. Poza tym ważną rolę w A Year of Rain odgrywają bohaterowie dysponujący potężnymi zdolnościami bojowymi.

PC

Champions of Anteria
Champions of Anteria

Strategiczne 30 sierpnia 2016

Osadzona w realiach fantasy gra strategiczna z elementami RPG autorstwa doświadczonego, niemieckiego studia Blue Byte Software. W pierwotnych założeniach tytuł stanowić miał ósmą odsłonę słynnego cyklu The Settlers, jednak finalnie koncepcję gry zmieniono i zdecydowano się wydać ją pod nową, niezwiązaną z serią nazwą Champions of Anteria. Podczas zabawy rywalizujemy o władzę w tytułowej krainie Anterii, tocząc boje z wrogimi frakcjami za pomocą drużyny, składającej się z max. 3 bohaterów.

PC

Gangland
Gangland

Strategiczne 4 marca 2004

Gra-hybryda zawierająca w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego, cRPG oraz gier akcji/FPS, traktująca o przemocy i zorganizowanej przestępczości. Nasza działalność obejmuje m.in. kradzieże, zastraszanie, pobierane haraczów, szerzenie prostytucji, przemy oraz bicie i mordowanie ludzi.

PC

Monster Hunter Portable 3rd HD
Monster Hunter Portable 3rd HD

RPG 1 grudnia 2010

Monster Hunter Portable 3rd to gra akcji z elementami cRPG, wyprodukowana przez firmę Capcom. Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach serii, gracz wciela się w łowcę potworów, polującego na rozmaite fantastyczne bestie. Gra oferuje kilka trybów zabawy, w tym opcję rozgrywki w kooperacji.

PS3PSP

Legends of Eisenwald
Legends of Eisenwald

Strategiczne 2 lipca 2015

Legends of Eisenwald to strategia turowa z elementami cRPG. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio Aterdux Entertainment i stanowi rozwinięcie pomysłów z wcześniejszego projektu białoruskiego dewelopera - Discord Times. Akcja Legends of Eisenwald osadzona została w świecie łączącym legendy i historyczne realia epoki średniowiecza. Fabuła obraca się natomiast wokół typowo ludzkich motywacji jak chciwość, żądza władzy czy pragnienie zemsty.

PC

The Legend of Zelda: The Wind Waker
The Legend of Zelda: The Wind Waker

Przygodowe 24 marca 2003

The Legend of Zelda: The Wind Waker to przygodowa gra akcji z elementami cRPG, stworzona przez Shigeru Miyamoto i kierowany przez niego zespół deweloperski koncernu Nintendo. Fabuła tytułu przedstawia historię chłopca, który wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, by uwolnić swoją siostrę i zmierzyć się z przeznaczeniem. Oprawa wizualna gry stworzona została z wykorzystaniem techniki cell-shading.

GCN

Pathologic
Pathologic

Przygodowe 9 czerwca 2005

Zrealizowana w konwencji horroru przygodowa gra akcji z elementami RPG i survivalu. W Pathologic gracz trafia do dziwacznego miasteczka, które zostało opanowane przez tajemniczą plagę. Odkrywając ponure dzieje mieszkańców, musi on odnaleźć przyczyny choroby i poskromić ją.

PC