Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce elementy RPG na platformę Sony PlayStation 1 ułożone według popularności.

PS1
elementy RPG
Akcji4
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne3 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Parasite Eve
Parasite Eve

Akcji 29 marca 1998

Pierwsza produkcja autorstwa studia Squaresoft, która została skierowana do dorosłych odbiorców. Parasite Eve w nowatorski sposób łączy elementy horroru z mechaniką znaną z gier akcji i RPG-ów.

Blood Omen: Legacy of Kain
Blood Omen: Legacy of Kain

Akcji 1 listopada 1996

Otwierająca serię Legacy of Kain przygodowa gra akcji, w której kamera prezentuje wydarzenia z lotu ptaka. Głównym bohaterem jest zamieniony w wampira arystokrata, który szuka sposobu na odzyskanie swojego człowieczeństwa.

Parasite Eve II
Parasite Eve II

Akcji 16 grudnia 1999

Kontynuacja nietypowego połączenia horroru i gry akcji z elementami kojarzonymi do tej pory z produkcjami RPG. Tytuł opowiada o dalszych losach funkcjonariuszki Ayi Brei, która tropi potwory zagrażające ludziom.

TechnoMage
TechnoMage

Akcji 15 listopada 2000

Zgrabnie łącząca wiele różnych gatunków przygodowa gra akcji osadzona w ciekawym uniwersum, w którym współistnieją magia i technika. Tytuł opowiada historię samotnego bohatera, który musi uratować świat przed zagrożeniem ze strony potworów z podziemnej krainy.

Monster Rancher
Monster Rancher

Strategiczne 24 lipca 1997

Gra strategiczna z elementami RPG i symulacji życia, w której gracz wciela się w trenera potworów. Kreatury, którymi się opiekuje, są wystawiane do walki z innymi monstrami – dzięki temu mogą zdobyć doświadczenie i stopniowo stawiać czoła coraz silniejszym przeciwnikom.

Tail of the Sun
Tail of the Sun

Przygodowe 26 kwietnia 1996

Produkcja, którą najkrócej można opisać jako symulator jaskiniowca. Zadaniem graczy jest stworzenie cywilizacji prehistorycznych ludzi. W tym celu, jako jeden z pierwszych przedstawicieli homo sapiens, muszą zadbać o przetrwanie i rozwój swojego plemienia.

Monster Rancher 2
Monster Rancher 2

Strategiczne 25 lutego 1999

Druga część serii gier strategicznych z elementami RPG i symulacji życia, w której wcielamy się w początkującego trenera tytułowych potworów. Naszym zadaniem jest zdobywanie nowych okazów i stopniowe zwiększanie ich potencjału bojowego, by mogły odnosić kolejne zwycięstwa w trakcie turowych potyczek na arenie.

Dragonseeds
Dragonseeds

Strategiczne 6 sierpnia 1998

Strategia z elementami gry akcji, opracowana przez firmę Jaleco Entertainment. W Dragonseeds wystawiamy swojego smoka do walki na arenie i stopniowo pniemy się po szczeblach kariery. Wygrywając kolejne pojedynki zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup nowego uzbrojenia dla swojego podopiecznego; sam gad także rośnie w siłę, co pozwala mu na stawienie czoła coraz potężniejszym oponentom.