Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS1
Okładka Dragonseeds (PS1)
OkładkaDragonseeds (PS1)

Dragonseeds PS1

Strategia z elementami gry akcji, opracowana przez firmę Jaleco Entertainment. W Dragonseeds wystawiamy swojego smoka do walki na arenie i stopniowo pniemy się po szczeblach kariery.

Strategiczne | turowe | taktyczne | elementy RPG | elementy strategiczne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragonseeds Premiera PS1

6sierpnia1998

producent: Jaleco Entertainment wydawca: Jaleco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dragonseeds

Monster Rancher 2

Monster Rancher

Dragonseeds jest strategią z elementami gry akcji, opracowaną i wydaną przez firmę Jaleco Entertainment. Produkcja trafiła wyłącznie na konsolę PS1.

Fabuła

Historia opowiedziana w Dragonseeds rozpoczyna się w momencie, kiedy naukowcy odkrywają pozostałości nieznanej dotąd istoty nazwanej smokiem. Po kilku latach badań nad DNA owego tajemniczego organizmu udaje im się go zrekonstruować; pozwala to na rozpoczęcie masowej produkcji tych stworzeń, a w efekcie – prowadzi do narodzin nowej dyscypliny sportowej, w której smoki są wystawiane do walki na arenie. Gracze wcielają się w jednego z trenerów owych gadów, próbującego zyskać upragnioną sławę.

Mechanika

Filarem rozgrywki w wydanym na platformie PS1 Dragonseeds są wyżej wspomniane pojedynki smoków. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy jednego z sześciu potworów (Saurian, Winged, Beetle, Wasp, Natura, Crustacean), które zróżnicowano nie tylko pod kątem wyglądu, lecz także żywiołów, jakimi posługują się w starciach z oponentami; mowa o ogniu, wodzie oraz elektryczności. Dokonany przez nas wybór jest o tyle ważny, że toczone w trybie turowym potyczki z adwersarzami oparto na mechanizmie zabawy kamień-papier-nożyce; podczas gdy ogień jest skuteczny przeciwko elektryczności (jednak przegrywa z wodą), elektryczność może zostać wykorzystana przeciwko wodzie (natomiast jest słabsza od ognia), z kolei woda z łatwością radzi sobie z ogniem (aczkolwiek można ją stłamsić przy pomocy elektryczności).

Na tym jednak nie koniec – by stawić czoła oponentowi, należy też wyposażyć monstrum w broń oraz tarczę, a także umiejętnie dobrać zajmowaną przez nie pozycję. Gad może bowiem trzymać małą, średnią lub dużą odległość od wroga, choć wyłącznie znajdując się blisko niego może wyprowadzać fizyczne ataki; na pozostałych może prowokować oponenta lub posyłać w jego kierunku magiczne pociski oparte na żywiołach.

Wygrywając kolejne pojedynki i pnąc się po szczeblach kariery zdobywamy pieniądze, które możemy przeznaczyć między innymi na zakup nowego oręża dla naszego smoczego zawodnika; same potwory również zdobywają doświadczenie i ewoluują w coraz potężniejsze formy. Warto jednak mieć się na baczności, gdyż autorzy zdecydowali się na implementację mechanizmu permadeath – jeśli należący do nas smok zginie na polu bitwy, nie pozostanie nam nic innego, jak rozpocząć zmagania od nowa.

Tryby gry

Dragonseeds pozwala nie tylko na samotną zabawę, lecz także na toczenie pojedynków z drugim graczem, w ramach lokalnego trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Potyczki na arenie okraszono trójwymiarową grafiką – cała reszta oprawy wizualnej Dragonseeds została wykonana w technice 2D. Dzięki oryginalnej funkcjonalności produkcja tworzy smoki na podstawie stanów rozgrywki z innych gier (zapisanych na karcie pamięci), które następnie są wystawiane do pojedynku na arenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Dragonseeds: 12+