Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Lost Castle (PC)
OkładkaLost Castle (PC)

Lost Castle PC

Dwuwymiarowy beat 'em up z losowo generowanymi lokacjami. Podczas rozgrywki trafiamy do zrujnowanego zamku, w którym rozpanoszyły się złe siły. Naszym zadaniem jest przede wszystkim wzbogacić się, a przy okazji uczynić coś dobrego dla innych.

Akcji | roguelike | elementy RPG | 2D | beat 'em up | indie | kooperacja | Xbox Game Pass | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lost Castle Premiera PC

1września2016

producent: Hunter Studio wydawca: Another Indie

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Lost Castle to gra niezależnego studia Hunter. Jest to niewielki deweloper działający pierwotnie tylko w Chinach. Po sukcesie produkcji na tamtejszym rynku ekipa nawiązała współpracę z firmą Another Indie – wydawcą takich projektów jak Sinner: Sacrifice for Redemption i Legrand Legacy: Tale of the Fatebounds, która wypuściła projekt w innych krajach.

Fabuła

Tytułowy zamek, niegdyś znany jako Harwood, był centrum cudownej i mądrze rządzonej krainy. Pewnego dnia sytuacja uległa zmianie, gdyż budynek oraz pobliskie ziemie zostały opanowane przez siły zła. Nikt przy zdrowych zmysłach już się tam nie zapuszcza, ale wewnątrz zrujnowanego zamku kryją się skarby, które przyciągają rządnych bogactwa śmiałków. Być może jednemu z nich uda się przy okazji dokonać czegoś dobrego?

Mechanika

Lost Castle to dwuwymiarowy beat ‘em up w stylu popularnego Castle Crashers. Tytuł czerpie jednak pewne elementy z innych gatunków, w tym roguelike. Gracze przemierzają losowo generowane lochy, w których napotykają na różnych przeciwników i silnych bossów. Rozgrywka jest dość trudna i zaskakująca, ale deweloperzy zatroszczyli się o przyjazny system rozwoju, dzięki czemu wielokrotne umieranie nie jest frustrujące. Podczas zabawy zdobywamy bowiem punkty, które wydajemy po śmierci na ulepszenia bohatera, np. zadawanie silniejszych ciosów. Ponadto w grze znajduje się mnóstwo różnych broni (ponad 150 egzemplarzy) i elementów wyposażenia (przeszło 50 sztuk), które jednak nie są dostępne od samego początku. Lost Castle zachęca bowiem do powtarzania przygody, więc po każdorazowym pokonaniu wszystkich wyzwań odblokowywane zostają kolejne gadżety.

Tryby gry

Lost Castle na platformę PC to produkcja najlepiej sprawdzająca się podczas rozgrywki w co-opie. Tryb współpracy obsługuje maksymalnie trzy osoby bawiące się z hostem. Można walczyć z potworami razem ze znajomymi zarówno lokalnie, jak i przez Internet. Nie ma jednak problemu, by grać samemu.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy graficznej Lost Castle prezentuje zadowalający poziom. Głównym atutem jest kreskówkowa stylistyka. Postacie i wrogowie wyglądają zabawnie, a dodatkowo niektórzy korzystają ze śmiesznych broni, pokroju niewielkiego smoka zionącego ogniem czy ryby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Lost Castle: 12+