Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

15. eksperymentalne/artystyczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Najpopularniejsze gry o tematyce eksperymentalne/artystyczne.

PC
PC Windows347 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 521 Sony PlayStation 4153 Sony PlayStation 320 Sony PlayStation 24 Sony PlayStation 11
PlayStation Portable
PlayStation Vita20
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S18 Microsoft XBOX ONE106 Microsoft Xbox 3605
Microsoft Xbox
Mobile
Android95 Apple iOS132 Windows Phone6
Nintendo
Nintendo Switch127 Nintendo Wii1
Nintendo DS
Nintendo Wii U4 Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

eksperymentalne/artystyczne
Path to Mnemosyne
Path to Mnemosyne

Przygodowe 26 września 2018

Oryginalna gra przygodowa, w której przejmujemy kontrolę nad dziewczynką pragnącą odzyskać utracone wspomnienia. Bohaterka Path to Mnemosyne mknie przed siebie, po drodze omijając przeszkody i rozwiązując zagadki pozwalające jej ruszyć dalej.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Beat The Game
Beat The Game

Przygodowe 7 września 2017

Surrealistyczna gra przygodowa, w której wcielamy się w muzycznie uzdolnionego podróżnika. Podczas jednej z wypraw jego maszyna ulega awarii, ale jest nadzieja. Jeżeli uda nam się zorganizować koncert, być może przyciągnie on jakiś środek lokomocji. Rozgrywka w Beat The Game opiera się na podobnych założeniach co w klasycznych przygodówkach. Naszym zadaniem jest eksplorowanie lokacji w poszukiwaniu interesujących przedmiotów.

PCXONEiOS

The Sailor's Dream
The Sailor's Dream

Przygodowe 5 listopada 2014

The Sailor’s Dream to gra przygodowa autorstwa zespołu Simogo. Produkcja koncentruje się wyłącznie na opowiadaniu ciekawej historii i pozbawiona jest tradycyjnych wyzwań logicznych lub zręcznościowych. Zamiast tego cała zabawa kryje się w odkrywaniu fragmentów narracji i próbach zrozumienia całej opowieści.

iOS

Void and Meddler
Void and Meddler

Przygodowe 28 października 2015

Epizodyczna przygodówka point-and-click osadzona w klimatach cyberpunk. Co ciekawe, prototyp Void and Meddler zdobył trzecie miejsce na konkursie PointClickJam. Akcja gry osadzona jest w futurystycznym mieście, gdzie zatarły się granice płci i gatunków, a ludzie zaczęli kolekcjonować cudze wspomnienia, pozwalające im stać się kimś zupełnie innym. Zmęczona dotychczasowym życiem dziewczyna o imieniu Fyn postanawia przedrzeć się przez cudzą pamięć, by na nowo odkryć własną tożsamość.

PC

Unknown Fate
Unknown Fate

Przygodowe 6 września 2018

Oryginalna, surrealistyczna gra przygodowa stworzona przez studio MarsLitGames i wydana przez firmę 1C Company. Głównym bohaterem Unknown Fate jest mężczyzna o imieniu Richard, który zostaje przeniesiony do równoległego wymiaru. Tam doświadcza serii zaskakujących przygód, jest świadkiem wielu niecodziennych wydarzeń oraz spotyka oryginalne postacie, zwierzęta i dziwne istoty z innego świata, a także znajduje artefakty nieznanego pochodzenia.

PCPS4XONESwitch

PUSH
PUSH

Logiczne 10 października 2017

Gra logiczna, w której wciskamy przyciski ulokowane na trójwymiarowych obiektach. Realizacja zadania jest o tyle trudna, że nie ma tu żadnego systemu podpowiedzi. Kluczem do sukcesu w przypadku większości łamigłówek jest odkrycie kolejności, w jakiej należy naciskać poszczególne guziki lub rozwikłanie znaczenia umieszczonych na nich symboli.

PCANDiOS

The Novelist
The Novelist

Przygodowe 10 grudnia 2013

Niezależna gra przygodowa autorstwa Kenta Hudsona, byłego pracownika firmy LucasArts. W produkcji wcielamy się w ducha, mieszkającego w domu, do którego wprowadza się pisarz Dan Kaplan wraz ze swoja rodziną. Tytuł opowiada o problemach ojca, który musi pracować, a jednocześnie chce jak najwięcej czasu poświęcać swojej rodzinie.

PC

Refunct
Refunct

Zręcznościowe 16 października 2015

Trójwymiarowa platformówka, w której przemierzamy otwarty świat złożony z prostych brył o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. W trakcie zabawy przeskakujemy z platformy na platformę, odbijamy się od trampolin i robimy użytek z wind oraz zjeżdżalni. Dzięki prostej mechanice rozgrywki oraz absencji jakiejkolwiek przemocy, tytuł zapewnia około pół godziny relaksującej zabawy zarówno dorosłym, jak i młodszym graczom.

PCXONE

Where Birds Go to Sleep
Where Birds Go to Sleep

Przygodowe 2022

Where Birds Go to Sleep to narracyjna gra przygodowa typu visual novel z akcją osadzoną na wyspie w klimatach persko-bizantyjskich. W grze stajemy się szeptem w głowie sadystycznego zbrodniarza, a każde działanie i dialog ma swoje konsekwencje. Jest to debiutancki tytuł niezależnego studia Quiet Little Feet.

PC

Behind the Screen
Behind the Screen

Przygodowe 4 kwietnia 2018

Przygodówka z elementami skradanki i gry akcji, w której śledzimy losy bohatera oskarżonego o zabójstwo ojca w Tajwanie z lat 70. XX wieku. W Behind the Screen nie tylko rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe, lecz także ukrywamy się i uciekamy, a od czasu do czasu – walczymy.

PCSwitchANDiOS

Ghosts of Memories
Ghosts of Memories

Logiczne 16 października 2015

Opracowana przez polskie studio Paplus International abstrakcyjna gra logiczna, inspirowana popularnym Monument Valley. Fabuła Ghosts of Memories opowiada o losach samotnego podróżnika, który wchodzi w posiadanie starożytnego berła. Artefakt przemawia doń głosem zniewolonej niewiasty, która w zamian za pomoc oferuje bohaterowi uwolnienie mocy drzemiących w berle.

ANDiOS

Arden's Wake
Arden's Wake

Przygodowe 18 kwietnia 2018

Interaktywny film opracowany przez niezależny zespół Penrose Studios. W Arden’s Wake: Tide’s Fall gracz poznaje losy Meeny – nastolatki zamieszkującej wraz z ojcem latarnię górującą nad zalanym Nowym Jorkiem. Kiedy rodzic przepada bez śladu, dziewczyna postanawia wyruszyć na jego poszukiwania.

PC

Vanished
Vanished

Przygodowe 21 sierpnia 2013

Vanished to nietypowa gra przygodowa. Produkcja pozbawiona jest praktycznie grafiki i zamiast tego przekazuje graczom informacje o otaczającym ich świecie za pomocą dźwięków.

ANDiOS

Glass Masquerade
Glass Masquerade

Logiczne 18 listopada 2016

Gra logiczna, w której zajmujemy się układaniem witraży stanowiących tło dla tarcz zegarowych. Glass Masquerade jest dziełem niezależnego studia Onyx Lute i wyróżnia się bardzo ładną oprawą graficzną oraz relaksującą atmosferą.

PCPS4XONESwitchAND

Back to Bed
Back to Bed

Logiczne 6 sierpnia 2014

Oryginalna gra logiczna opracowana przez niezależne studio Bedtime Gaming jako kontynuacja studenckiego projektu z 2011 roku. Akcja toczy się w surrealnym świecie marzeń sennych, a jej bohaterem jest cierpiący na narkolepsję mężczyzna imieniem Bob. Gracze wcielają się w niewielkie stworzonko, symbolizujące cząstkę podświadomości bohatera odpowiedzialną za jego instynkt samozachowawczy, a ich zadaniem jest tak wpłynąć na poczynania lunatykującego Boba, by ten bezpiecznie wrócił do swojego łóżka.

PCPS4SwitchPS3ANDiOSWPPSV

The Westport Independent
The Westport Independent

Symulacje 21 stycznia 2016

Opracowana przez studio Double Zero One Zero gra symulacyjna, w której wcielając się w rolę redaktora naczelnego gazety wydawanej w fikcyjnym, autorytarnym państwie, staramy się wpłynąć na opinię publiczną oraz jej nastawienie do władzy. W grze The Westport Independent kontrolujemy wszystkie najważniejsze aspekty pracy redakcji, począwszy od zatrudniania dziennikarzy, poprzez selekcjonowanie materiałów do publikacji, na cenzurowaniu i poprawianiu tychże kończąc.

PCANDiOS

Homo Machina
Homo Machina

Logiczne 17 maja 2018

Dwuwymiarowa gra, w której poruszamy się po… ludzkim ciele, ukazanym jako olbrzymia, zmechanizowana fabryka. Ta pełna humoru produkcja jest inspirowana m.in. medycznymi ilustracjami dr Fritza Kahna.

ANDiOS

Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder
Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder

Zręcznościowe 25 sierpnia 2015

Kontynuacja niezwykle oryginalnej gry studia Shiro Games, stanowiącej swoistą podróż sentymentalną przez historię gier komputerowych. Koncepcja scenariusza Evoland II bazuje na popularnym motywie podróży w czasie, a podczas zabawy wcielamy się w masę zróżnicowanych postaci, z których każda posiada swoją własną historię i motywację, a także unikalny styl rozgrywki.

PCANDiOS

Distortions
Distortions

Przygodowe 2 marca 2018

Zrealizowana w formie epizodycznej przygodówka akcji z elementami gry muzycznej autorstwa studia Among Giants. Distortions opowiada historię kobiety, która po wypadku budzi się w szpitalnym łóżku w nieznanym miejscu i zauważa, że czas przestał płynąć, a wszystkie obiekty ożywają dopiero pod wpływem jej dotyku.

PC

Metrico+
Metrico+

Zręcznościowe 23 sierpnia 2016

Oryginalna dwuwymiarowa platformówka z elementami logicznymi, będąca rozbudowaną i zmodyfikowaną wersją gry Metrico, która zadebiutowała w 2014 roku na przenośnych konsolach PS Vita. Metrico+ jest efektem fascynacji twórców wszelkiego rodzaju infografikami, wykresami i tabelami statystycznymi, które stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, a akcja gry rozgrywa się w świecie złożonym w całości z tych właśnie elementów.

PCPS4XONE

TumbleSeed
TumbleSeed

Zręcznościowe 3 maja 2017

Gra zręcznościowa typu roguelike, opracowana przez zespół niezależnych deweloperów: Benedicta Fritza, Grega Wohlwenda, Joela Corelitza, Davida Laskey'a oraz Jennę Blazevich. Gracz trafia do fantastycznego, bajkowego świata, który przemierza w skórze tytułowego nasionka. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest wspinaczka na szczyt wysokiej góry w celu uratowania domu przed czyhającym na niego zagrożeniem.

PCPS4Switch

Framed 2
Framed 2

Logiczne 14 czerwca 2017

Prequel pierwszego Framed, opracowany przez australijskie studio Loveshack Entertainment. Po raz kolejny mamy do czynienia z grą logiczną utrzymaną w konwencji komiksowego czarnego kryminału. Tym razem trafiamy do Azji, a prowadzony przez nas bohater zostaje wrobiony w zbrodnię, której nie popełnił. Nie pozostaje mu zatem nic innego, jak oczyścić się z zarzutów, nim dopadną go prawdziwi przestępcy lub policja.

ANDiOS

ICEY
ICEY

Akcji 17 listopada 2016

Oryginalna, dwuwymiarowa bijatyka autorstwa chińskiej firmy Shanghai FantaBlade Network Technology. Fabuła ICEY koncentruje się na losach tytułowej wojowniczki, która, prowadzona przez tajemniczego narratora, przemierza pełen wrogów świat. Pod względem mechaniki produkcja stanowi dość klasyczną, chodzoną bijatykę z rozbudowanym systemem combosów oraz elementami RPG.

PCPS4SwitchANDiOS

Photographs
Photographs

Logiczne 3 kwietnia 2019

Miks gry przygodowej i logicznej, w którym analizując tytułowe fotografie, poznajemy rozbudowaną warstwę fabularną, dotykającą tragicznych losów pięciu postaci. Mowa tu o dziele studia EightyEight Games, które wcześniej stworzyło m.in. You Must Build a Boat.

PCANDiOS