Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWPiOSPCAND
Okładka Evo Explores (PC)

Evo Explores

Gra logiczna, zainspirowana przez słynne Monument Valley. W Evo Explores wcielamy się w tytułowego robota, którego musimy przeprowadzić przez szereg poziomów-łamigłówek opartych na manipulacji perspektywą.

Logiczne | science fiction | widok izometryczny | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Evo Explores (PC)

data premiery gry:

20sty2016

WP

11lut2016

AND

7kwi2016

iOS

16maj2016

PC

Evo Explores jest grą logiczną, opracowaną przez niezależne ukraińskie studio Stampede Games. Produkcja, dla której źródłem inspiracji było słynne Monument Valley, pojawiła się między innymi na platformie AND, PC itd..

Fabuła

Głównym bohaterem Evo Explores jest tytułowy Evo, czyli robot trudniący się odkrywaniem tajemnic kosmosu. Najnowszym globem, którego historię i mieszkańców postanowił poznać, jest nietypowa planeta Bajt.

Mechanika

Ciało niebieskie, na które trafiamy w wydanym na platformie AND, PC itd. Evo Explores, swą oryginalność zawdzięcza temu, że na jego powierzchni nie mają zastosowania standardowe prawa fizyki; rozwiązując zagadki, należy wykazać się przede wszystkim pomysłowością. Akcję obserwujemy w widoku izometrycznym, a rozgrywka polega na przeprowadzeniu bohatera od punktu startowego do wyjścia. Chcąc tego dokonać, musimy manipulować perspektywą w taki sposób, by ukrywać przeszkody znajdujące się na drodze Evo oraz tworzyć iluzje optyczne. Przykładowo, dziurę w chodniku wiszącym w powietrzu można schować za filarem (w myśl zasady, wedle której niewidziany problem nie istnieje), z kolei dwa pomosty obserwowane pod odpowiednim kątem będą sprawiać wrażenie zespolonych ze sobą.

Kwestie techniczne

Evo Explores oferuje prostą i przejrzystą grafikę; na świat przedstawiony składają się lokacje zbudowane z prostych, kolorowych brył, a całość utrzymano w charakterystycznej stylistyce budzącej skojarzenia ze wspomnianym wcześniej Monument Valley.

Zobacz pełny opis gry

Gry podobne do Evo Explores

Wymagania wiekowe Evo Explores

odpowiednia dla każdego wieku

PC
AND
iOS
WP