Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Fracter (iOS)

Fracter

Fracter to nietypowa, przygodowa gra akcji z elementami logicznymi, w której wędrujemy po dziwnym labiryncie i rozwiązujemy zagadki związane z lustrzanymi odbiciami i działaniem światła. Tytuł stworzyło niezależne studio 4L Games.

Logiczne | widok izometryczny | elementy przygodowe | eksperymentalne/artystyczne

Fracter jest nietypową, izometryczną grą akcji z elementami logicznymi, która kładzie nacisk na zagadki powiązane z lustrzanymi odbiciami oraz rozchodzeniem się promieni świetlnych. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada debiutanckie studio niezależne 4L Games.

Fabuła

Zamaskowana, młoda bohaterka wyrusza w podróż, której celem jest pokonanie wewnętrznej ciemności. Odkryj tajemnice kryjące się w mrocznym labiryncie i przechytrz niebezpieczne stworzenia, które w nim żyją.

Mechanika

W grze Fracter akcję oglądamy z góry, z tzw. perspektywy izometrycznej. Naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych poziomów i rozwiązywanie zagadek logicznych. Wymaga to uważnego obserwowania otoczenia, przesuwania źródeł światła w odpowiednie miejsca oraz manipulowania niektórymi obiektami, które znajdują się w danej lokacji. Czasem nasza bohaterka jest też ścigana przez potwory – w takich sytuacjach zmuszeni jesteśmy uciekać (w grze nie ma żadnego systemu walki).

Tryby gry

Fracter posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Fracter ma ciekawie zaprojektowaną, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafikę cechuje duży minimalizm oraz fakt korzystania wyłącznie z kilku kolorów: czerni, bieli oraz różnych odcieni szarości. Całość prezentuje się atrakcyjnie i dobrze oddaje klimat tej nietypowej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Fracter

12+

iOS
AND