Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSAND
Okładka Fracter (PC)

Fracter

Fracter to nietypowa gra logiczna z elementami action-adventure, w której wędrujemy po dziwnym labiryncie i rozwiązujemy zagadki związane z lustrzanymi odbiciami i działaniem światła. Tytuł stworzyło niezależne studio 4L Games.

Logiczne | widok izometryczny | elementy przygodowe | elementy zręcznościowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Fracter (PC)

producent: 4L Games

wydawca: 4L Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

13lip2018

iOS AND

5wrz2019

PC

Fracter jest nietypową, izometryczną grą akcji z elementami logicznymi, która kładzie nacisk na zagadki powiązane z lustrzanymi odbiciami oraz rozchodzeniem się promieni świetlnych. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada debiutanckie studio niezależne 4L Games.

Fabuła

Zamaskowana, młoda bohaterka wyrusza w podróż, której celem jest pokonanie wewnętrznej ciemności. Odkryj tajemnice kryjące się w mrocznym labiryncie i przechytrz niebezpieczne stworzenia, które w nim żyją.

Mechanika

W grze Fracter akcję oglądamy z góry, z tzw. perspektywy izometrycznej. Naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych poziomów i rozwiązywanie zagadek logicznych. Wymaga to uważnego obserwowania otoczenia, przesuwania źródeł światła w odpowiednie miejsca oraz manipulowania niektórymi obiektami, które znajdują się w danej lokacji. Czasem nasza bohaterka jest też ścigana przez potwory – w takich sytuacjach zmuszeni jesteśmy uciekać (w grze nie ma żadnego systemu walki).

Tryby gry

Fracter posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Fracter ma ciekawie zaprojektowaną, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafikę cechuje duży minimalizm oraz fakt korzystania wyłącznie z kilku kolorów: czerni, bieli oraz różnych odcieni szarości. Całość prezentuje się atrakcyjnie i dobrze oddaje klimat tej nietypowej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 25,49 PLN

Gry podobne do Fracter

Wymagania wiekowe Fracter

12+

Wymagania sprzętowe Fracter

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD A12-9800 3.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 / 1 GB Radeon HD 6770 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-530 2.93 GHz / AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce GT 130 / Radeon HD 3850 lub lepsza, 400 MB HDD, Windows 7 SP1 64-bit

iOS
AND
PC