Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS5XSXPCSwitch
Okładka The Solitaire Conspiracy (PS5)
OkładkaThe Solitaire Conspiracy (PS5)

The Solitaire Conspiracy

The Solitaire Conspiracy to nietypowa karcianka z rozgrywką inspirowaną pasjansem. Produkcja oferuje też wątek fabularny opowiadający o szpiegostwie. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada firma Bithell Games.

Logiczne | szpiegowskie | karciane | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Solitaire Conspiracy Premiera

6paź2020

PC

11cze2021

Switch

3lis2021

PS5 XSX

Gry podobne do The Solitaire Conspiracy

Backbeat

Yu-Gi-Oh! Master Duel

Planet Coaster: Console Edition

The Solitaire Conspiracy jest karcianką, której rozgrywka bazuje na popularnym pasjansie (a konkretniej jego wariancie zwanym Streets and Alleys). Co ciekawe, tytuł oferuje również wątek fabularny, w którym wcielamy się w osobę starającą się odbudować wiodącą agencję wywiadowczą na świecie, znaną jako Protego. Produkcja została opracowana i wydana przez brytyjskie studio Bithell Games.

Fabuła

Akcja The Solitaire Conspiracy rozgrywa się w świecie przypominającym naszą własną rzeczywistość w niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w człowieka, który stara się odbudować rozbitą agencję wywiadowczą Protego. Pomaga nam w tym analityk Jim Ratio (wciela się w niego Greg Miller), który uczy nas wykorzystywania narzędzia znanego jako C.A.R.D.S.

Mechanika

Rozgrywka w The Solitaire Conspiracy bazuje na klasycznym pasjansie – zadaniem gracza jest układanie kart w odpowiednich kombinacjach. W przeciwieństwie do normalnej talii, karty w omawianej produkcji czasem mają też specjalne zdolności, które w określony sposób wpływają na stół gry (np. umożliwiając odkrycie wszystkich kart o określonej wartości albo też przetasowanie kupki, na której zostaną położone).

Tryby gry

W The Solitaire Conspiracy możemy grać wyłącznie samotnie. Gra oferuje kampanię fabularną oraz tryby Countdown (przechodzimy kilka tur jedna po drugiej) i Skirmish (otwarty moduł, w którym używamy wszystkich odblokowanych rzeczy).

Kwestie techniczne

The Solitaire Conspiracy ma dość prostą oprawę graficzną. Składa się na nią interfejs oraz filmy i ilustracje, za pomocą których przekazywana jest m.in. fabuła gry. Na uwagę zasługują tutaj oryginalne projekty postaci oraz ścieżka dźwiękowa stworzona przez Jona Everista (BattleTech, Shadowrun: Hong Kong, Shadowrun: Dragonfall).

Ostatnia modyfikacja 2 czerwca 2021

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Solitaire Conspiracy: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Solitaire Conspiracy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 1.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 10
PC
Switch
PS5
XSX