Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka The Solitaire Conspiracy (PC)

The Solitaire Conspiracy PC

The Solitaire Conspiracy to nietypowa karcianka z rozgrywką inspirowaną pasjansem. Produkcja oferuje też wątek fabularny opowiadający o szpiegostwie. Za jej opracowanie i wydanie odpowiada firma Bithell Games.

Logiczne | szpiegowskie | karciane | indie | eksperymentalne/artystyczne

PC Windows
Okładka The Solitaire Conspiracy (PC)

producent: Bithell Games

wydawca: Bithell Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6października2020

6października2020

Steam

The Solitaire Conspiracy jest karcianką, której rozgrywka bazuje na popularnym pasjansie (a konkretniej jego wariancie zwanym Streets and Alleys). Co ciekawe, tytuł oferuje również wątek fabularny, w którym wcielamy się w osobę starającą się odbudować wiodącą agencję wywiadowczą na świecie, znaną jako Protego. Produkcja została opracowana i wydana przez brytyjskie studio Bithell Games.

Fabuła

Akcja The Solitaire Conspiracy rozgrywa się w świecie przypominającym naszą własną rzeczywistość w niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w człowieka, który stara się odbudować rozbitą agencję wywiadowczą Protego. Pomaga nam w tym analityk Jim Ratio (wciela się w niego Greg Miller), który uczy nas wykorzystywania narzędzia znanego jako C.A.R.D.S.

Mechanika

Rozgrywka w The Solitaire Conspiracy bazuje na klasycznym pasjansie – zadaniem gracza jest układanie kart w odpowiednich kombinacjach. W przeciwieństwie do normalnej talii, karty w omawianej produkcji czasem mają też specjalne zdolności, które w określony sposób wpływają na stół gry (np. umożliwiając odkrycie wszystkich kart o określonej wartości albo też przetasowanie kupki, na której zostaną położone).

Tryby gry

W The Solitaire Conspiracy możemy grać wyłącznie samotnie. Gra oferuje kampanię fabularną oraz tryby Countdown (przechodzimy kilka tur jedna po drugiej) i Skirmish (otwarty moduł, w którym używamy wszystkich odblokowanych rzeczy).

Kwestie techniczne

The Solitaire Conspiracy ma dość prostą oprawę graficzną. Składa się na nią interfejs oraz filmy i ilustracje, za pomocą których przekazywana jest m.in. fabuła gry. Na uwagę zasługują tutaj oryginalne projekty postaci oraz ścieżka dźwiękowa stworzona przez Jona Everista (BattleTech, Shadowrun: Hong Kong, Shadowrun: Dragonfall).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 43,99 PLN

Gry podobne do The Solitaire Conspiracy

Wymagania wiekowe The Solitaire Conspiracy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Solitaire Conspiracy

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 1.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 10