Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. dystopia

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce dystopia.

PC
PC Windows60
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 427 Sony PlayStation 38
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S4 Microsoft XBOX ONE26 Microsoft Xbox 3608 Microsoft Xbox1
Mobile
Android5 Apple iOS8
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch21
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

dystopia
Headliner: NoviNews
Headliner: NoviNews

Przygodowe 23 października 2018

Kontynuacja gry przygodowej z 2017 roku, w której wcielamy się w redaktora gazety. Decydując o tym, jakie artykuły trafią do kolejnych wydań, wpływamy na losy prowadzonej postaci i jej bliskich, a także kształtujemy całe społeczeństwo. Headliner: NoviNews jest dziełem niezależnego studia Unbound Creations, założonego przez Polaka - Jakuba Kasztalskiego.

PCPS4XONESwitch

We Happy Few: Lightbearer
We Happy Few: Lightbearer

Akcji 30 lipca 2019

Lightbearer jest drugim dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Rozszerzenie skupia się na postaci popularnego w Wellington Wells rockmana, Nicka Lightbearera.

PCPS4XONE

Retro Synthesis
Retro Synthesis

Przygodowe prace wstrzymane

Pierwszoosobowa przygodówka, w której trafiamy od alternatywnej wersji 1999 roku. Wcielając się w policyjnego detektywa Harrisona Noelsa, przemierzamy mroczne zakamarki dystopijnego New Venice, prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi i rozwiązujemy rozmaite zagadki.

PC

7th Sector
7th Sector

Przygodowe 5 marca 2019

Produkcja z pogranicza przygodówek i gier platformowych, która zabiera nas do posępnego cyberpunkowego uniwersum. Wcielając się w różne roboty, w 7th Sector przemierzamy mroczne lokacje i zbieramy wiadomości o otaczającym nas świecie.

PCPS4XONESwitch

We Happy Few: They Came from Below
We Happy Few: They Came from Below

Akcji 4 kwietnia 2019

Roger & James in: They Came from Below! jest pierwszym dodatkiem do przygodowej gry akcji We Happy Few autorstwa studia Compulsion Games. Skupia się on na przygodach dwóch zakręconych postaci znanych z "podstawki": Rogera i Jamesa.

PCPS4XONE

Ministry of Broadcast
Ministry of Broadcast

Zręcznościowe 30 stycznia 2020

Połączenie gry przygodowej oraz platformowej inspirowane powieścią Rok 1984. W Ministry of Broadcast wcielamy się w mieszkańca totalitarnego państwa, który musi wziąć udział w reżimowym reality show, by dostać się z powrotem do swojej rodziny.

PCSwitch

Sannabi: The Revenant
Sannabi: The Revenant

Akcji 2022

Platformowa gra akcji, w której trafiamy do futurystycznego miasta pogrążonego w chaosie. W Sannabi: The Revenant wcielamy się w weterana wyposażonego w hak na łańcuchu, przy pomocy którego może chwytać się elementów otoczenia oraz błyskawicznie doskakiwać do wrogów.

PC

Demon Core
Demon Core

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Uzupełniona elementami skradanki i survivalu strzelanina FPS autorstwa fińskiego studia Apex Games. Fabuła gry Demon Core przenosi nas w realia kryzysu paliwowego, kiedy wobec kończących się pokładów ropy naftowej największe mocarstwa świata poszukują alternatywnych źródeł energii. Jedyną skuteczną metodę wynajdują rosyjscy inżynierowie, jednak nie zamierzają oni podzielić się efektami badań ze światem.

PC

Burning Daylight
Burning Daylight

Przygodowe 19 kwietnia 2019

Darmowa gra przygodowa osadzona w dystopijnym uniwersum przyszłości. W Burning Daylight wcielamy się w cierpiącego na amnezję mężczyznę, który próbuje rozwikłać zagadkę swojej przeszłości, poznając przy tym zasady rządzące niegościnnym światem.

PC

NORTH
NORTH

Przygodowe 27 kwietnia 2016

Krótka eksperymentalna gra przygodowa z elementami logicznymi. Wcielamy się w imigranta, który ucieka przed biedą, trafiając do dziwnego i zaawansowanego technologiczne kraju. W trakcie rozgrywki staje w obliczu kompletnie niezrozumiałych zwyczajów, kultury oraz religii swoich gospodarzy.

PCPS4XONESwitchPSV

Confederate Express
Confederate Express

Akcji 10 kwietnia 2018

Gra akcji, w której wcielamy się w bohatera próbującego dostarczyć tajemniczą paczkę. By tego dokonać, protagonista musi przedrzeć się przez pięćdziesiąt poziomów wypełnionych hordami przeciwników, których eliminuje, korzystając z broni palnej. Produkcję zrealizowano w pixelartowej stylistyce retro.

PC

Hoodwink
Hoodwink

Przygodowe 29 czerwca 2012

Hoodwink to przygodówka z interfejsem typu point&click, wyprodukowana przez studio E-One. Akcja gry osadzona została w przyszłości, a gracz wciela się w rolę młodego mieszkańca metropolii Global-01, który wikła się w machinacje władz. Rozgrywka bazuje na klasycznych dla gatunku rozwiązaniach, a do głównych zadań gracza należy eksplorowanie lokacji, prowadzenie dialogów z postaciami niezależnymi i rozwiązywanie łamigłówek.

PC