Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Don't Forget Me (PC)

Don't Forget Me PC

Gra przygodowa, która zabiera nas do dystopijnego, futurystycznego uniwersum. W Don’t Forget Me badamy wspomnienia pacjentów kliniki i odkrywamy skrywane w nich sekrety, podążając śladem spisku mogącego wpłynąć na losy świata.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | point-and-click | 2D | dystopia | indie

PC Windows
Okładka Don't Forget Me (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

20kwietnia2021

20kwietnia2021

Steam

Don’t Forget Me jest grą przygodową, opracowaną przez niezależne studio The Moon Pirates. Produkcja, dla której źródłem inspiracji były takie tytuły, jak Her Story oraz The Red Strings Club, powstała między innymi dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Don’t Forget Me zabiera nas w podróż do futurystycznego świata rządzonego przez megakorporacje. Ludziom instaluje się w mózgach chipy służące do przechowywania wspomnień i uniemożliwiające dzielenie się nimi lub kopiowanie ich na inne nośniki. Jedynymi miejscami, w których można obejść ich zabezpieczenia, są specjalne kliniki zakazane przez rząd światowy.

Główną bohaterką gry jest dotknięta amnezją Fran, której chip został wyczyszczony w tajemniczych okolicznościach. Protagonistka trafia do jednej z klinik pamięci. Pomagając pracującemu w niej doktorowi Bernardowi, dziewczyna odkrywa sekrety wspomnień innych pacjentów, krok po kroku zbliża się do rozwikłania zagadki dotyczącej własnej przeszłości, a także trafia na trop spisku mogącego wpłynąć na losy całego świata.

Mechanika

W Don’t Forget Me akcję obserwujemy z boku. W trakcie zabawy przyjmujemy pacjentów chcących skopiować swoje wspomnienia w klinice. Prowadząc z nimi rozmowy, poznajemy ich zainteresowania, przeżycia czy choćby emocje. W ten sposób odkrywamy słowa kluczowe, które pozwalają nam dostać się do wspomnień danego klienta i niejako przenieść do ich lokacji, gdzie możemy badać skrywane w nich tajemnice. Sprawę nieco komplikuje fakt, że poszczególne słowa kluczowe wpisujemy ręcznie, przez co musimy je nie tylko poprawnie identyfikować, lecz również zapamiętywać. Ponadto podczas rozgrywki często podejmujemy decyzje, które rzutują na dalszy przebieg opowieści.

Tryby gry

Don’t Forget Me nie posiada trybu multiplayer. Gra została jednak w pełni zintegrowana z serwisem Twitch i otrzymała funkcje umożliwiające wspólną zabawę z widzami w trakcie transmitowania rozgrywki na żywo.

Kwestie techniczne

Don’t Forget Me posiada barwną, pixelartową grafikę. Zabawa toczy się przy akompaniamencie oryginalnego soundtracku łączącego jazzowe i synthwave’owe brzmienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Don't Forget Me

Wymagania wiekowe Don't Forget Me

16+

Wymagania sprzętowe Don't Forget Me

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium D 915 2.8 GHz / AMD Athlon 64 4000+ 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7600 GS / Radeon HD 2600 Pro lub lepsza
  • 750 MB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit